* РБК — новости

* *

Главная Новости

Виїзд дитини за кордон

Опубликовано: 22.10.2018

видео Виїзд дитини за кордон

Дозвіл на виїзд дитини закордон

адвокат Тарас Бачинський 

Виїзд за кордон дитини, якій ще не виповнилося шістнадцять років, можливий лише за згоди батьків чи піклувальників, а також коли ці особи супроводжують дитину чи з особами які вповноважені на супроводження дитини. Особа, яка на момент виїзду за межі України досягла вісімнадцятирічного віку, має право виїзду без згоди на це батьків чи піклувальників.


Виїзд дитини закордон без дозволу одного з батьків- Юридична консультація.

До квітня 2015 року така неповнолітня особа виїжджала за кордон на підставі проїзного документу дитини. Щоб його отримати, необхідно було звернутися до органу внутрішніх справ за місцем проживання і подати нотаріально завірене клопотання про дозвіл обох батьків на виїзд дитини за кордон.


В Україні змінились правила вивезення дітей за кордон

Тепер порядок дещо змінився. Дитина може мати свій паспорт, а не просто проїзний документ дитини. Паспорт для виїзду за кордон видається за загальним правилом з 16-річного віку на 10 років, а у випадку, якщо дитині менше шістнадцяти –  на 4 роки. Раніше для оформлення паспорта для дитини потрібно було згоду обох батьків, а від 7 травня 2015 –  заяву-анкету може подати один з батьків, зокрема, у випадку розлучення, – той, з ким дитина проживає.

Але потрібно розуміти, що хоч Ви і можете самостійно оформити дитині паспорт, проте дитина не зможе практично ним скористатися, бо лишилося в силі правило про дозвіл обох батьків на сам перетин кордону.

Дитина може виїхати за кордон із батьком чи матір’ю, але для цього необхідно щоб той із батьків, який не виїжджає за кордон, видав нотаріально засвідчений дозвіл, в якому зазначається держава в яку здійснюється поїздка та час перебування на території цієї держави.

Але часто складається така ситуація, що внаслідок непорозумінь між батьками один із них не дає дозвіл на виїзд дитини за кордон. Звичайно, про негідність такої поведінки щодо маніпулювання дитиною у стосунках подружжя не варто і говорити. Бувають і інші випадки, коли батьки про це не подумали (наприклад, один з них виїхав на постійне місце проживання за кордон і з ним важко зв’язатися абощо). У таких ситуаціях дуже часто другий із батьків (особливо, у випадку загострення стосунків між ними) піднімає питання щодо позбавлення батьківських прав. Цього ми не радимо робити, оскільки це крайній засіб і це, перш за все, не зовсім етично заради виїзду дитини за кордон позбавляти батьківських прав, а, по-друге, це надзвичайно складна процедура.

У випадку, якщо хтось із батьків не дає дозволу на виїзд дитини за кордон, залишається лише варіант судового звернення із вимогою надання відповідного дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон без нотаріального посвідченого дозволу одного із батьків та зобов’язати відповідні органи ДМС видати всі необхідні документи для виїзду дитини за кордон без дозволу одного із батьків.

З метою отримання дозволу на виїзд дитини за кордон через суд (такий дозвіл може надаватися судом як на одну конкретну поїздку, так і багаторазово), звертайтеся у Адвокатське об’єднання “Бачинський, Коломієць і партнери”.

телефони:Kyivstar +380960020100 MTC +380504317084E-mail: [email protected]

 

 

 

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss