* РБК — новости

* *

Главная Новости

Як подати заяву на розлучення?

Опубликовано: 28.10.2018

видео Як подати заяву на розлучення?

Які документи потрібні для розлучення через суд? - консультація сімейного адвоката

Розпад сім'ї - це завжди сумне і не найприємніша подія, за рідкісним винятком. І ось пара, ще вчора вважає себе подружжям, вирішується скласти заяву на розлучення. Якщо розставання відбувається за обопільною згодою, і люди зберегли нормальні відносини, то це не викликає особливих складнощів. Але так буває далеко не завжди.Заяву на розлучення в ЗАГС

Якщо люди розходяться мирно і без будь-яких суперечок, не мають при цьому спільних дітей, яким ще не виповнилося 18 років, то подавати документи потрібно саме в органи РАГСу. Що потрібно:

заповнений бланк заяви на розлучення; свідоцтво про шлюб; чек про сплату державного мита (з кожного чоловіка - 400 рублів); документи, що підтверджують особу.

Форма № 8

Існує кілька форм бланків, кожен з яких відповідає своєї причини. Так, наприклад, при взаємній згоді подружжя заповнюється форма № 8. У ній вказуються: прізвище, ім'я, по батькові, національність, громадянство, місце проживання, дані паспорта, причина розлучення, дані зі свідоцтва про шлюб, бажана прізвище після розірвання шлюбу, дата і підпис. Всі складається у двох примірниках, кожним з подружжя. Заяву на розлучення обов'язково має містити дані про те, яке прізвище бажають залишити люди: ту, яка була до шлюбу, або ту, яка була отримана в шлюбі. В якості причини розставання зазвичай пишуть стандартну фразу: «не зійшлися характерами». На розгляд заяви органами ЗАГС відводиться один календарний місяць. Після закінчення цього терміну у присутності хоча б одного з подружжя шлюб розривається. Заяву можна відкликати в односторонньому порядку, якщо один з пари передумав.


Підстави для розірвання шлюбу

Форма № 9

Ця форма застосовується в тому випадку, якщо один з подружжя перебуває у місцях позбавлення волі, недієздатний (є судова ухвала) або визнаний безвісно відсутнім (є постанова суду). Заяву на розлучення в даному випадку відрізняється тим, що обов'язково потрібно вказати підставу для розірвання шлюбу. Наприклад, якщо один з подружжя недієздатний, то потрібно докласти відповідні документи, що підтверджують цей факт. Якщо людина визнаний безвісно відсутнім, то дані про його місце проживання вносяться згідно останнім відомим місцем проживання. Природно, потрібно додати копію документа, що підтверджує статус безвісно сгінувшего. Якщо один з подружжя відбуває покарання в місцях позбавлення волі, то необхідно вказати термін, на який він був засуджений.


Позовна заява про розірвання шлюбу

Форма № 10

Даною формою користуються в тому випадку, якщо шлюб вже був розірваний в судовому порядку. Наприклад, якщо були майнові спори. В даному випадку необхідно вказати, яким судом і якого числа шлюб був визнаний розірваним. В обов'язковому порядку до заяви додається копія судового рішення. Заповнюється форма в загальному порядку: прізвище, ім'я, по батькові подружжя, місця проживання, дані свідоцтва про шлюб, бажані прізвища після розставання, дані про документи, що підтверджують особу. Заяву на розлучення, подане в даному випадку, розглядається в короткі терміни, оскільки підстав для роздумів немає.

Судовий порядок

У разі якщо у подружжя є спільні діти, яким ще не виповнилося 18 років, є майнові та інші спори, шлюб розривається тільки через суд. Це може бути як світової, так загальній інстанції суд, залежно від обставин. Наприклад, якщо немає ніяких суперечок і заперечень між сторонами, але в шлюбі є діти, то такими справами займаються мирові судді. При цьому на роздуми подружжю дається один календарний місяць. Якщо ніхто зі сторін не з'явився в призначений день, то шлюб розривається автоматично з письмовим повідомленням про рішення поштою.

Розділ майна

Заяву на розлучення в суд з розділом майна подається однієї зі сторін. Заявник вказує:

свої прізвище, ім'я, по батькові; ПІБ відповідача; адреса; суму позову.

В останню входить все майно подружжя, яке вони нажили у шлюбі. Воно зазвичай ділиться навпіл. Поділу не підлягає те майно, які було отримано безоплатним шляхом (в дар, у спадок, за договором) одним з подружжя, особисті речі (Зубна щітка, наприклад, або нижню білизну), а також те, що було придбано до весілля. Приблизну вартість визначає сам позивач, враховуючи термін зносу і ринкову вартість предметів. Не є особистими речами:

дорогі прикраси; дорогий одяг (наприклад, шуба); машина.

Все це також підлягає поділу. При цьому варто пам'ятати, що позов із сумою до 50 000 рублів розглядається світовим суддею, а понад - районним або обласним. Якщо розділу підлягає нерухомість, то заяву на розлучення і поділ майна подається за місцем знаходження цього майна. Якщо ж воно рухоме, то за місцем проживання позивача. В обов'язковому порядку до позову прикладається опис предметів спору. Робиться вона компетентними органами. Також додатково прикладають довідки про доходи сторін за останній рік. У деяких випадках суд може зобов'язати надати додаткові документи (наприклад, чеки про оплату тих чи інших покупок, рахунків).

Типове звернення

Що зазвичай пишуть, заповнюючи позов до суду? Насамперед повідомляють те, з якого числа подружжя не ведуть спільне господарство, причини їх розставання, неможливість продовження спільного проживання. Якщо спору дітей немає, то прописують і це (наприклад, "суперечок про вихованні та утриманні дітей немає"). Майнове питання описують докладно. Наприклад, "у шлюбі було придбано (перерахування) на суму (приблизну суму), прохання про справедливе розділі". Також необхідно вказати, чи згоден відповідач на дані умови. У разі якщо другий чоловік має своє, відмінне від зазначеного думку, то спір може трохи затягнутися. Зазвичай суд ділить майно навпіл, крім випадків, коли між чоловіком і дружиною є власний письмовий договір (наприклад, шлюбний договір). Позовна заява на розлучення може бути подано одним з подружжя без відома іншого. У цьому випадку необхідно вказати цей факт в позові.

Аліменти та діти

Діти - це основний предмет для суперечки. Заяву на розлучення 2014 включає в себе в обов'язковому порядку опис того, з ким будуть проживати неповнолітні. При цьому якщо заявник відстоює одну точку зору, а другий чоловік іншу, то кожен повинен привести вагомі аргументи на свою користь. Наприклад, те, наскільки сильно дитина або діти прив'язані до батьків, наскільки мати чи батько в змозі утримувати дитину, чи є умови для нормального життя і виховання. Паралельно з цим можна вказати і бажаний розмір аліментів. Всупереч розхожій думці, суму щомісячної допомоги на виховання дитини можуть присудити і матері, якщо малюк залишається з батьком після розлучення. Остаточний розмір аліментів встановлює суд. Якщо дитині на момент розлучення виповнилося 10 років, то його думка при визначенні місця проживання також враховується.

Що писати в заяві?

Коли предметом спору стають діти, то судові тяжби носять досить емоційний, а іноді і агресивний характер. Як же писати заяву на розлучення? Зразок є в юридичних консультаціях, світовому та районному суді, у адвокатів і нотаріусів. Залежно від того, до кого саме ви звертаєтеся за допомогою. Що обов'язково повинно бути в заяві:

ім'я судді та назва суду, де розглядатиметься позов; ім'я, прізвище та по батькові того, хто подає на розлучення і другого чоловіка; місце проживання кожної зі сторін; дані із свідоцтва про шлюб (дата і місце укладення); час припинення подружнього життя; відповідь другої сторони (згодна на розірвання шлюбу чи ні); дані про спільні дітях (кількість, імена, дані з свідоцтва про народження) ; місце подальшого проживання дитини або дітей після розлучення батьків; причина розірвання шлюбу (зазвичай: «не зійшлися характерами»); сума щомісячних виплат на кожну дитину за бажанням заявника; дата написання і підпис заявника.

Висновок

Перед тим як подавати позов до суду, буде незайвим звернутися в юридичну контору за консультацією. Фахівець, вивчивши обставини розлучення, може допомогти правій стороні обійтися мінімальними втратами на законних підставах. Особливо якщо питання стосується майна або неповнолітніх дітей. Вирішення таких спорів мирним шляхом є запорукою добрих відносин між подружжям навіть після розставання, що дуже важливо. Перш ніж писати заяву на розлучення, буде незайвим перевірити своє бажання жити окремо. Це позбавить від бюрократичної тяганини.

Статті за темою "Як подати заяву на розлучення?"

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss