* РБК — новости

* *

Главная Новости

Нова декларація про доходи: коротко про головні зміни

Опубликовано: 31.10.2018

видео Нова декларація про доходи: коротко про головні зміни

Зміни у формі податкової накладної з березня 2017 року!

Зміни наберуть чинності  31 грудня  поточного року. Найімовірніше, оновлену форму звітності треба буде подати вже за підсумками 2016 року. Тож зволікати з її вивченням не варто.


Семінар для ФОП і громадян 29.01.2018: Податкова звітність ФОП і громадян (з прикладами)

Як змінилася сама декларація

Розділ I  (шапка) залишився незмінним.

Розділ II  тепер розбито на 3 розділи.

Передбачається, що новий розділ II тепер буде пристосований для відображення доходів, що оподатковуються ПДФО (для підприємницьких доходів так і залишиться ряд. 10.7). На нашу «гарячу лінію» часто надходило запитання: відображати в цьому рядку виручку чи чистий дохід? У новій редакції назви рядка 10.7 тепер чітко видно: саме чистий дохід.


Семінар для ФОП і громадян 29.01.2018: Особливості звітності окремих категорій декларантів

Новий  розділ III  призначено для відображення доходів, що не оподатковуються ПДФО. Як у старій формі, так і в новій, у цьому розділі СГ, що протягом року змінювали систему оподаткування, відображатимуть суму доходу, отриманого під час перебування на спрощеній системі. Якщо протягом звітного року СГ хоча б один квартал перебував на загальній системі оподаткування, він повинен подати цю декларацію. Саме в розділі III і слід буде відобразити дохід, що оподатковується ЄП (ряд.11.1). Але в цьому розділі з'явилися й нові рядки 11.2 та 11.3. Якщо раніше треба було показувати в рядку 11 всю суму доходів, які не підлягають оподаткуванню, та довідково зазначати у рядку 11.1 щодо спрощеної системи, то тепер слід заповнювати згідно з видами доходів відповідні рядки 11.1 — 11.3, на підставі яких заповнюється рядок 11. У новому розділі IV буде фіксуватися сума доходів розділів II та III.

Розділ III тепер матиме номер V , його мають заповнити фізособи, що бажають скористатися правом на податкову знижку з ПДФО.

Новий розділ VI  (колишній IV) призначено для підсумовування сум до сплати в частині ПДФО та військового збору. Iнформації щодо переплати ПДФО тут тепер немає — вона відображається тільки в додатку Ф2 (рядок 1.4 без мінуса).

Розділ VII  є колишнім розділом V і, як і раніше, призначений для виправлення помилок.

У новій формі декларації тепер немає рядка, де би здійснювався розрахунок авансів з ПДФО на наступний рік, що є логічною і довгоочікуваною зміною. Адже такі аванси тепер сплачують не з розрахункових даних за попередній рік, а виходячи з даних Книги доходів та витрат.

Якиз змін зазнали додатки до декларації

Оскільки ставка ПДФО тепер єдина — 18% й обраховується такий податок просто в декларації, потреба в додатках для обрахунку ПДФО при отриманні зарплати від двох чи більше податкових агентів та при отриманні доходів з-за кордону відпала.

В оновленій формі декларації є  тільки два додатки:

для операцій з інвестиційними активами (Ф1); для підприємців (Ф2).

У додатку Ф2 розділ I залишився без змін. На жаль, проблема відображення доходів та витрат у межах різних видів підприємницької діяльності залишилася невирішеною. I надалі будемо розбивати суми «приблизно».

Розділ II тепер міститиме розрахунок ПДФО за єдиною ставкою 18%. До гр. 6 ряд. 10.7 декларації слід переносити значення ряд. 1.1 розд. II Ф2.

У ряд. 1.2 додатка Ф2 слід зазначити авансові платежі за I — III квартали 2016 року. Нагадаємо, за IV кв. аванс не обраховується, остаточний розрахунок ПЗ з ПДФО здійснюється на підставі річної декларації. Аванси з ПДФО «загальносистемники» обраховують як добуток 18% від чистого доходу, отриманого в I, II та III кварталах, що відображений у  Книгах обліку доходів та витрат  ( пп. 177.5.1 ПКУ ). Якщо результуюче значення за підсумками звітного кварталу є від'ємним, авансовий внесок взагалі не сплачується.

Сума військового збору (ряд. 2.1 Ф2) переноситься до гр. 7 ряд. 10.7 декларації. Усі рядки щодо розрахунків із бюджетом та військового збору залишилися без змін.

Источник:  https://news.dtkt.ua/accounting/reposts/41214

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss