* РБК — новости

* *

Главная Новости

Китайська притча про віслюка

Опубликовано: 30.10.2018

видео Китайська притча про віслюка

"Ржали до 5-и утра!" Андрей Норкин Сборка его анекдотов на "Место встречи"

У стародавніх китайських казках надзвичайні сюжети і фантастичні персонажі. Тварини, що розмовляють, небесні жителі, дракони, примари — всіх не перелічити. Через цих казкових героїв з глибини століть до наших днів дійшла мудрість традиційної китайської культури. Китайські легенди і казки передавалися століттями з вуст в уста, з покоління в покоління.


Осел и колодец

На вершині гори в храмі жив віслюк. З року в рік, день у день він тяжко працював на млині. Він так втомився від одноманітного важкого життя, що почав мріяти про те, щоб покинути храм і подивитися світ. Як це було б чудово!


Мышь и верблюд

І незабаром у нього з'явилася така можливість. Одному монаху знадобилося перевезти з гори речі і він вирішив взяти з собою віслюка. Дізнавшись про це, віслюк дуже розхвилювався.

Коли вони спустилися з гори, монах поклав щось на спину віслюка. Поки вони йшли через село, люди, які стояли по обидва боки вулиці, схиляли перед ним коліна. Спочатку віслюка це збентежило і налякало.

Але так як люди не припиняли кланятися йому, у віслюка з'явилися марнославні думки: «Ось це так! Люди, напевно, думають, що я великий!»

Незабаром віслюк перестав боятися людей і, випрямивши спину, пішов по вулиці з високо піднятою головою. Повернувшись в храм, він вирішив, що тепер заживе як дворянин і відмовився виконувати важку роботу. У монаха не залишалося іншого вибору, окрім як відпустити його.

Коли віслюк спустився з гори, то побачив людей, які йшли йому назустріч. Люди били в барабани і гонги. Він подумав: «Напевно, вони йдуть, щоб привітати мене!» Віслюк став посеред дороги і став чекати, але це виявилося весільною процесією. Побачивши віслюка, що стояв у них на дорозі, люди розсердилися і, щоб змусити його піти, побили його палицями.

Віслючок спішно побіг до храму. Потерпілий від побоїв віслючок сказав ченцеві з обуренням: «Люди настільки непередбачувані й небезпечні! Минулого разу вони поклонялися мені, а сьогодні ледь не вбили».

Зітхнувши, монах сказав: «Дурна ти тварина! Минулого разу люди опустилися на коліна перед статуєю Будди, яка була у тебе на спині, а не перед тобою!»

Найбільша біда в тому, що люди не знають, хто вони. Як тільки забувають про своє призначення, то стають ніким. Кожен день, дивлячись на себе в дзеркало, ви повинні запитати: «Чи пам'ятаю, хто я?»

Якщо ти багатий, то люди захоплюються твоїм багатством, а не тобою. Якщо у тебе є влада, люди будуть поклонятися перед твоєю силою, а не тобою. Якщо , то інші будуть захоплюватися красою. Вони хочуть бути поруч з , щоб тішити своє самолюбство.

Не радій, коли навколо всі захоплюються тобою. Коли багатство, влада і краса залишать , непотріб тим, хто використовував , щоб задовольнити свої власні потреби. Тому дуже важливо знати хто ти насправді.

Талант для людини дуже важливий, але є речі, що важливіші за нього. Це твої особисті якості. Душевна гармонія і вміння залишитися спокійним за будь-яких обставин є рідкісним скарбом в сучасному суспільстві. Це та основа, яка дозволяє в повній мірі розкривати творчий хист протягом всього життя.

Переказала Кеті Мак-Вільямс .

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss