* РБК — новости

* *

Главная Новости

"Боюся, що розпочнеться нищівна війна до останнього українця", – комбат "Айдару"

Опубликовано: 08.10.2018

Розмова з комбатом "Айдару", чинним позафракційним депутатом Верховної Ради України Сергієм Мельничуком назріла в момент, коли я працював над наповненням майбутнього прямого ефіру ток-шоу "Протилежний погляд Live" .

Спокуса відмовитися була. Часу на підготовку я не мав, поточна робота "кипіла", а півтори години тому завершилася бесіда з новою очільницею "Самопомочі" на Волині Тетяною Остріковою .

Поки я сумнівався, Олександр Харківський відправив по мене авто, завдяки якому через 10 хвилин я вже знайомився з військовим. Сергій Мельничук – високий, трохи кремезний, бородатий чоловік (вдалого фото бородатого Мельничука у мережі мені знайти не вдалося), одягнутий в стилі хакі.

Наш діалог він запронував вести за одним столом з його побратимами та їхніми родинами, проте мені вдалося його переконати, що краще сісти окремо.

"Ти – перший волинський журналіст, який з ним розмовлятиме", – зазначить Харківський, перед тим, як я задам перше питання...

Неможливо не розпочати розмову з цього абсолютно дивного, але майже завжди доречного питання: що ви робите у Луцьку?

Наразі я подорожую Україною, розповідаючи про свою ініціативу, яку було названо "Комітет захисту Конституції". Відвідуючи регіони, я залишаю після себе осередки, які працюватимуть над фіксацією порушень Конституції та прав і свобод громадян й доповідатимуть у Київ.

Насправді мене дуже дивує, що люди почали опускати руки. Найактивніша частина людей загинула чи на Майдані, чи в котлах. Багатьох активістів перекупили, і тепер вони по різні сторони барикад. Нема консолідації.

Можу підсумувати наступним чином: я намагаюся виявляти порушення та заодно "міряю" рівень протестного потенціалу.

Ви набагато краще за мене знаєте, що таке війна та все, що пов'язано з нею. Нещодавно АТО переформатувалася в ООС (Операція об'єднаних сил). Що це означає?

Людям знову замилюють очі новою абревіатурою, яка майже нічого не міняє, оскільки ми з 1 березня 2014 року ведемо війну з Російською Федерацією. Вона офіційно стала агресором, і ми були повинні чинити відповідно. Органи місцевого самоврядування та військового управління на місцях мусили вступити у збройну боротьбу, не чекаючи оголошення стану війни. Так пише закон.

Не має бути абревітуар АТО, ООС. Є лише одне правильне слово – війна. Прикриваючись війною, верхівка країни грабує національне надбання.

Якою ви бачите "дорожню карту", яка повинна привести до якнайшвидшого завершення військових дій на Донбасі?

Ми повинні змінити керівництво країни, оскільки воно не дасть змінити щось на фронті. Коли це відбудеться, доведеться йти на перемовини з Росією та США. Це війна двох геополітичних систем: США та Росії. Якщо уважно розглянути карту Європи, то ми бачимо, як навколо нас з одного боку розставлені війська НАТО, з іншого – Росії та її союзників. Я боюся, що ми станемо полем бою, на якому розпочнеться нищівна війна до останнього українця.

Два дні тому (розмова відбулася 11 травня) в Україні відзначали День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. По-різному суспільство дивиться на ідеологію святкування 9 Травня: комусь подобається нове бачення, а хтось залишився прихильником старих традицій. Яке ваше ставлення? Яким чином 9 Травня повинне сприйматися українцями?

9 Травня у кожному регіоні відзначається по-різному. Ніколи не було однаковості, якщо говорити про традиції Західної та Східної України. Полісся тягнеться до УПА, Донбас – до Червоної армії. Головне, що ми перемогли фашизм!

Я помітив, що з нас роблять націю мучеників. Наших дітей виховують не на перемогах, а на поразках. Навіть якщо говорити про цю війну. Всі знають про героїв, які захищали донецький аеропорт. Але це була оборона. Чому ж ніхто не говорить про те, як ми "наваляли" росіянам в луганському аеропорті? Чому мовчать про 2 тисячі ворожих десантників, які там загинули? Потрібно виховувати українців на перемогах нашого народу…

Нещодавно призначений голова Волинської ОДА Олександр Савченко закликав усіх бути толерантними під час урочистих подій 8 та 9 травня і не "тягати" бабусь з червоними прапорами, якщо такі будуть. Що ви думаєте про таку позицію? Вона правильна?

Якщо це бабусі, які справді воювали, то вони мають на це право!

Вчора ЗМІ Волині опублікували інформацію про делегацію області, яка їздила до Росії в місто Брянськ на "Форум переможців". Серед її членів були навіть представники органів місцевого самоврядування. Чи повинні ці люди бути покараними?

Представники влади – однозначно. Вони без дозволів відповідних органів не мали жодного права туди їздити.

Звісно, що в майбутньому нам доведеться сідати з Росією за стіл переговорів, але лише за однієї умови: спочатку вони гарантують повернення всіх територій, враховуючи Крим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ПОСТРІЛИ ТА ВИБУХИ У ВОЛИНСЬКОМУ ЛІСІ (ФОТО, ВІДЕО)"

Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A

Надрукувати

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss