* РБК — новости

* *

Главная Новости

Ой, жабо, жабо, у тебе клешні, як у краба

Опубликовано: 06.11.2018

Одна моя добра подруга, яка зараз якраз здобуває другу вищу освіту в котромусь із найкращих вузів країни сонця, що сходить, частенько пригадує мені історію, як їй перед від’їздом в Японію доводилося чути: Тобі добре – ти ж японську знаєш. Ми й досі мучимо її, але вона так і не зізнається, яким-таким чудом їй вдалося вживити собі в мозок чіп зі спеціальною програмкою такої складної іноземної мови.


Жаба (український гумор)

Що-що, а заздрити ми, українці, вміємо. З раннього дитинства, перебуваючи у візочку чи пісочниці – не важливо, де саме, головне, щоб відбувся контакт із соціумом, – ми відмічаємо, що хтось володіє кращими предметами, чи перебуває у більш приємній життєвій ситуації, ніж ми самі: от соска в Івасика яскравіша, чи подушка у Катрусі м’якіша. Далі – більше, бо ж дорослі люди і іграшки мають доросліші й дорожчі, ну й рівень заздрості зростає відповідно.

Сусід купив машину, знайомий з’їздив у закордонне відрядження чи на відпочинок, колега придбала собі нові туфлі чи зробила новомодну зачіску – ми щодня отримуємо масу подібної інформації, вітаємо щасливців і все, ніби, добре, але тут, в один прекрасний момент, приходить вона – Жаба. Здається, вже звідане колись в дитинстві відчуття дає про себе знати, а вона тим часом міцно обвиває наші шиї своїми зеленими холодними клешнями, внаслідок чого ми втрачаємо спокій, апетит, сон, а руки опускаються до будь-якої роботи.

Так вже історично повелося, що ця маленька амфібія стала для українців майже домашнім улюбленцем, якого пестять і вигодовують до необ’ємних розмірів. Українська жаба носить вишиванку і віночок на голові, бо хоч ніде в офіційній символіці її досі відображено ще не було, все ж вона вже досягла загальнонаціонального визнання. Вона невидимо присутня в кожній українській родині і завжди має свої щонайменші прояви у лексиці, оспівана у піснях, висміяна в анекдотах. Хто з нас не знає чи не вживає таких словосполучень, як: від заздрощів луснути, аж розпирає від заздрості; або приказок на кшталт: у чужому оці билинку видно, а в своєму і колоди не бачить; важко нести, шкода викинути; добре там, де нас немає; хоч не з’їм, то понадкусюю та багато такого іншого. Про неї ходять легенди, про неї складають притчі. Через неї можуть загинути найтісніші дружні стосунки, і починається ворогування із сусідами; вона може спровокувати війни всередині цілої родини.

Хоча й жаба, погодьтеся, буває різна, як буває різним і ефект від людської заздрості. Так, наприклад, те, що у славнозвісної сусідської корови надої молока тільки збільшилися, може призвести до летального випадку у хаті, що поруч. Або те, що 100-кілограмова Танька з будинку навпроти тепер може влізти у свої студентські джинси і вже планує весілля із заморським принцем, може стати для когось стимулом припинити пхати собі до рота все впідряд як до, так і після 22-ої вечора, а натомість записатися на аеробіку чи плавання. Або ще можна просто сказати – Клас, тепер вони мають те, що так довго хотіли, тепер вони щасливі і я цьому дуже радію.

Піддатися такому згубному відчуттю як заздрість, не сперечатимуся, справа дуже зваблива і іноді в кращому разі ти можеш для себе цей факт відмітити, мовляв, от, жабка на порозі вже…Але у переважній більшості випадків вона захоплює людину просто на фізичному рівні. Позбутися заздрості чи й взагалі не допустити її у свою душу – не так і просто, бо це колосальна робота над собою, але чи не будуть благодатними і солодкими плоди цієї праці? Адже, завівши собі замість жаби папужку, наприклад, ми цим самим полегшимо в першу чергу своє ж власне життя.

Вам також буде цікаво

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss