* РБК — новости

* *

«Як Шотландія попри референдум Brexit може залишитися в ЄС?»

Опубликовано: 08.10.2018

Прийняття позитивного рішення на референдумі Brexit у 2016 році про вихід Великобританії з Європейського Союзу призвело не тільки до початку істотних змін на міжнародній арені, а й до певних протиріч всередині самої держави. Так, результат референдуму в черговий раз засвідчив, що Шотландія не підтримала Brexit і хотіла б залишитися в ЄС, більше того, на сьогоднішній час обговорюється питання про проведення власного референдуму про вихід зі Сполученого Королівства.

Це не перший раз, коли Шотландія заявляла про бажання стати незалежною. Ще в 1979 р. поставало питання про передачу частини державних функцій від центру до периферії, проте через невелику явку виборців (63,6 %) прибічники децентралізації управління не отримали достатньої кількості голосів та лише після 20 років були проведені бажані реформи.

Наступним кроком було проведення нещодавнього референдуму у 2014 році з приводу виходу Шотландії зі складу Великої Британії. Основними проблемами, що спонукали до таких дій були історичне минуле, соціальна відмінність шотландців від англійців, потреба самостійно розпоряджатися власними ресурсами й податками та вирішувати внутрішньодержавні справи.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Проте чи не найважливішим питанням була подальша приналежність Шотландії до Європейського Союзу, адже разом із отриманням свободи, державі потрібно би було подавати заявку на набуття членства, яку повинні схвалити усі держави-члени Європейського Союзу.

Зрозуміло, що Британія в жодному разі не допустила би Шотландію до Європейського Союзу як окрему країну-учасницю. Таким чином, цілком зрозумілим стало небажання населення виходити зі складу Сполученого Королівства, що і стало наслідком голосування на референдумі.

Однак із початком процесу виходу Великої Британії з Європейського Союзу, Шотландія знову виступила з ініціативою проведення власного референдуму. 28 березня 2017 року депутати парламенту Шотландії проголосували за проведення нового референдуму про незалежність регіону, після чого Перший міністр Шотландії відправила офіційного листа до прем’єр-міністра Великобританії з офіційним запитом на дозвіл вчинити такі дії. Тобто лишу після дозволу Сполученого Королівства Шотландія зможе провести наступний референдум.

Щодо подальшого членства Шотландії в Європейському Союзі можливо декілька варіантів.

1. Перший – набуття самостійності та вступ до Європейського Союзу як незалежної держави

В такому разі проблемними виступають питання правонаступництва між Великою Британію та Шотландією, правовий статус міжнародних угод Європейського Союзу змішаного типу, попередній особливий статус Шотландії щодо аспектів валютного ринку, Шенгенського права, у сфері справедливості та внутрішніх справ.

Дякуємо! Тепер: 1) Натисніть »ОТРИМАТИ КУПОН« ; 2) Введіть ваше Ім'я та Email, щоб ми змогли надіслати вам КУПОН прямо на пошту! Якщо не приходить - перевірте папку "Спам"!

2. Другий варіант – автономія Шотландії у складі Сполученого Королівства із поширенням на неї правового режиму Європейського Союзу

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Для цього необхідно буде внести зміни в установчі договори Європейського Союзу та окреслити його зовнішні кордони. Такий хід подій задовольнить інтереси всіх сторін, оскільки Шотландія залишить бажане членство в Європейському Союзі та не покине Велику Британію, тим самим зменшить негативні наслідки виходу останньої із Союзу.

3. Найбільш вірогідним на сьогодні є третій варіант – прем’єр-міністр Великої Британії взагалі не дозволить проведення референдуму

Скоріш за все буде саме так, адже через Brexit на державу найімовірніше будуть покладені досить великі платіжні зобов’язання, задоволення яких легше можна буде здійснити за наявності чотирьох, а не трьох держав.

Отже, здається правильним вважати, що будь-яке рішення і будь-який наслідок виходу Великої Британії з Європейського Союзу неминуче призведе до змін у міжнародній спільноті, які неминуче матимуть вплив на внутрішні справи Сполученого Королівства. Замовчування проблем Шотландії та неврахування її інтересів в жодному разі не сприятимуть подальшому становленню стабільності та ефективності державного управління всередині держави. Для подальшої гармонізації відносин між усіма сторонами потрібно проявити послідовність і стійкість у проведенні реформ та врахуванні інтересів всіх сторін.

Автор: юрист, Катерина Щербакова

Дивіться на відео думку Ніколи   Стерджен, першого міністра Шотландії, про подальшу долю Шотландії у відносинах з Великобританією та ЄС:

▼ СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПОДІЛІТЬСЯ З ДРУЗЯМИ! ▼

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Все про закон в інтимних подробицях!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss