* РБК — новости

* *

Засідання Ради Безпеки щодо України. - 21 Вересня 2014 - Блог - Військова служба за контрактом

Опубликовано: 06.11.2018

Тези з виступу  заступника Генерального секретаря ООН з політичних питань

19 вересня, виступаючи на засіданні Ради Безпеки щодо України, заступник Генерального секретаря ООН з політичних питань Джеффрі Фелтман доповів про попередні доповіді Нідерландського управління безпеки, якому доручено розслідування авіакатастрофи, що сталася 17 липня в Донецькій області. Тоді був збитий літак компанії «Малайзійські авіалінії» з 298 пасажирами на борту. 

Доповідь Нідерландів була представлена Міжнародній організації з цивільної авіації (ІКАО). 

В ООН впевнені в тому, що очолюване голландцями міжнародне розслідування було проведено відповідно до Додатку 13 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію: Розслідування авіаційних подій та інцидентів. 

Джеффрі Фелтман підкреслив, що представлена доповідь містить перші фактичні висновки, засновані на різних джерелах, включаючи записи розмов у кабіні пілотів, записи даних про політ, дані з управління повітряним рухом, а також радарні і супутникові знімки. 

Він додав, що в попередній доповіді йдеться, що літак «розлетівся на частини над Україною в результаті попадання в нього великого числа дрібних високоенергетичних об'єктів, що прилетіли ззовні». 

Заступник Генерального секретаря ООН розповів, що на сьогоднішній день опізнані 225 осіб з 298 загиблих в ході аварії літака. Робота з ідентифікації інших останків триває. 

«Як ми розуміємо, міжнародні слідчі знову намагаються отримати доступ до місця аварії літака з метою репатріації останків, які, можливо, ще там знаходяться, і для подальшого збору інших речових доказів - з метою завершення підготовки технічного доповіді», - сказав Джеффрі Фелтман. 

Він підкреслив, що нинішня ситуація в районі катастрофи, незважаючи на оголошення режиму про припинення вогню, все ще не дозволяє слідчим отримати повний і безперешкодний доступ до місця трагедії. 

«Генеральний секретар ООН знову закликає всіх, хто може надати вплив у цій ситуації, зробити все можливе для створення належних умов для проведення розслідування. Скоро в Україну прийде зима, а в зимовий час буде просто неможливо збирати останки та інші речові докази », - сказав представник ООН. 

Нагадаємо, що раніше в своїй резолюції Рада Безпеки зажадала негайно припинити в районі катастрофи всі військові дії для забезпечення безпеки при проведенні міжнародного розслідування. Члени Ради вимагали від озброєних груп забезпечити доступ слідчих органів до місця трагедії. Документ підтримали всі 15 членів Ради. 

Рада Безпеки ООН найрішучішим чином засуджує дії, що призвели до того, що 17 липня в Донецькій області України був збитий літак компанії« Малайзійські авіалінії», що виконував рейс МН17, в результаті чого трагічно загинули 298 осіб, - йдеться в ухваленій 21 липня резолюції. 

Рада Безпеки підтримала зусилля з організації всебічного, ретельного незалежного міжнародного розслідування цього інциденту. 

Тези з виступу  Міністра закордонних справ Нідерландів.

Виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН по України, Міністр закордонних справ Нідерландів зазначив, що його країні було доручено очолити розслідування обставин катастрофи літака малайзійських авіаліній. Міністр повідомив, що вже ідентифіковані 225 жертв катастрофи. Він розповів, що роботи на місці трагедії були призупинені, а також нагадав про принцип незалежності слідства. 

Глава МЗС Нідерландів Франс Тіммерманс нагадав, що 17 липня над територією України відбувся крах «Боїнга», на борту якого знаходилися 298 осіб з 11 країн і чотирьох континентів. Всі вони загинули. 

«Для Нідерландів пріоритетне завдання - повернути додому останки жертв і їх особисті речі. До теперішнього часу ідентифіковані 225 з 298 жертв. Процес ідентифікації триває. Цю важку болісну роботу ведуть експерти з 11 різних країн. Вони заслуговують на нашу повагу », - заявив Франс Тіммерманс. 

Він зазначив, що Україна як країна, де сталася трагедія, делегувала проведення розслідування голландській владі. Згідно з підписаним між двома країнами Меморандуму, Нідерланди координують розслідування всіх обставин трагедії і несуть відповідальність за його проведення згідно частини 5 додатка 13 Чиказької конвенції. Влада Нідерландів повинна забезпечити участь в розслідуванні інших зацікавлених сторін, зокрема, України як країни, де сталася ця трагедія, Малайзії як країни - власника повітряного судна, США як держави - ​​виробника літака, а також Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО). 

Міністр підкреслив, що 6 серпня через погіршення ситуації з безпекою, операції з порятунку та розслідування на місці аварії літака довелося призупинити. Він сказав, що група експертів з Нідерландів перебуває в України і має намір завершити роботу на місці події, як тільки ситуація з безпекою дозволить це зробити. 

Представник Нідерландів закликав усі відповідні сторони забезпечити негайний і безпечний доступ до місця аварії. 

«Ми, як і раніше, повні рішучості провести повну репатріацію останків людей, а також особистих речей і сприяти розслідуванню причин падіння літака. Ми будемо продовжувати робити все необхідне з тим, щоб була забезпечена справедливість для жертв і близьких. Ми будемо домагатися, щоб винні в цьому мерзенному злочині були притягнуті до відповідальності », - сказав Міністр закордонних справ Нідерландів. 

Він повідомив, що розслідування веде голландська Рада з безпеки. «Рада з безпеки діє згідно з принципом прозорості та візьме до уваги всю відповідну інформацію. Але я хочу підкреслити незалежний характер діяльності Ради. Ні голландський уряд, ні уряд будь-якої іншої країни не повинні впливати на його роботу, висновки і рекомендації », - підкреслив Франс Тіммерманс. 

Глава МЗС Нідерландів заявив, що Прокуратура Нідерландів приступила до найбільшого кримінальному розслідуванню в голландкою історії. Він запевнив членів Ради Безпеки в тому, що це розслідування буде завершено і винні в катастрофі літака будуть віддані правосуддю. 

Тези з виступу Постійного представника України при ООН.  

Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв висловив сподівання, що винні в катастрофі малайзійського авіалайнера над територією його країни будуть встановлені і притягнуті до відповідальності. 

Посол України підкреслив, що торжество справедливості допоможе запобігти повторенню подібних трагедій в майбутньому. 

«Починаючи з самого дня трагедії, Україна діє відкрито і проявляє прихильність транспарентності та всеохоплюючому міжнародному співробітництву з тим, щоб встановити справжню причину аварії», - заявив Юрій Сергєєв. 

Він сказав, що влада України дотримуються резолюції Ради Безпеки 2166, дотримуються режиму припинення вогню і забезпечують безпеку міжнародного розслідування безпосередньо поблизу місця катастрофи. 

«Однак діяльність слідчих піддається загрозі з боку незаконних збройних груп, контролюючих місце краху. Перш ніж на місце катастрофи вперше прибули міжнародні експерти, підконтрольні Росії бойовики вже діяли там. Скажімо так, вони приховували докази», - сказав Постійний представник України при ООН. 

Український посол підкреслив, що Нідерландське управління безпеки, яке проводить розслідування всіх обставин падіння літака, «повідомило, що причиною аварії рейсу малазійських авіаліній були зовнішні чинники, що вказує на те, що літак був збитий ракетою земля-повітря». 

«Це зміцнює нашу впевненість у тому, що літак був збитий російською ракетою, запущеною російськими найманцями», - заявив Юрій Сергєєв.

Спонсор публікації: ООО «Форест-Транс» -  компания специализирующаяся на продаже спецтехники различных категорий, запчастей к ней, а также навесного оборудования. В частности запчасти к гидроманипуляторам .

 

 

 

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Агентство недвижемоти
Здравствуйте товарищи! С вами Саша Борисов! В своей прошлой статье « Пишу, пишу, а посетителей все нет и нет» я говорил о том, как писать статьи правильно, соблюдая все базовые правила seo

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss