* РБК — новости

* *

Главная Новости

Екологічна забрудненість на сході України вражає фахівців

Опубликовано: 31.10.2018

Держкомстат склав рейтинг забрудненості областей України на 2016 рік. Небезпечною для здоров'я є екологічна ситуація у Дніпропетровській, Донецькій і Запорізькій областях, а найбільш сприятлива ситуація — в західному регіоні.

 

Рейтинг екологічної забрудненості областей складено з урахуванням наступних показників:

атмосферні викиди небезпечних речовин; створення надзвичайно токсичних відходів I-III класу; концентрація нітратів у ґрунті; скидання стічних вод з шахт, кар'єрів, колекторів; частка питної води, яка якісно не відповідає стандарту; доза радонового випромінювання (яке отримує людина протягом року під час перебування у приміщенні 80% часу).

У числі екологічно забруднених областей перші позиції займають Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Київська та Черкаська області, повідомляє . Два великих промислових міста на сході України — Кривий Ріг і Кам'янське (колиш. Дніпродзержинськ) — являють одну з найбільших загроз екологічній ситуації Дніпропетровської області. Криворізькі виробничі підприємства викидають в атмосферу близько 2/3 з усіх шкідливих викидів, а Кам'янське лідирує за кількістю небезпечних речовин, які вже перебувають у повітрі.

На думку фахівців, це пояснюється тим, що промислові підприємства розташовані дуже близько, і їхні санітарні зони перекриваються. У деяких випадках у цих зонах навіть знаходяться житлові будинки або школи. Жителям цих областей доводиться дихати діоксидом азоту, фенолом, важкими металами та іншими отруйними речовинами. Таке забруднене повітря щорічно вбиває тисячі українців, — про це говорять дані ВООЗ .

Що стосується Києва, то тут в атмосферу викидається в 2 рази більше шкідливих речовин, ніж належить за нормою ГДВ (гранично допустимих викидів).

Області з помірно напруженим екологічним становищем: Чернігівська, Сумська, Полтавська, Харківська, Херсонська, Луганська, Миколаївська, Кіровоградська, Вінницька, Одеська, Житомирська, Хмельницька, Рівненська і Львівська.

Топ-5  екологічно чистих областей України очолили Чернівецька, Закарпатська, Волинська, Тернопільська та Івано-Франківська.

За словами фахівців, серед основних причин складних екологічних умов у багатьох областях України є застарілі технології виробництва, які не відповідають екологічним стандартам розвинених країн. Перехід на чисту енергетику, який інтенсивно відбувається у країнах Заходу, може змінити і ситуацію в нашій країні.

Також залишається актуальним питання правильного поводження з відходами, особливо такими, що містять ртуть. Нещодавно у Львові відкрився завод, на якому безпечно переробляють люмінесцентні лампи і ртутні термометри. Але такий завод поки єдиний в Україні.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss