* РБК — новости

* *

Главная Новости

«Що робити, якщо колектори в Україні силою вибивають з вас гроші?»

Опубликовано: 08.10.2018

«Що робити, якщо колектори в Україні силою вибивають з вас гроші?»

“Колектор – це як вірус, вони з’являються там де держава хворіє, адже їх діяльність не регулюється жодним законом”

Колектори в Україні і їх діяльність набувають все більшої актуальності у зв’язку з черговою хвилею кризи. Загальний спад економічної ситуації в країні спричинив погіршення матеріального становища більшості українців.

Люди йдуть у банки, ломбарди й інші фінансові установи за кредитами і все частіше їх не віддають, тому що ще вчора все було порівняно добре, а вже завтра – ні. Банки самостійно не справляються з великою кількістю позичальників і залучають до співпраці сторонні організації – колекторів.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Колектори в Україні – це, як вірус, вони з’являються там де держава хворіє, адже їх діяльність не регулюється жодним законом. Методи які використовують колектори були давно всім відомі і ми виробили певний імунітет боротьби з ними на протязі багатьох років.

Але кожен вірус має властивість мутувати. І сьогодні колектори виробляють все нові і нові витончені методи “вибивання”боргів. Раніше ми писали про те, як можна не платити за кредит та протидіяти колекторським компаніям .

У теж час, в юридичних кругах набирає популярності нова професія – антиколектор. Антиколектор – це юрист що має спеціальний набір знань в різних сферах права, які він ставить на противагу діям колекторів. Можна сказати – антибіотик від колекторів.

На жаль, загальна правова обізнаність громадян в нашій країні невелика. Знаючи це, колектори частенько використовують методи, які виходять за рамки правового поля, саме у цей момент і повинен з’явитися антиколектор.

Розберемо деякі приклади неправомірних дій, якими користуються колектори, та способи, як з ними боротися.

1. Дзвінки та СМС від колекторів

“Мобільний додаток “Антиколектор” може перенаправити дзвінок в інше платне вікно, щоб колектор зазнавав збитки”

На сьогодні це найстаріший і найпоширеніший спосіб. Щоб нанести максимальний дискомфорт колектори роблять це вночі, рано вранці на вихідних, дзвонять родичам і друзям.

Рішення

Із старих методів вирішення цієї проблеми може бути – фіксація дзвінків на аудіо і відео носіях для того, щоб написати заяву про вимагання за ст. 189 КК України. Я не стверджую, що у вас вийде когось приятягнути до відповідальності, але наявність відкритого кримінального провадження – саме по собі не приємним фактом.

Для цього вам знадобиться визначник номера, оскільки колектори приховують свої номери. Якщо йдеться про дзвінки на мобільний, то мобільні оператори пропонують платну функцію “Супер визначник номера”, що дозволяє бачити навіть приховані номери.

З нового методу – закачати спеціальний мобільний додаток “Антиколектор”. Воно збирає дані про номери таких організацій і блокує їх. В майбутньому навіть перенаправлятиме дзвінок в інше платне вікно, щоб колектор зазнавав збитки з дзвінком.

Дякуємо! Тепер: 1) Натисніть »ОТРИМАТИ КУПОН« ; 2) Введіть ваше Ім'я та Email, щоб ми змогли надіслати вам КУПОН прямо на пошту! Якщо не приходить - перевірте папку "Спам"!

2. Колектори розклеюють фотографії

Ці дії так само можна віднести до ч.1 ст. 189 КК України, а саме “… розголошування відомостей, які потерпілий або його близькі родичі бажають зберегти в таємниці”. Я вже не говорю про те, що необхідно перевірити звідки взагалі невідомі особи взяли інформацію про вас і чи правомірно Банк передав її.

Рішення

Фіксація на фото факту розголошування відомостей, які ви бажаєте зберегти в таємниці. Відправка рекомендованого листа з описом на адресу колекторів з вимогою припинити подібного роду дії, спрямовані на отримання від вас грошей, оскільки інформацію, яку вони розголошують, ви бажаєте зберегти в таємниці.

Негайно написати заяву в міліцію про факт вимагання грошей від вас.

3. Колектори приходять додому

“Єдиний законний спосіб стягнути з вас гроші – рішення суду і його виконання виконавчою службою”

Рішення

Цей випадок навіть не варто обговорювати. Двері не відкриваєте. Просіть почекати 10 хвилин доки ви одягнетеся і викликаєте міліцію. Коли міліція приїжджає – пишіть заяву про те, що якісь дві людини вимагають у вас гроші.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Єдиний законний спосіб стягнути з вас гроші – рішення суду і його виконання виконавчою службою.

4. Розсилка підробних повісток до суду від колекторів

Нещодавно зіткнулися з новим видом тиску на позичальника – розсилка “інформаційного листа” до якого прикріплена повістка до суду із заповненими графами, але без живого підпису.

Хочу відразу сказати, що для 90% громадян ця повістка здасться цілком справжньою. Тільки юрист зможе відразу визначити, що вона є підробною.

В черговий раз ми підкреслюємо, що процедура стягнення боргів повинна носити виключно правовий характер і проходити в строгій відповідності з вимогам закону, адже Україна є і повинна бути правовою державою, де повага і дотримання закону є головними принципами існування українського суспільства.

Про те, як поводитися з колекторами, дивіться також на відео:

▼ СПОДОБАЛАСЬ СТАТТЯ? ПОДІЛІТЬСЯ З ДРУЗЯМИ! ▼

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss