* РБК — новости

* *

Главная Новости

Нічна стрілянина у заказнику біля Луцька: тітушки, Кватирко, Колісник. ФОТО. ВІДЕО

Опубликовано: 08.10.2018

У ніч 26 вересня в Ботанічному заказнику загальнодержавного значення «Воротнів» відбулася стрілянина. Тих, хто стріляв, супроводжували працівники державної лісової охорони, підпорядковані Волинському обласному управлінню лісового та мисливського господарства.

Що зумовило кількадесят осіб зійти зі своїх постів на територіях інших лісництв та вдатися до тривалої оборони, так званої Школи рибалки, на території «Молодіжного лісівничого центру», спробували дізнатися журналісти Громадського.Волинь .

Власні джерела редакції видання повідомили про те, що, імовірно, посадові особи (держслужбовці)  увечері 26 вересня влаштували собі пікнік та розваги на території Молодіжного лісівничого центру, який кілька місяців тому пишно відкривали лісівники Волині у заказнику «Воротнів».

Знімальна група виїхала на територію із активістами «Самооборони Волині» та громадського руху «Народний контроль». Уже при в’їзді до заказника (куди рух авто заборонено) перетнулися із двома особами, які назвали себе представниками лісової охорони. Один з них назвався Михайлом.

У той же час приїхала група швидкого реагування із двох поліцейських Луцького районного відділу поліції. Втім вони нічого не вдіяли, лише викликали слідчо-оперативну групу.

Охоронець Михайло почав забороняти громадським активістам перебувати у заказнику й наказав покинути територію. Врешті активісти не почули законних аргументів з боку Михайла й вирушили до Лісівничого центру, а конкретніше Школи рибалки, де й саме відбувалося дійство.

Будинок, в якому влаштували приватне частування

Той же будинок зблизька

Підійшли ближче й побачили розпалене вогнище, буржуйки ресторанного типу та активістів «Самооборони Волині» й журналістку центру «Сила правди»  Оксану Петрук . Вони розповіли, що бачили у домі, який називають лісники «школа рибалки» або прес-центр, близько п’яти осіб. Один з них, чоловік, вештався біля будинку нагий, вони щось їли, пили. Усі дії цих людей нагадували про приватний відпочинок на території державного заказника та у державній нерухомості.

Згодом до будинку почали з’їжджатися цілі кортежі різноманітних автомобілів: маркованих як лісова охорона, на українській та іноземній реєстрації.

Врешті серед цього натовпу з’явився директор Ківерцівського лісгоспу  Віталій Каращук . Останній зокрема сказав, що не знає, які люди перебувають усередині Школи рибалки. Приїхав, бо йому, нібито, повідомили, що зчиняється бійка на цьому місці. Також він намагався знайти лісничого, який відповідає за територію та будинки лісників. Та йому це не вдалося. Активісти ж повідомили, що лісничий закрився у сусідньому приміщенні неподалік й не відчиняв нікому.

Віталій Каращук також повідомив, що приміщення, яке оточили як активісти, так і лісова охорона, не здається в оренду, й заявив, що не може його відкрити, оскільки ключі є тільки у лісничого, а до нього неможливо додзвонитися, і на місці роботи його немає.

Згодом приїздить ще кортеж із п’яти автомобілів. Серед людей, які виходять звідти, впізнали  Романа Колісника  — сина екс-начальника обласного управління лісового та мисливського господарства  Богдана Колісника  часів  Януковича , нині, судячи з декларації про доходи, — провідний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів ВОУЛМГ.

А очолює все зібрання заступник начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства  Олександр Рибчинський.

Спершу він почав також виганяти активістів та заявляти, що вони не мають права перебувати у заказнику. Врешті він метався зі сторони в сторону, перешіптувався із різними особами в формі лісової охорони та в цивільному.

Згодом на місці з’явилася слідчо-оперативна група, яка зафіксувала повідомлення про злочин від самооборонівця  Сергія Рижкова . Останній також переконував поліцію відкрити будівлю, в якій замкнулися невідомі особи, адже думав, що можливо усередині комусь погано.

Упродовж перебування журналістів біля «школи рибалки» сюди з’їхалося кількадесят чоловіків та більше десятка автомобілів. Вони оточили будинок та спостерігали.

Згодом із будиночка, в якому, здавалося, не було виявлено ознак життя, почали виглядати люди. Врешті два чоловіки відкрили вікно і заявили, що їх замкнули. Один із чоловіків навіть повідомив, що втрапив до приміщення, адже взяв його в оренду.

Через певний час на місці інциденту з’являється особа із написом «Малиш» на бейсболці, дехто із присутніх його так і називають. Йому відчиняють вікно в будинку із середини, й він залазить туди через хвіртку. Згодом вилазить, бере із собою кілька осіб у цивільному (в народі такі особи ззовні нагадують тітушок) та знову лізе всередину будинку. Врешті усі працівники лісової охорони та інші особи у цивільному стають пліч-о-пліч під дверима будинку, а кілька чоловіків у капюшонах починають відчиняти двері будинку. З будівлі виходять чоловіки, які відкривали вікна, та ще кілька осіб.

Активісти  Павло Данильчук  та  Сергій Рижков  засвідчили, що усередині будиночка був начальник ВОУЛМГ  Олександр Кватирко . І вся ця демонстрація була влаштована, аби вивести його із будівлі, щоб не «засвітити» обличчя.

Уся група людей перекрила доступ до осіб, які виходили. Згодом ця група сіла у авто та поїхала. Під час цього відбулося три постріли. Слідчий Луцького райвідділу  Роман Будиловський  зібрав гільзи.

В момент втечі групи відпочивальників з’явилося три службовці роти поліції особливого призначення ГУНП у Волинській області на чолі із майором поліції  Фурманом.

Згодом більшість присутніх почала роз’їжджатися. Опісля активісти «Самооборони Волині» виявили, що авто одного з самооборонівців має два пробитих колеса.

Більше відповідей на запитання про законність діянь лісової охорони, працівників Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, бездіяльності поліції та використання державного майна невідомими та відомими особами в особистих цілях ми чекатимемо від правоохоронців та лісівників.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss