* РБК — новости

* *

Главная Новости

Аспірація у дітей — потребує невідкладної допомоги

Опубликовано: 08.10.2018

Аспірація (потрапляння сторонніх речовин у дихальні шляхи ) у дітей зустрічається набагато частіше, ніж у дорослих. Дорослі повинні мати особливу настороженість щодо цього: не дозволяти маленьким дітям грати з дрібними предметами, не дозволяти балуватися під час прийому їжі і так далі.

Причини і наслідки аспірацій у дітей під час пологів

аспірації речовин в дихальні шляхи погрожують дітям вже в момент народження. Так, в дихальну систему дитини під час пологів можуть потрапляти навколоплідні води або слиз з родових шляхів. Частіше це трапляється при передчасному початку дихальних рухів, які можуть виникати при хронічної або гострої кисневої недостатності у плода (гіпоксії плоду).

Причиною гіпоксії плоду найчастіше є фетоплацентарна недостатність, яка розвивається на тлі різних захворювань матері, токсикозів вагітності, при порушенні прохідності кровоносних судин плаценти і пуповини через тромбів, при передчасному відходженні вод, що затяглися сутичках, перекрут пуповини, передчасне відшарування плаценти і так далі. Аспірації у плода проявляються зміною частоти і ритму серцебиття.

Наслідком таких аспірацій бувають, як правило, запальні процеси дихальних шляхів, наприклад, аспіраційні запалення легенів (пневмонії).

Причини і наслідки аспірацій у новонароджених дітей

У новонароджених дітей часто бувають аспірації молоком матері або молочною сумішшю. Виникає це зазвичай при відрижці, якщо зригувати досить великий обсяг молока. Тому новонародженої дитини рекомендують укладати на бочок, повертаючи у бік і головку.

Можлива також аспірація молока під час годування грудьми, якщо груди матері закриває носові отвори дитини. У такому випадку молоко з порожнини рота при вдиху може потрапити в дихальну систему. Те ж саме відбувається і якщо дитина під час годування занадто закидає назад голівку (це сприяє невеликому розкриттю голосової щілини, через яку молоко з порожнини рота потрапляє в бронхи), тобто якщо мати його неправильно прикладає до грудей.

У недоношених або просто ослаблених новонароджених аспірація молока може статися внаслідок порушення ковтального рефлексу або відсутності координації між смоктанням і ковтанням з одного боку і диханням з іншого.

Аспірація блювотних мас і слизу може виникати у новонароджених з аномаліями розвитку шлунково-кишкового тракту, якщо, наприклад, порушено проходження молока через стравохід при його звуженні. Таке ж положення виникає при різних перинатальних ураженнях центральної нервової системи у дитини, які розвиваються при різкому недоліку кисню під час пологів (асфіксії, що виникла, наприклад, при обвитим шийки плоду пуповиною), родової травми, тяжких захворюваннях плоду (наприклад, при внутрішньоутробної інфекції) .

Причини і наслідки аспірацій у дітей старше року

У дітей старше року аспірації найчастіше виникають при недостатньо уважному догляді. При цьому природна цікавість маленької дитини змушує його брати в рот будь-які предмети — це його спосіб пізнавання навколишнього середовища. Якщо предмет дуже маленький, то дитина може його або проковтнути, або зробити вдих через рот і предмет разом з повітрям потрапить у дихальні шляхи. Може статися і аспірація твердих шматочків їжі під час годування.

При аспірації щільних харчових речовин або інших твердих предметів може бути перекритий просвіт трахеї або головного бронха і наступити різке утруднення вдиху, що супроводжується сильним кашлем. Дитина при цьому швидко синіє й задихається. Якщо кашель не допомагає видалити предмет з бронха і дитині не виявляється негайна допомога, то він може задихнутися.

При закупорці бронхів невеликого діаметру може відбутися ателектаз легені. Тканина легенів складається з маленьких мішечків (альвеол) на кінці самих дрібних бронхів, які, то наповнюються повітрям (при вдиху), то здуваються (при видиху). При ателектазі альвеоли не розправляються під час вдиху. Може розвинутися і аспіраційна пневмонія.

Лікування

При попаданні в дихальні шляхи рідини її слід негайно відсмоктати за допомогою спеціальної апаратури (електровідсмоктувача). Якщо електровідсмоктувача під рукою немає, то відсмоктати рідину можна за допомогою гумового катетера.

Якщо ж у дихальні шляхи дитини потрапив твердий предмет, то видалити його можна буде тільки за допомогою бронхоскопії — лікувальної маніпуляції, яка здійснюється за допомогою спеціальної оптичної апаратури.

Аспірація у дітей найчастіше виникає при неуважності дорослих. При правильному догляді за дітьми більшості випадків аспірації можна було б уникнути.

Галина Романенко

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss