* РБК — новости

* *

Главная Новости

Агенція підтримки підприємництва та інвестицій :: Нардепи від проурядової фракції розповіли

Опубликовано: 22.10.2018

http://procherk.info/news/7-cherkassy/34039-nardepi-vid-prourjadovoyi-fraktsiyi-rozpovili-chomu-majbutne-za-osbb

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) – один із головних інструментів децентралізації влади в Україні. Такий дещо несподіваний висновок зробили народні депутати від «Народного фронту» Віталій Сташук і Геннадій Кривошея.

Сьогодні в Черкасах вони взяли участь у громадському обговоренні «Актуальні питання функціонування ОСББ та тарифоутворення», яке з ініціативи  народного депутата Максима Полякова  відбулося в Агенції підтримки підприємництва та інвестицій.

– Важливо, щоб люди зрозуміли, які нові можливості їм дає новий закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», котрий набере чинності 1 липня, – наголосив голова підкомітету з питань підприємництва, співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» Геннадій Кривошея . – По-перше, створення ОСББ набуває спрощеного характеру. По-друге, закон надає мешканцям ОСББ повні права регулювати в себе ціноутворення і тарифоутворення. По-третє, ОСББ дозволяє мати власну земельну ділянку, визначати, які саме працівники і які послуги надаватимуть мешканцям будинку.

Під час сьогоднішнього обговорення працівники черкаських ОСББ із зацікавленням дізналися про суттєві новації в законодавстві: якщо раніше для визначення частки участі в ОСББ кожного мешканця використовувався квартирний принцип (одне помешкання – один голос), то тепер кількість голосів у кожного визначається відповідно до площі нерухомості. Також визначено, що в разі, якщо на загальні збори ОСББ прийшло менше 50% мешканців, думку тих, які були відсутні на зборах, можна дізнатися за допомогою письмових опитувань.

Як наголосив  секретар комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Віталій Сташук , протягом наступних 12 місяців жителі багатоквартирних будинків мають визначитися, створювати їм ОСББ чи доручити управління будинком тій чи тій компанії-управителю (комунальному чи приватному підприємству). Якщо цього не буде зроблено, за рік вибрати компанію-управителя замість мешканців має орган місцевого самоврядування.

Для київських гостей було несподіванкою почути про «попід’їздні» лічильники, які встановлені в деяких черкаських будинках, тоді як закон визначає лише два можливі суб’єкта-споживача комунальних послуг: будинок і квартира.

– На такі ситуації треба реагувати, бо вони вносять хаос в обрахунок послуг, – наголосив Віталій Сташук.

Голова одного з київських ОСББ Олег Голубенко , який також узяв участь в обговоренні, наголосив, що ОСББ мають стати первинною, найнижчою ланкою самоорганізації населення й навіть громадянського суспільства, яка формує відповідальне ставлення до власності, до подвір’я, до формування тарифів.

– Ми намагаємося критикувати Прем’єр-міністра, Президента, Верховну Раду, але часто не можемо контролювати свій власний будинок, – дивується пан Голубенко.

Учасники обговорення також наголосили на нових можливостях для малого підприємництва, які створює новий закон, адже це – чимало комунальних послуг, багато нових робочих місць.

Як повідомили «Прочерку» в управлінні ЖКГ департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради, в місті наразі діють 149 ОСББ, які охоплюють приблизно 10% багатоквартирних будинків. А всього в багатоквартирних будинках мешкає понад дві третини жителів Черкас.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss