* РБК — новости

* *

Звітуємо з плати за землю

Опубликовано: 25.10.2018

На початку року, а саме до 20 лютого (включно), час звітувати з плати за землю. Складається вона з двох частин. Власники і постійні землекористувачі платять земельний податок. Орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності вносять орендарі (пп. 14.1.147 Податкового кодексу України; ПК). Як і коли — дивимося далі. Орендну плату за орендовані ділянки приватної власності до складу плати за землю не включають.

Зміст статті:

Надайте декілька декларацій в одному звіті

Щоб відзвітувати з плати за землю , скористайтеся формою, затвердженою наказом Мінфіну від 16.06.2015 № 560 , з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 23.01.2017 № 9.

Податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі — Декларація) містить  три розділи :

І — розрахунок суми земельного податку; ІІ — розрахунок суми орендної плати; ІІІ — розрахунок податкового зобов’язання.

Збільшити зображення

Якщо підприємство є одночасно платником і земельного податку, і орендної плати, подайте  дві окремі Декларації  (ЗІР, категорія 112.05). Тобто в одній Декларації не можна одночасно заповнювати І і ІІ розділи. Місцезнаходження земельної ділянки визначають кодом КОАТУУ (перші 10 цифр у кадастровому номері ділянки). Отже, подавайте Декларації за кількістю КОАТУУ, на яких маєте земельні ділянки. Наприклад, якщо у вас є орендовані ділянки на території з одним КОАТУУ і власні на територіях із двома іншими, подайте три різні Декларації.

☛  Окремо подавайте Декларацію із земельного податку та орендної плати, а також за різними КОАТУУ

Суму плати за землю обчислюйте за рік станом на 01.01.2018. Декларацію подайте органу контролю за місцезнаходженням земельної ділянки не пізніше ніж 20.02.2018 ( п. 286.2 ПК ). Але можна звітувати й щомісяця (протягом 20 календарних днів після звітного місяця). У такому випадку річну Декларацію не подавайте.

Стаття до теми:

Якщо підприємство має відокремлені підрозділи та земельні ділянки за їх місцезнаходженням, Декларацію подає саме  юридична особа , а не відокремлені підрозділи. Відзвітувати потрібно за місцезнаходженням ділянок (ЗІР, категорія 112.05).

Відзвітуйте, навіть якщо маєте пільги

У  статті 282 ПК  визначено категорії юридичних осіб, які звільнені від сплати земельного податку, а у  статті 283 ПК  — види земельних ділянок, що не підлягають оподаткуванню. Але норми ПК не передбачають звільнення від обов’язку подавати податкові декларації за земельні ділянки, з яких земельний податок не справляють через застосування податкових пільг. Тому юридичні особи — пільговики все одно мають подавати декларації (ЗІР, категорія 112.05). Крім того, вони подають і Звіт про суми податкових пільг .

☛  Маєте пільги із плати за землю — все одно подавайте Декларацію

Вимога подавати Декларацію не стосується єдиноподатників. Вони звільнені від обов’язку нараховувати і сплачувати податок на землю. Такі платники не подають і Звіту про суми податкових пільг (ЗІР, категорія 112.05). Щоправда, це  звільнення не стосується  податку на землю за земельні ділянки, що їх використовують єдиноподатники І-ІІІ груп для провадження господарської діяльності. Єдиноподатників IV групи, які використовують земельні ділянки не для ведення сільгосптоваровиробництва ( п. 297.1 ПК ), податок сплачують і подають звітність на загальних підставах.

Зверніть увагу на нормативну грошову оцінку

Базою оподаткування земельним податком і відправною точкою для визначення орендної плати є нормативна грошова оцінка земельної ділянки (НГО) з урахуванням коефіцієнта індексації ( п. 271.1, 288.5 ПК ).

Коли вперше подаєте Декларацію (тобто фактично починаєте діяльність як платник плати за землю), разом із нею подайте  довідку (витяг) про розмір НГО  земельної ділянки. Надалі таку довідку подають у разі затвердження нової НГО ( п. 286.2 ПК ). Отже, якщо подаєте уже не першу Декларацію та порівняно з попереднім роком НГО не змінилася, витягу разом із Декларацією подавати не потрібно. Якщо ж сталися зміни або підприємство є новим платником, подайте витяг — оригінал або копію (ЗІР, категорія 112.05). Витяг має інформаційний характер, тож відмовитися прийняти у вас Декларацію через відсутність витягу орган контролю не може (ЗІР, категорія 112.05).

Надайте податковій договори оренди

У п’ятиденний строк після держреєстрації договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності орендар зобов’язаний надати копію договору відповідному органу доходів і зборів. Цього вимагає стаття 25 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161-XIV . Але не уточнює, календарних чи робочих днів і якому саме «відповідному органу». Вважаємо, що йдеться про календарні дні. А подавати слід органу за місцезнаходженням орендованих земельних ділянок, тобто органу ДФС, куди подаватимете й Декларацію.

ТОП-публікації Expertus:Головбух

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Агентство недвижемоти
Здравствуйте товарищи! С вами Саша Борисов! В своей прошлой статье « Пишу, пишу, а посетителей все нет и нет» я говорил о том, как писать статьи правильно, соблюдая все базовые правила seo

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss