* РБК — новости

* *

Пізанська вежа |

Опубликовано: 29.09.2018

Прекрасне місто Піза, Італія. Пізанська вежа в ньому – одна з головних визначних пам’яток вже не одне сторіччя. Подивитися на це чудесне творіння приїжджають туристи з усього світу. Вежа вражає своєю неординарністю, а слава «падаючої» збуджує уми тих, хто любить пригоди. Падаюча дзвіниця, якою пишається Італія, у висоту досягає 55 метрів, а напис на ній свідчить про її давнє походження (заклали в 1173 році).

Вже кілька років Пізанська вежа радує своїм дзвоном дзвонів. Бригада міжнародних реставраторів протягом 11 років проводила роботи по відродженню Венеціанської дзвіниці, яка звалилася більше 100 років тому, в 1902 році, а також оновлення «падаючої» башти.

Вежа розташовується на території Пьяца дей Міраколі (Площа чудес), це Соборна площа Пізи. Площа і в правду повна чудес – Баптистерій, Кафедральний Собор, старовинні фрески на стінах Camposanto monumentale і римські скульптури, безумовно, найвідоміша Кампаніла – «падаюча» вежа. Пишність архітектури площі дивує уяву будь-якого туриста, недарма Соборна площа знаходиться у всесвітньому спадщині ЮНЕСКО.

Пізанська вежа: історія

Історія виникнення Пізанської вежі і до нинішніх пір сповнена загадок і таємниць, проте саму історію міста місцеві мешканці викладають як легенду про Пелопса – він залишив Грецію і заклав в Італії місто, який нагадував йому рідну. Про правдивості даної легенди судити у наш час складно, але факт, що землі священні ще з часів існування стародавніх племен етрусків, беззаперечний.

Пізанська вежа також таїть в собі безліч цікавих загадок. До прикладу, який же геніальний архітектор приблизно 1000 років тому прийняв рішення обдурити всі закони фізики і стати відомим на весь світ. Це здається неймовірним, але бути може всяке. Навіть зараз деякі туристи на початку побоюються близько підходити до неї, припускаючи, що вона може впасти, і наближаються ближче лише усвідомивши, що Пізанська вежа так багато років простояла «падаючої».

Ім’я архітектора, який спроектував кампаніли, втрачено, але існують достовірні дані, що у фундаменті вежі перший камінь був закладений в серпні 1173 року. Про це свідчить напис, яка розташувалась праворуч від входу. Зараз вважається, що Пізанська вежа стала хилитися через невірні розрахунків в міцності грунту і масі конструкції. Грунт, а відповідно і фундамент потроху просідають.

Те, що вежа хилиться, помічено було через 10 років, в той час коли вже було збудовано 3 колонадний кільця. В цілях безпеки роботи призупинили, тому як просадка фундаменту до того часу складала більш ніж 30 см, а нахил – 5 см. За 100 років потому архітектором Джованні де Сімоне були відновлені будівельні роботи по Кампаніле. Йому в голову прийшла геніальна думка, як у вежі згладити кут нахилу. В результаті склалося враження, що вежа «випросталася», але через це фундамент просів ще сильніше і врешті будівництва поверхів-лоджій, у 1284 році, ухил вежі був близький до 90 см. Через кілька десятиліть, в ΙΙ половині XIV столітті, на вежі була встановлена дзвіниця.

Весь цей час вежа не переставала «падати», однак не «падала». У XIX столітті вона відхилилося ще більш ніж на 4 метри. Дивно, що при всіх неполадки в даному будові воно все ж перенесло землетрус 1846 і бомбардування ΙΙ світової війни.

У 1990 році, в той час коли вежа нахилялася щорічно на 1-2 мм, її перегляд був заборонений для туристів і розпочаті реставраційні роботи. Завдяки цим роботам були зроблені зміцнення грунту навколо фундаменту, а також відремонтована Венеціанська дзвіниця. Із застосуванням тросів зі сталі була також укріплена і сама Пізанська вежа.

І тепер всім відоме Пізанська диво тягне величезну кількість туристів зі всього світу своєю красою, і існуванням своїм доводить, що чудеса все ж бувають. P >

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Агентство недвижемоти
Здравствуйте товарищи! С вами Саша Борисов! В своей прошлой статье « Пишу, пишу, а посетителей все нет и нет» я говорил о том, как писать статьи правильно, соблюдая все базовые правила seo

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss