* РБК — новости

* *

Главная Новости

Про ЦЕ: менструація, вагітність, піст – коли не(?)варто займатися сексом

Опубликовано: 08.10.2018

видео Про ЦЕ: менструація, вагітність, піст – коли не(?)варто займатися сексом

VLOG: ЕДЕМ РОЖАТЬ

Текст: «Таблоїд Волині»

Спонсор рубрики: компанія «СОФТЛЕНД Україна»«Таблоїд Волині» продовжує рубрику «Про ЦЕ» , в якій йтиметься не просто про секс, а про людські страхи, проблеми та шляхи їхніх вирішень; розвінчуватиме міфи, спілкуючись із гінекологами, психологами та іншими професіоналами

Нашими консультантами стали одразу двоє фахівців – акушер-гінеколог, ведуча популярних телепроектів Людмила Шупенюк та психолог, експерт телеканалу СТБ Орест Шупенюк .


9 месяцев за 2 минуты: что происходит с женским телом во время беременности?

До слова, усі охочі зможуть взяти участь у майстер-класі «Інтим у стосунках. Погляд психолога та гінеколога» , який відбудеться 6 жовтня у Палаці культури Луцька.

Читайте також: Про ЦЕ: Мастурбація – природна потреба чи сексуальне відхилення


Можно ли беременным принимать ванну?

Відоме подружжя лікарів розповіло, чим загрожує інтим під час менструації, чи можна займатись сексом у різні періоди вагітності та чи допомагає утримання відновити пристрать у стосунках.

До Людмили Шупенюк

– Чи можна займатись сексом під час вагітності?

– Якщо є бажання і немає протипоказань, можна це робити на будь-яких термінах. Протипоказання можуть бути у випадках, коли від самого початку є загрози переривання вагітності. Також сексом не варто займатись, коли є шов на шийці матки, чи присутній запальний процес, або встановлений акушерський песарій (пристрій, який використовують в гінекології для підтримки в природному положенні шийки матки, сечового міхура та прямої кишки під час вагітності – ред.).

Якщо у жінки тиск 180, або іде кров, то, ясна річ, що їй також не до сексу. Якщо це викликає якісь неприємні відчуття, або провокує виділення – неодмінно треба звернутися до лікаря і з’ясувати, чи нема якихось ускладнень.

Загалом вагітність не є тою ситуацією, в якій інтим забороняється. В деяких країнах, наприклад, в клініках Іспанії, у передпологових кімнатах навіть є двоспальні ліжка, якщо подружня пара раптом захоче зайнятися сексом.

Якщо жінка переживає чи вагається, то краще перед цим звернутися до лікаря і з’ясувати, чи нема протипоказань для занять сексом. Вагітні жінки часто про це питають на прийомі.

– Інтим під час вагітності може спричинити викидень?

– Секс не може бути прямою причиною переривання вагітності. Якщо загроза переривання вагітності була до цього, то секс може її стимулювати. Таку загрозу нескладно виявити. І від інтиму, у такому випадку, треба відмовитись.

– Через який період після пологів можна починати відновлювати інтимні стосунки?

– Після пологів, протягом 1-2 місяців, у жінки ще відбувається скорочення матки та можуть бути кров’янисті виділення – це нормально. Коли ці виділення припиняються, жінка може повертатися до інтимних стосунків.

Кожній жінці лікарі наголошують, що перед тим, як вона збирається відновити інтимні стосунки, потрібно прийти на огляд до гінеколога: подивитися, як скоротилася матка, чи нема ніяких ускладнень. Якщо проблем з реабілітацією немає, через 2 місяці жінка може займатися сексом. Варто наголосити, що потрібно користуватися контрацептивами, тому що вірогідність нової вагітності, навіть під час грудного годування, досить висока.

– Чи варто займатись сексом під час менструації?

– У певному сенсі це є збоченням.

Навіть з релігійної точки зору, вважається, що жінка під час місячних «нечиста». Звичайно, ситуації в житті бувають різні. І жінки також іноді дозволяють собі багато чого… Наприклад, секс з тампонами. На моїй практиці були випадки, коли жінки після активного сексу не могли знайти їх у піхві. Боялися, що тампон потрапив в матку. Такого, звичайно, бути не може, матка не настільки відкрита, щоб туди помістився тампон.

Секс під час місячних є негігієнічним. В цей період іде відтік крові, виділяється слиз… Як на мене, це і чоловікові має бути не дуже приємним.

По-друге, в цей період немає слизу, який захищає матку від шкідливих збудників. Шийка матки під час менструації привідкрита, тому заняття сексом може спричинити запальні процеси. Також є високий ризик венеричних захворювань. Тому, якщо дуже хочеться, краще в таких випадках вдаватися до орального чи анального сексу, але не вагінального.

– Деяким жінкам здається, що секс під час місячних допомагає подолати менструальний біль. Це самообман?

– Дійсно, є спостереження, які свідчать про те, що секс перед початком менструації допомагає краще відділитися ендометрію (внутрішня слизова оболонка матки, яка відпадає під час менструації – ред.) та розкритися шийці матки. Але для цього не обов’язково займатися сексом. Так само допомагають і фізичні вправи, особливо йога, пілатес тощо.

– Чи існує вірогідність, що жінка може завагітніти після сексу в критичні дні?

– Звичайно. І на моєму лікарському досвіді була не одна така жінка. Вірогідність не є високою, але таке може статися. Були випадки, коли вагітна жінка точно пам’ятає, що секс був один раз і саме під час місячних. Тому, якщо ви маєте інтим під час місячних, треба про це пам’ятати.

– Утримання від сексу під час релігійного посту. Чи є у цьому якісь негативні чи позитивні аспекти, з погляду медицини?

– Ну, релігійні пости, дякувати Богу, тривають не роками. Якщо людина утримується від сексу півтора-два місяці, це ніяк не відображається на організмі. Тому, якщо віруючій жінці психологічно комфортніше, коли вона відмовляється від сексу під час посту, то хай утримується – здоров’ю це ніяк не шкодить. Це суто релігійні установки і особиста справа кожного.

До Ореста Шупенюка

– Чи можна займатися сексом, коли поряд спить маленька дитина? Якщо вона побачила статевий акт, як себе поводити?

– Треба дивитися на реакцію дитини. В нашому, дорослому усвідомленні, ця подія має якусь вагу. А дитина може сприйняти це по-своєму.

Звичайно, якщо це був бурхливий секс з криками, вона може розцінити це як насилля і налякатися. Тоді треба звертатися до неї в ігровій формі і звести все до позитиву. Сказати щось на кшталт «просто мамі наснився поганий сон, от ми і прокинулись». Адже дитина не стільки задумується над тим, що це було, скільки просто оцінює – добре це чи погано.

Можна все перевести на сміх, але в будь-якому разі не переконувати дитину, що вона побачила щось погане чи заборонене, тому що потім з цього починаються системні проблеми в сексі та стосунках.

Робити дитині екскурс в тему про секс теж, звичайно, не треба. Хоча я знаю таких батьків-натуралістів, які розповідають дитині все так, як є, демонструють геніталії… Особисто я не прихильник таких методів, тому що у дитини немає елементарної бази, щоб усвідомити такі речі.

Треба просто добре знати своє чадо і спостерігати за первинною реакцією, щоб розуміти, що казати. Єдина порада – в будь-який спосіб уникати негативу.

– На думку психолога, чи варто утримуватись від сексу під час релігійного посту?

Якщо це глибоко віруючі люди і у них є базове переконання, що секс під час посту заборонений, – це в їхній системі цінностей. Подружжю нічого не завадить утриматись, якщо для них це справді важливо. Люди виконують те, на що самі себе запрограмовують.

Якщо вивести це питання з площини релігії, треба звернути увагу на причину утримання. Наприклад, якщо один хоче, а інший – ні, питання полягає у лібідо, тобто сексуальному потязі.

– Якщо між партнерами згасає пристрасть, утримання може допомогти її відновити?

– Це спрацює 1-2 рази, і то немає стовідсоткової ймовірності. Тому позитивні наслідки утримання – це, скоріше, самообман. Якщо пристрасть зникла, цьому може бути безліч пояснень. Треба досліджувати кожен випадок окремо, знаходити причину і вирішувати проблему. Тому утримуватись не варто, якщо це не є наслідком глибинних переконань. Будь-яке утримання – це, за великим рахунком, відмова у задоволенні своїх потреб.

***

Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонений

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss