* РБК — новости

* *

Главная Новости

Агенція підтримки підприємництва та інвестицій :: Важливо встигнути внести зміни до статутів

Опубликовано: 22.10.2018

http://vycherpno.ck.ua/vazhlivo-vstignuti-vnesti-zmini-do-statutiv-u-cherkasah-obgovoryuvali-aktualni-pitannya-nepributkovih-organizatsij/

Учора в конференц-залі ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» за ініціативою Агентства бухгалтерського та юридичного обслуговування «Алектіс» пройшов безкоштовний семінар «Актуальні питання неприбуткових організацій».

Перед присутніми виступила фахівець податкового законодавства Світлана Обманюк,яка розповіла про нововведення в законодавстві та терміни, протягом яких мають внести зміни до своїх установчих документів усі організації, які хочуть лишитися неприбутковими.

- Ця тема досить непроста, бо всі ці організації дуже різнопланові, — зазначила вона. — Серед вас є і громадські організації, і політичні партії, також це можуть бути ОСББ, релігійні громади тощо. Для  кожного є окремий закон і трапляються дещо різні моменти стосовно тих чи інших юридичних питань.

Увагу учасників зібрання звернули насамперед на загальні питання, які стосуються всіх. Бо зрозуміло, що та сама політична партія значно відрізняється від волонтерської організації.

В липні минулого року відбулися кардинальні зміни в податковому кодексі. І ними передбачено, що всі неприбуткові організації повинні обов’язково до 2017 року (нині виключення діє лише для релігійних громад) внести зміни до статутів. Ті ж організації, які не пройдуть перереєстрацію статуту, автоматично з 17-го року потрапляють до прибуткових організацій.

За словами юриста Юрія Плювака, сьогодні навіть самі організації плутаються стосовно того, що наразі є актуальним і обов’язковим та які зміни потрібно вносити, щоб після цього зберегти свої права і обов’язки.

- Вийшло так, що більшість неприбуткових організацій була зареєстрована в 90-х роках, — зауважив юрист. – Зокрема, це релігійні громади. Також їх реєстрували і на початку 2000-х. З урахуванням цього, таким організаціям потрібно вносити повні зміни до своїх власних статутів.

Потрібно робити це тому, що нині є організації, статути яких не лише не в рамках неприбутковості, а й не відповідають нормам інших законів.

При приведенні статуту у відповідність до чинних норм потрібно враховувати різні моменти. Наприклад, громадській організації при приведені статуту у відповідність, зокрема, в частині, що стосується ознак неприбутковості, потрібно врахувати те, що у статуті вже не можуть вільно трактуватися, приміром, такі поняття як надання благодійної допомоги. Наші реєстраційні органи, зокрема, управління юстиції, завернуть такі статути.

Так вже вийшло, що законодавець за останні роки зобов’язався і передбачив те, щоб максимально індивідуалізувати, відокремити і розподілити громадські організації. Тобто повноваження, які має благодійна організація, зокрема, надання благодійної допомоги чи якісь заходи, пов’язані зі збором коштів, уже не можна включити в статут громадської організації.

При цьому всі пункти, передбачені податковою, потрібно вносити не абстрактно, а максимально дослівно, — зауважили виступаючі.

Деякі «поблажки» діятимуть лише для релігійних організацій. Вони можуть внести відповідні зміни до наступного року. Всі інші організації у разі невиконання цієї вимоги стануть прибутковими і будуть платити податки.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss