* РБК — новости

* *

Главная Новости

Главные новости Кировограда (Кропивницкого) онлайн. Свежие...

Опубликовано: 08.10.2018

видео Главные новости Кировограда (Кропивницкого) онлайн. Свежие...

Кировоград попрощался с 26-летним разведчиком

Бойко та Фірташ втрачають контроль над бізнесом енергетичного експортуБойко та Фірташ втрачають контроль над бізнесом енергетичного експорту

Найближчим часом компанія «Закарпаттяобленерго» може згорнути свою зовнішньоекономічну діяльність. Таким чином її куратори Юрій Бойко та Дмитро Фірташ будуть виведені за межі однієї із найприбутковіших ніш паливно-енергетичного комплексу.


В Кировограде похоронили сразу трех бойцов местного спецназа - Чрезвычайные новости, 07.08

Вільний штекер

«Закарпаттяобленерго» активно зайнялося експортом струму в грудні 2012 року. Тоді Міністерство енергетики та вугільної промисловості погодило для цієї компанії поставки електроенергії по міжнародній лінії електропередачі «Ужгород-2 — Собранце (Словаччина)». На той момент це рішення пояснювалося технічними обставинами: ЛЕП проходить через регіон присутності закарпатського обленерго.

У виходу «Закарпаттяобленерго» на європейський енергоринок було й інше пояснення. Мова про те, що за півроку до експортної активності, компанія змінила власника. І 50% її акцій у Фонду держмайна викупило ТОВ «Енергетична Україна ТВ» на чолі з Ігорем Тинним, який відомий на ринку не тільки як син бізнесмена Владислава Тинного, а і як бізнес-партнер Анатолія Бойка — сина тодішнього глави Міненергетики Юрія Бойка.

Після торішнього перезавантаження влади в країні адміністративний вплив Юрія Анатолійовича зійшов нанівець. Логічним наслідком цього процесу стало рішення новоспечених чиновників перекроїти енергетичну карту. Для цього Міненерго скасувало узгодження експлуатації «Ужгород-2 — Собранце» для «Закарпаттяобленерго», одночасно видавши відповідний дозвіл іншому гравцеві — держпідприємству зовнішньоекономічної діяльності (ДПЗД) «Укрінтеренерго».

Менеджери тандему Бойко-Фірташ відмовилися добровільно змиритися з новими реаліями, спробувавши відновити статус-кво в суді. Спочатку ця стратегія мала сенс: влітку минулого року Закарпатський окружний адміністративний суд видав постанову, якою визнав протиправним узгодження Міністерством енергетики для «Укрінтеренерго» поставок електроенергії по спірній лінії передач. Цей висновок був мотивований тим, що при ручному перетасуванні експортерів струму профільне відомство перевищило свої повноваження. Але тріумфували з цього приводу в таборі опальних газівників не довго. Уже 25 травня Львівський апеляційний адміністративний суд скасував минулорічне рішення першої інстанції, тим самим залишивши закарпатського дистриб’ютора не при справах.

Енергія зростання

Аргументація апеляційної інстанції була прямо протилежна першій. Оскільки «Ужгород-2 — Собранце» не входить до списку міждержавних ліній електропередач, то і допуск до його пропускної спроможності здійснюється через проведення відповідних аукціонів. А значить, розпорядник цієї магістралі — Міненерго — мало право в ручному порядку визначати її експлуататора, яким і було призначено «Укрінтеренерго».

Теоретично юристи обленерго можуть посперечатися з цим твердженням у Вищому адміністративному суді. Але ці клопоти свідомо безґлузді. Для такої думки є цілий букет залізобетонних причин. Наприклад, на момент узгодження зовнішньоекономічної торгівлі для «Закарпаттяобленерго», «Укрінтеренерго» мало у своєму розпорядженні чинний документ на експлуатацію україно-словацькому гілки, виданої ще в 2009 році. Це означає, що в боротьбі за експортний ринок якраз обленерго підсиділа держпідприємство, а не навпаки.

При цьому важливим є той факт, що компанія Бойка та Фірташа на момент отримання погодження від Міністерства енергетики не мала ні зовнішньоекономічного контракту зі своїм контрагентом, ні відповідно узгодження цього договору з оператором вітчизняної енергосистеми — НЕК «Укренерго».

Таким чином, зараз у «Укрінтеренерго» є всі шанси повернутися до торгівлі електроенергії за кордоном. Для держпідприємства це стратегічно важливо, адже з моменту енергоекспортної активності «ДТЕК» Ріната Ахметова, «Укрінтеренерго» позбулося не тільки монопольних позицій у цьому секторі, а  й виявилося практично повністю витісненим із нього.

Що стосується «Закарпаттяобленерго», то його долі зараз складно позаздрити, адже втрата європейського джерела доходів — лише видима частина проблем компанії. Нещодавно Генеральною прокуратурою України було порушено питання про законність угоди з приватизації 50% акцій ПАТ. Причиною для такої ініціативи є те, що при продажу цього держпакета були штучно введені додаткові умови, які звузили кількість учасників до мінімуму. Саме тому згадані 50% «Закарпаттяобленерго» були продані за ціною на 4% вище за стартову (тоді як недавня приватизація 25%-го держпакету акцій цього ж підприємства відбулася за ціною, що вчетверо перевищує початкову). Оперуючи цими доказами, підопічні Віктора Шокіна наполягають на приватизаційній реституції. І навіть якщо це побажання не буде почуто, у ГПУ вже є підстраховщик — ТОВ «Бізнес-Інвест» Ігоря Коломойського, яке також заявило про неправомірність приватизації закарпатського дистриб’ютора.

Фото:   Shutterstock.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новини партнерів

Loading...

Новини Trembita.info

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss