* РБК — новости

* *

Главная Новости

Режим дня новонародженої дитини. Режим дня місячної дитини

Опубликовано: 28.10.2018

видео Режим дня новонародженої дитини. Режим дня місячної дитини

Догляд за новонародженим

Нарешті ви виписалися зі своїм довгоочікуваним новонародженим малюком з пологового будинку і привезли це маленьке щастя додому. Після цього моменту у молодих мам виникає ціла маса питань: яким повинен бути режим дня новонародженого, в який час і як часто йому можна приймати їжу, скільки з ним потрібно грати і як саме потрібно сприяти його розвитку? Що ж, спробуємо вирішити всі ці проблеми, розглядаючи різні приклади виховання грудних дітей.Невеликий вступ

Режим дня - це те саме соціальне спадщину, яка дісталася нам від бабусь і мам, які виховувалися в радянський час. У ті роки порядок був абсолютно у всьому, тим більше у вихованні дітей, навіть найменших. Режим дня новонародженої дитини був розписаний строго по хвилинах, і всі маніпуляції (ігри, їжа, сон, прогулянки) відбувалися в точній відповідності з даними розкладом. На тлі такої строгості нерідко виникали проблеми, на які «радянські» батьки часто не звертали уваги. Наприклад, малюк плакав і не хотів їсти, причому робив він це в обідній час. Його насильно змушували з'їдати покладену порцію і не розуміли, в чому причина його примх. А вся справа в тому, що він просто вже хоче спати, так як його природний біоритм трохи відстає або - навпаки - випереджає суворе розклад мами.


Лікар-педіатр розповіла, як організувати правильний режим дня для школяра

Тому нинішні педіатри впевнені в тому, що необхідний саме приблизний режим дня новонародженого, який буде адаптуватися під природні бажання маленької дитини. І не забувайте, що поки ми говоримо про дітей, чий вік не перевищує 2-х місяців. У цей час немовлята ще поки не здатні на награні капризи, тому будь плач або крик - це свідчення того, що дитині дійсно погано або некомфортно.

Навіщо дітям розпорядок дня?

Багато сучасних мами в силу своєї зайнятості можуть занурювати дитину в повний хаос. Він засинає, коли хоче, грає, коли є можливість, єдине, що завжди робиться вчасно - це прийом їжі. Такий підхід, як і похвилинна строгість, є крайністю, в яку вдаватися не варто. Режим дня місячної дитини вкрай важливий, оскільки завдяки цій послідовності малюк на рефлекторному рівні запам'ятовує, що буде до їжі, після неї, після сну. Це дозволяє уникнути багатьох примх, до того ж, формується дисципліна маленького чоловічка. Дитина звикає до порядку підсвідомо.

Ще один великий плюс, який несе в собі більш-менш точний режим дня новонародженого - це здоров'я. Харчування за графіком, масаж, прогулянки та інші процедури дозволяють тілу і організму в цілому завжди бути у формі і зміцнюють імунну систему.

Короткий нарис про те, що потрібно самим маленьким діткам

Незалежно від того, наскільки строгий режим дня немовляти ви обираєте, малюки все одно плачуть, кричать, вередують. Батькам не завжди зрозуміло, через що виникає подібне обурення. Тому, щоб заспокоїти малюка, вам слід знати, що йому потрібно і як себе вести в різних ситуаціях. По-перше, в кожний прийом їжі немовля у віці 1-2 місяці, за стандартами, повинен з'їдати від 360 до 700 мл молока або суміші для годування. Деякі дітки потребують більшої кількості, тому дана цифра може дорівнювати і 90 мл, або навіть більше. Тому слід з'ясувати, в яких кількостях хоче їсти конкретно ваш малюк.

Складаючи режим дня місячної дитини, враховуйте, що в цілому спати він повинен не менше 16-ти годин на добу. Укладайте його після сніданку, обіду і після полудня, а потім вже на ніч. Не забувайте виділяти час для ігор, розваг і прогулянок. У ці години намагайтеся якомога більше говорити з немовлям, щоб він звикав до вашого голосу і поступово запам'ятовував слова й інтонації.

Все залежить від харчування

Фахівці рекомендують тим мамам, які годують своїх малюків штучними сумішами, робити великі перерви між прийомами їжі, ніж тим, які годують дітей своїм молоком. Вся справа в тому, що сухі суміші довше засвоюються, і якщо малюкові набити шлуночок такою їжею, скоро почнуть виникати коліки. Як приклад наводимо режим дня новонародженого по годинах при харчуванні сумішами на основі сухого молока.

5.00 - раннє годування. Близько 200 мл суміші або грудного молока для малюка, після чого він засинає. 8.00 - сніданок. Така ж порція суміші. 9.00 - час для ігор і процедур. Бажано в цей період не відпускати малюка з рук, давати йому можливість завжди відчувати вас. Можна просто проводити час вдома або ж відправитися на масаж, прогулянку та інші розваги. 12.00 - обід. Можна дати малюку від 200 до 300 мл сухої суміші. 13.00 - денний сон. Його довжина може бути різною, від години до трьох. 16.00 - полуденок. Ще одна пляшечка звичної їжі для немовляти.

16.30 - вільний час. Грайте, гуляйте, вибирайте будь-яке відповідне в даний момент заняття. 18.00 - вечеря за стандартною схемою. 19.00 - в цей час бажано вкласти дитину спати. 00.00 - ще одна пляшечка суміші. 00.30 - малюк засинає після їжі. 03.00 - якщо дитина прокинулася (а таке буває майже завжди), погодуйте його.

Годування грудьми - свобода це?

У багатьох мам, які годують своїх немовлят грудьми, виникає питання про те, як організувати режим дня новонародженого, враховуючи при цьому і його побажання, і поради педіатрів? Заковика тут полягає в тому, що малюк, який звик їсти з грудей, не завжди точно передає всі свої бажання мамі, а та, в свою чергу, може неправильно їх розцінювати. Дитина часто тягнеться до свого джерела живлення просто так, адже носимо ми його саме під грудьми. Тому потрібно скласти приблизний режим дня новонародженої дитини, хоча б стосовно харчування, за наступною схемою.

Годувати грудьми малюка потрібно кожні два-два з половиною години, при цьому приблизно простежуючи, скільки молока він поглинає. Намагайтеся, щоб у перший місяць його життя за раз він їв не більше 350 мл. Відштовхуючись від такого графіка харчування, ви зможете скласти розклад і всіх інших справ, і такий режим поступово перейде для вас і крихти в звичку.

Особливо примхливі немовлята: як з ними справлятися?

Іноді визначитися з тим, який режим дня у новонародженої дитини повинен бути, щоб і вірно було, і йому подобалося, дуже складно. Діти - це маленькі люди, у яких є свій характер і особливості, і не завжди вони відповідають ідеалам і нашим уявленням. Тому зараз ми розглянемо випадок з вельми примхливим немовлям, який відмовляється їсти з маминих грудей і при цьому порушує всі можливі правила.

Коли дитина не хоче брати груди, вам нічого не залишається, окрім як зціджувати молоко. Частота годування і порції в такому випадку змінюються. Так як в пляшечку можна залити близько 200 мл, малюк буде отримувати менше їжі за один раз. У зв'язку з цим годувати потрібно частіше, десь кожні дві години. Також не забуваємо, що примхливі діти примхливі у всьому. Буває часто, що дитячий організм вимагає сну, і ми бачимо, як очі малюка злипаються. При цьому він наполегливо вередує, не хоче лягати і просто кричить. Постарайтеся в такому випадку зробити його сон більш цікавим. Це і ліжечка-гойдалки, і коляски, які ви зможете возити за собою по квартирі.

Давайте малюкові час на капризи

Як відомо, кожному з нас необхідно вихлюпувати негативні емоції назовні, а не накопичувати їх в глибині душі. Те ж саме стосується і зовсім маленьких чоловічків, які живуть на світі всього-то перші тижні.

Багато педіатри, як це дивно не прозвучить, радять включити період так званого роздратування і обурення в ваш режим дня. З новонародженим відразу стане менше проблем, його сон стане здоровіше, а настрій в інші години дня буде хорошим і світлим. Годуєте його як зазвичай, починаючи з раннього ранку (5 або 6 годин), і після кожних два-три години. Потім простежте за тим, в якій половині дня він найбільше схильний до капризів і неслухняності. Одні діти обурюються вранці, але більша частина сучасних малюків воліють кричати і вередувати після полудня. У цей час не намагайтеся втихомирити свого немовляти, і тим більше не виявляйте на нього тиску. Нехай досхочу накричиться, наплачеться, після цього він сам заспокоїться, і його поведінка стане спокійним і розміреним.

Визначте, який саме "птахом" є ваш малюк

Багато в чому режим дня новонародженого повинен залежить від його власних уподобань. У даному випадку мається на увазі схильність до нічного способу життя, або ж до денного. Звичайно ж, у більш дорослому віці визначити, жайворонок ваша дитина або сова, набагато простіше, проте діти і в перший місяць свого життя часто показують подібні схильності. Спостерігайте, якщо малюк часто прокидається вночі, при цьому особливо не вередує, просто просить їсти, а коли отримує молочко, починає гратися, бавитися сам з собою. Це вірна ознака того, що йому комфортніше вести нічний спосіб життя. Якщо занадто строго припиняти нічне неспання малюка, то вдень він буде багато вередувати, і часто буде не в дусі. Інші діти, навпаки, засипають не пізніше 23.00, при цьому вночі можуть прокинутися всього лише один раз. Вдень вони завжди веселі і спокійні. Це стовідсоткові жайворонки.

Особливості дітей, яким тільки тижні

Дитинка, який тільки з'явився на світ і навіть не встиг прожити ще свій перший місяць, занадто вразливий. Навколишній світ здається йому новим, трохи страшним і незрозумілим, тому він і вимагає постійного маминої уваги і тепла. Тому враховуйте, що в цей період доведеться гранично багато часу перебувати просто впритул до свого немовляти, не випускаючи його з рук в моменти неспання. На основі цього і складайте свій індивідуальний режим дня новонародженого. 1-го місяця також не вистачає для того, щоб малюк відвик від тієї атмосфери, яка оточувала його в утробі. Тому постійні похитування, часте годування, а також поза «на боці» - це основна зброя проти нескінченного плачу і крику.

Поступово ми стаємо старше

Після того як ви відзначите перший місяць життя свого малюка, вам, очевидно, стануть помітні багато зміни як в його зовнішності, так і в поведінці. У цей період немовлята вже звикають до того розпорядку дня, за яким ви з ним жили раніше, він вже більш усвідомлено і конкретно висловлює свої емоції та бажання. У цей час варто трохи змінити режим дня новонародженого. 2 місяці - це той самий час, коли вже можна частіше і довше гуляти. Під час прогулянки не забуваємо спілкуватися з дитиною, розповідати йому казки та віршики. У цей час він, немов губка, буде запам'ятовувати кожен звук, який надалі зможе повторити. Також в цьому віці вже можна починати знайомити його з ровесниками. Це вкрай корисно тим дітям, які ростуть у сім'ях одні. Так вони почнуть з самих пелюшок розуміти, що таке дружба, навчаться ділитися і просто разом проводити час.

Коли в сім'ї зростають близнята

Доглядати відразу за двома однаковими діточками - не тільки дуже цікаво, але й досить складно. Справа в тому, що вони можуть мати як однакові характери, так і принципово різні. У перший-другий місяць життя в будь-якому випадку дітей потрібно привчити до однакового графіком, який повинен дотримуватися беззаперечно. Погодинний точності тут дотримуватися не потрібно, просто, як і режим дня новонародженого одну дитину, так і двох, повинен бути підлаштований під їхні уподобання, але з дотриманням певної строгості.

Приміром, годування потрібно проводити в один і той же час. Якщо ви годуєте грудьми, то бажано по черзі давати молоко з однієї кожному малюку. До наступного годування готуйте іншу. У разі коли ви даєте дітям сухі суміші, вони можуть набагато швидше в один час спустошити дві пляшечки. Також бажано будити і укладати близнюків в один і той же час.

Що ще необхідно включати в денний режим?

Давно всім відомий і побитий факт - самим маленьким дітям вкрай корисно слухати класичну музику. Включати багато творів відомих композиторів рекомендується ще в період вагітності. І продовжувати цю «слухову терапію» бажано після того, як ваша крихітка вже з'явилася на світ. Тому в розпорядку дня, який ви складете для себе і дитинку, неодмінно має знайтися час для того, щоб ви могли просто посидіти і послухати таку музику. Її можна включати також під час рухливих ігор в межах квартири, перед сном або під час їжі. Фахівці стверджують, що багато класичні твори сприяють кращому засвоєнню їжі, а також дозволяють малюкові не тільки швидше заснути, але і після побачити красиві і добрі сни, які не будуть турбувати його серед ночі.

Яка саме класика підійде для діточок?

Музика минулих часів, як і сучасні композиції, може ділитися на різні жанри. Серед класичних творів зустрічаються як світлі, веселі, зрозумілі для кожного п'єси, так і дуже складні, часом сумні і дуже похмурі сонати, фантазії та інші музичні форми. Вашій новонародженому маляті підійдуть, звичайно ж, мелодії виключно з першого списку. Строго орієнтуватися на композиторів у даному випадку не можна, так як у кожного з них є різні п'єси, але все-таки експерти рекомендують включати дітворі Чайковського (всі його твори з дитячого альбому, а також мотиви з «Лускунчика» і «Лебединого озера»). Благотворно на розвиток майбутньої особистості будуть впливати вальси Шопена, Ліста. Ще один музичний жанр, який відмінно підтримає хороший настрій у малюка і зробить щасливішим вас самих - це іспанські мелодії. Інструментальні композиції, які виконуються на гітарі, завжди навіюють думки про тепло, сонечку і повній свободі, так що сміливо купуйте збірники та включайте цю музику.

Невелике післямова

Як ми бачимо, денний графік маленьких дітей може бути найрізноманітнішим, і режим дня новонародженого (1 місяця і старше) залежить він як від індивідуальних особливостей малюка, так і від його віку, який поки що обчислюється лише кількома місяцями. Наприклад, режим дня новонародженого до місяця - це більш часті годування, багато годин сну і мінімум ігор. Чим старшою стає крихітка, тим більше він вимагає спілкування, уваги до власної персони і розваг. Від того, як саме ви складете графік дня свого малюка і наскільки точно будете дотримуватися, буде залежати багато чого в його майбутньому. Поки дитина зовсім маленький, у вас є всі шанси виростити його відповідальним, зібраним, пунктуальним і обов'язковим. Чіткі послідовності і відповідність певним правилам закладуть у нього на підсвідомому рівні, що дозволить йому бути більш успішним у школі та інституті, а також у дорослому житті. І найголовніше, намагайтеся якомога менше змушувати малюка все робити за графіком. Дайте йому більше свободи, малюк повинен сам виявляти бажання їсти, гуляти, спати, причому приблизно в один і той же час.

Статті за темою "Режим дня новонародженої дитини. Режим дня місячної дитини"

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss