* РБК — новости

* *

Главная Новости

У Белзі відбулася міжнародна конференція «Історичний та територіальний розвиток Белзької землі»

Опубликовано: 28.10.2018

Минулого тижня у Белзі відбулася міжнародна конференція «Історичний та територіальний розвиток Белзької землі», присвячена 15річчю Державного історико-культурного заповідника в одному з найдавніших міст Східної Європи. Адже Белз з’явився на початку одинадцятого століття як значне місто західної окраїни Київської Русі.

Директор державного історико-культурного заповідника у Белзі Оксана Калиш у вітальному слові наголосила, що «вперше місто згадане літописцем у 1030 році, коли київський князь Ярослав Мудрий здійснив похід проти польського короля, щоб відвоювати Червенські гради, і здобув Белз. У «Повісті временних літ» під цією датою зазначено «Ярослав взя Белзь». Про це місто князівської слави і безцінних пам’яток написано і розказано чимало, й сьогодні проводять археологічні розкопки. Оксана Калиш привітала усіх з 15річчям заснування музею, подякувала працівникам та науковцям за вагомий внесок у збереження духовності нації, її історичної спадщини, розбудову державності і творення української культури, професіоналізм та подвижництво. Зазначила, що саме на таких ентузіастах, як працівники заповідника, і тримається нині українська культура. Адже вони виконують високу моральнодуховну місію. Белз поєднав у собі різні культури. Тут зосереджені важливі для українців пам’ятки археології, польські сакральні пам’ятки. Також знаходиться осередок єврейської культури.

Територія заповідника складається з чотирьох зон: урочище «Замочок» – колишній княжий город із підгороддям; Середмістя; християнський цвинтар з церквою cв. Параскеви XVIXVIII ст.; єврейський цвинтар XVIIXX ст. та залишки оборонного валу XVII ст.

Теплі слова привітань сказали голова Сокальської районної ради Микола Пасько, Белзький міський голова Олексій Макух, працівник заповідника «Давній Пліснеськ» Андрій Левик, голова ради гміни Белзець (Польща) Вєслав Вельгош, віцеголова Мар’ян Пізун, депутат Данута Крупа, координатор проектів Йоланта Міллер, Лідія Горницька з інституту «Укрзахідпроектреставрація» (м. Львів) та інші. Вони вручили Оксані Калиш грамоти, подяки та квіти. До речі, ще у листопаді 2008 року підписано договір між гміною Белзець та Державним історикокультурним заповідником у Белзі про транскордонну співпрацю, основним пунктом якого є розвиток туристичної галузі.

Хвилиною мовчання вшановано пам’ять Івана Павловича Калиша – багатолітнього директора ДІКЗ у м. Белз, котрий доклав чимало зусиль для створення цього унікального заповідника.

А далі з цікавими доповідями виступили науковці: Володимир Петегирич (Інститут українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України, Львів) – «Цей замок здавна був найсильнішим на Русі…» (Белз у подорожніх записках Мартина Груневега); Святослав Терський, д. і. н., професор Інституту гуманітарних та соціальних наук НУ «Львівська політехніка», провідний працівник Львівського історичного музею – «Територіальна структура пізньосередньовічного Белза та тлі суспільнополітичних трансформацій XIVXV ст. у західноукраїнських містах»; Володимир Герич, директор ДІАЗ в м. Жовква – «Проблеми збереження історичної спадщини Жовкви»; Василь Петрик, канд. арх., НУ «Львівська політехніка», головний архітектор ДІКЗ у м. Белз – «Белз та Холм – дві княжі столиці»; Остап Лазурко, пров. наук. спеціаліст ДІКЗ – «Археологічні дослідження літописного городища Белза в 2016 р.» та «Артилерія XIVXVII ст. з Белза в колекції Львівського історичного музею». Доповіді були проілюстровані слайдами.

Працівники Державного історикокультурного заповідника у Белзі з перспективою дивляться у майбутнє, у них багато планів щодо подальшого розвитку цієї історичної місцевості. Тож нехай їм усе вдається!

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss