* РБК — новости

* *

Главная Новости

Нерегулярні місячні: норма або ознака захворювання

Опубликовано: 08.10.2018

Нерегулярні місячні можуть виникати або дуже рідко, або, навпаки, часто. Іноді вони взагалі виникають зовсім безладно і поєднуються з іншими порушеннями менструального циклу. Для того щоб встановити причину нерегулярних місячних, потрібно звернутися до гінеколога.

Нерегулярні місячні як варіанти норми

У більшості жінок місячні в дітородному віці наступають регулярно. Нормальним вважається тривалість менструального циклу (час від першого дня останньої менструації до першого дня наступної менструації) від 21 до 35 днів. При цьому зміна циклу на кілька днів допускається.

Нерегулярні місячні — це виникнення їх через абсолютно різні проміжки часу. Виникають нерегулярні місячні при порушеннях гормонального фону, так як саме гормони здійснюють регуляцію менструального циклу. Найчастіше такі порушення виникають у молодих дівчат в період формування менструального циклу. У більшості випадків менструальний цикл через деякий час встановлюється самостійно. Але, все ж, бажано саме в період формування дітородної функції показати дівчинку дитячого гінеколога для виключення серйозних порушень.

Під час клімаксу також знижується кількість жіночих статевих гормонів естрогенів, що веде до поступового згасання дітородної функції. При поступовому зниженні кількості естрогенів менструації спочатку стають нерегулярними і мізерними, а потім зникають зовсім.

Не відразу можуть встановитися місячні і після пологів, перші декілька циклів можуть бути нерегулярними і, як правило, ановуляторними, тобто без виходу яйцеклітини з яєчника.

Нерегулярні місячні як прояв патології

У дітородному віці нерегулярні менструації (за винятком післяпологового періоду) є ознакою патології. Причинами нерегулярних місячних у жінок дітородного віку можуть бути високі фізичні, емоційні та інформаційні навантаження. Якщо регулярність менструального циклу порушується тимчасово від підвищених навантажень, стресів або неправильного харчування, то можна спробувати відрегулювати режим роботи і харчування самостійно, а також усунути причини стресів. Якщо протягом декількох менструальних циклів регулярні місячні не відновилися, то слід звернутися до гінеколога — можливо, їх причиною стало щось інше.

Іншою частою причиною нерегулярних місячних є такі захворювання, як ендометріоз і полікістоз яєчників. При поликистозе яєчників внаслідок зниження секреції жіночих статевих гормонів естрогенів нерегулярні місячні бувають ще й мізерними. А при ендометріозі матки (розростанні слизової оболонки матки в її м’язовому шарі з циклічними змінами ділянок ендометріозу), навпаки, виробляється занадто багато естрогену, що призводить до нерегулярних рясним місячним.

Різні захворювання матки та її придатків також можуть викликати нерегулярні місячні, наприклад, запальні, аутоімунні (алергія на власні тканини) процеси, порушення кровообігу внутрішніх жіночих статевих органів і так далі.

Пригнічують дітородну функцію жінки різні токсичні впливи. Важко оцінити шкоду куріння, вживання наркотиків і алкоголю на здоров’я жінки, особливо в період формування менструального циклу. Під дією токсичних речовин порушується кровообіг в цих органах і якщо вчасно не вжити заходів, то цілком можливе формування стійкого безпліддя.

Велике значення мають і травми матки, що виникли, наприклад, при важких пологах, аборти і деяких інструментальних дослідженнях. Порушення цілісності стінки матки часто призводять в подальшому до формування нерегулярних місячних та безпліддя.

Як можна допомогти жінці з нерегулярними місячними

Нерегулярні місячні в дітородному віці — це ознака порушення менструального циклу, яке вимагає повного обстеження жінки. А для цього потрібно якомога раніше після появи такої ознаки звернутися до лікаря. Якщо нерегулярні місячні почалися з самого початку формування менструального циклу і не встановилися протягом декількох місяців, то дівчинку також обов’язково потрібно показати гінеколога. Це не означає, що у неї є порушення менструального циклу (цілком можливо, що він надалі відновиться самостійно), але спостереження за такою дівчинкою дуже бажано.

Лікування жінки проводиться тільки після повного обстеження і залежить від діагнозу. Це може бути лікування запальних або алергічних процесів, корекція гормонального фону, видалення пухлини і так далі.

Нерегулярні місячні можуть мати різні причини. Іноді місячні відновлюються самостійно, але частіше такий стан вимагає медичної допомоги.

Галина Романенко

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss