* РБК — новости

* *

Главная Новости

Зростання тарифів: скільки коштуватиме електроенергія?

Опубликовано: 28.10.2018

видео Зростання тарифів: скільки коштуватиме електроенергія?

Новини 2 березня 2017

Нова методика розрахунку вартості електроенергії призведе до зростання тарифів для українців на 40% і в найближчій перспективі витягне з їх кишень близько 42 млрд. гривень. 


Чергове підвищення тарифів на електроенергію

Після оприлюднення відповідної постанови Кабміну нова методика, що передбачає впровадження RAB-тарифів, буде впроваджена вже з 1 квітня.

Популярне:   Проблеми з посилками: у яких областях “Укрпошта” затримає доставку?

За нинішньої влади вартість електроенергії підвищувалася кілька разів на більш ніж 400 відсотків. Тепер настає чергове подорожчання. На цей раз українців змусять заплатити мільярди за радянську спадщину – старі трансформатори та лінії електропередач.

RAB (Regulatory Аsset Base) — регульована база інвестованого капіталу, широко поширена в усьому світі формула з формування тарифу на електроенергію. У всьому світі вона працює так: інвестор купує акції обленерго, вкладає кошти в модернізацію мереж, зменшуючи їх втрати. В результаті споживачі отримують більш якісні та доступні послуги. А інвестору гарантується обов'язкова прибуток, щоб він чітко розраховував свої витрати і доходи, позикові і власні кошти.

«19 обленерго зараз в Україні приватні, 6 — державні, але їх також планують продати. Як нові, так старі власники – Ахметов, Коломойський, Григоришин та інші, будуть мати можливість дооцінити свої активи до ринкової вартості», — зазначив екс-міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

На практиці нова схема означає, що бізнесмен може купити електромережі з їх радянської інфраструктурою за дешевою ціною і, не вкладаючи ні копійки, зробити переоцінку. «В результаті актив буде коштувати в сто і більше разів дорожче. Різницю новому власнику зі своєї кишені покриють українці», — розповів політик.

«Кошти знайдуть завдяки тому самому RAB-тарифу, який складе 12,5% від вартості переоцінених активів. Саме таким буде гарантований прибуток власників обленерго. Причому, робити їм нічого не доведеться», — додав він.

Нагадаємо, постанова Кабінету міністрів України про затвердження нової методики розрахунку була опублікована у виданні «Урядовий кур'єр» і почала діяти ще 10 січня. При цьому рішення про переведення деяких обленерго Національна комісія, що здійснює державнерегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), буде приймати в ручному режимі.

Коментарі

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss