* РБК — новости

* *

Главная Новости

Тука назвав скандал з угорськими паспортами "спецоперацією РФ"

Опубликовано: 29.10.2018

На його думку, реакція МЗС України на цей інцидент була "адекватною".

Угорщина займає проросійську позицію, а ситуація з видачею громадянам України угорських паспортів у Береговому була їхньою спецоперацією. Про це в інтерв'ю виданню "Обозреватель" заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Георгій Тука.

"Абсолютно було зрозуміло, яка це позиція, жодних дискусій і близько не буде, тим паче керівництво Угорщини займає виключно проросійську позицію. Це була спецоперація", - сказав Тука.

На його думку, реакція МЗС України на цей інцидент була "адекватною".

"Єдине, ну якщо б я був на місці (глави МЗС, - ред.) Павла Клімкіна, вислав цього консула наступного дня, а не тягнув два тижні, намагаючись змінити позицію (міністра закордонних справ Угорщини Петера) Сіярто", - додав заступник міністра.

Також Тука вважає, якщо б не широкий розголос ситуації з паспортами, спецслужби ніяк не відреагували на відео, на якому зафіксована видача угорських паспортів жителям Закарпаття.

"Яким чином потрібно взагалі реагувати на цю ситуацію? Подія в Береговому — тільки демонстрація частини проблеми. За великим рахунком, якби хтось не виклав це відео в мережу, а просто передав спецслужбам, то ніякої реакції не було б… І тільки широкий розголос цього відео призвів до того, що довелося реагувати на те неподобство, яке ми мовчки спостерігаємо на нашій землі впродовж 15 років, а може, і більше. Вважаю це неприпустимим, Україна повинна діяти більш рішуче і нікому не дозволено порушувати закони на нашій землі", - підсумував Тука.

Зазначимо, відносини Угорщини й України значно загострилися після ухвалення в Україні закону про освіту, який передбачає, що національні меншини поступово переводяться на навчання в школі українською мовою, а свою рідну мову зможуть вчити як факультативну.

Разом з тим були й інші скандали - Угорщина вирішила створити посаду міністра розвитку Закарпатської області (нині домовляються про зміну назви). До того ж було опубліковано відео, на якому низка українських громадян отримують угорські паспорти і складають присягу на вірність Угорщині в консульстві цієї країни у закарпатському Береговому. Процедура супроводжувалася порадою угорського дипломата не повідомляти українській владі про отримання нових документів. Пізніше міністри закордонних справ України та Угорщини обговорили це питання під час зустрічі, однак досягти конструктивних домовленостей не зуміли.

Що стосується петиції, йдеться про те, що 21 вересня на сайті Верховної Ради чоловік на ім'я Ростислав Гаврилюк зареєстрував ініціативу, в якій пропонує депортувати жителів українського Закарпаття, які отримали угорське громадянство. Петиція повинна набрати 25 000 підписів. За три тижні її підписали 520 осіб. Зазначимо, що такі петиції може зареєструвати будь-який громадянин України.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss