* РБК — новости

* *

Главная Новости

Відновлення крові після здачі

Опубликовано: 29.09.2018

видео Відновлення крові після здачі

Лінія життя. Донору дуже важливо правильно відновлюватися

Здача крові достатньо не проста справа і не можна сказати, що все це проходить безслідно. В середньому для відновлення крові необхідно близько місяця, навіть більше, адже такі втрати для організму істотні. Але, не дивлячись на це, у кожного по-різному відбувається така функція і все залежить від індивідуальних потреб організму і природи.


Реорганізацією Житомирського центру крові займатимуться вже після виборів, - Руслан Годований

У порівнянні з іншими клітинами швидше за все відновлюється плазма, на це йде приблизно дві доби. Для того, щоб відновити достатню кількість тромбоцитів необхідно близько тижня, а для нормалізації рівня еритроцитів - всього п'ять днів.


Правила реабілітації після перелому

Уже відразу після здачі крові лікарі рекомендують вживати деякі спеціальні заходи, які допоможуть більш швидко і ефективно закріпити відновлення. Як правило, це нормалізація харчування, тобто необхідно їсти більше вітамінів і продуктів, які підвищують кількість крові в організмі, не займатися фізичними навантаженнями і не вживати спиртне.

Що потрібно робити, щоб швидше відновити кров?

У перший час після здачі крові рекомендується пити якомога більше рідини. Це можуть бути будь соки (гранатовий або вишневий), чай, мінеральна вода, компоти та інше. Необхідно правильне і збалансоване харчування, їсти вітаміни - білкова їжа, залізовмісні продукти. Таке харчування повинне бути присутнім протягом двох днів після здачі крові, щоб перекрити втрати плазми. Корисно вживання додатково до раціону харчування кальцію. Це пояснюється тим, що під час здачі крові використовують спеціальний виводить кальцій препарат - цитрат. Є, наприклад, Нікомед, глюконат кальцію або Кальцій Д3 та інші. Так само бажано протягом трьох днів приймати гематоген по виписці лікаря.

Чого не слід робити після здачі крові?

Після здачі крові категорично забороняється заняття фізичною спортом або будь-які інші фізичні навантаження. Краще залишився день провести в ліжку з теплим чаєм та шоколадом, що теж сприяє відновленню крові. Щоб негайно відновити кров після здачі не рекомендується пити алкоголь, тим більше це може вплинути на загальний стан здоров'я. Може крутитися голова або навіть можлива втрата свідомості. Дозволяється тільки червоне вино (кагор) близько 100 грамів.

В основному є безліч різних спосіб як відновити кров після здачі, але головним аспектом є правильне і збалансоване харчування. В організмі кожної дорослої людини міститься приблизно п'ять літрів крові та її відновлення просто необхідно, адже недокрів'я небезпечне захворювання. Так само це стосується і жінок після пологів, коли після сильної кровотечі необхідно термінове відновлення.

У деяких випадках роблять термінове переливання, оскільки самостійного відновлення чекати не доводитися. Найчастіше після пологів призначають не тільки спеціальне харчування, але і прийом деяких препаратів, які допоможуть відновити роботу організму.

Що радить робити народна медицина для відновлення крові?

Різні медикаментозні препарати і продукти харчування відіграють досить важливу роль для відновлення крові і зупинки можливого кровотечі, але в даному випадку народна медицина і безліч бабусиних порад теж можуть стати в нагоді, тим більше для цього є всі підстави.

Достатньо один раз в день з'їдати ложку перги - вироблений бджолами продукт. Після прийому такого рецепту не буде крутитися голова, і хороше самопочуття забезпечено. Корисний також волоський горіх, родзинки і курага - ці продукти корисні не тільки після здачі крові, але і для регулярного вживання. В основному навіть лікарі рекомендують людям зі зниженим гемоглобіном їсти щодня хоч трохи горіхів, кураги та родзинок (покращує пам'ять і краще працює голова). Можна приготувати корисний салат з чорносливу, кураги, волоських горіхів і меду - все це перемішати і по три рази на день їсти невеликими порціями. Такі салати можна робити навіть просто для зміцнення імунітету.

Якщо дотримуватися найпростіші правила після здачі крові, то така процедура зовсім не здасться вам страшною і небезпечною для здоров'я. Погодьтеся, що сьогодні досить важко знайти потрібних донорів, а вже тим більше підібрати рідкісну групу крові. Деяким людям небезпечно здавати кров з деяких причин, однією з яких є знижений гемоглобін. А, як відомо, зараз майже кожен третій з таким діагнозом, відповідно бажаючих і людей з можливостями безпечної здачі дуже мало. Відновити кров - не проблема, а ось посилити загальний стан вже гірше.

Варто відзначити, що перед здачею крові необхідно пройти обстеження лікаря і здати деякі аналізи, для визначення відповідності з нормами та ризиком відкриття кровотечі.

Рамки медичного обстеження для здачі крові

Як правило, всі необхідні аналізи потрібно робити в центрах переливання крові - визначають ваші особливості і стан здоров'я (придатність для даної процедури). Визначається:

група крові та резус-фактор; дані загального аналізу - лейкоцити, еритроцити, гемоглобін, СРЕ; наявність інфекцій, що передаються кров'ю; наявність вірусу імунодефіциту людини; наявність вірусу гепатиту групи С В, а так же збудник сифілісу.

Результати зазвичай готові через два дні, після чого донор може забрати аналізи. Такі результати повідомляються тільки особисто в якості конфіденційної інформації. Якщо будуть виявлені які-небудь порушення, то лікар про це повідомляє особисто. Тоді вирішується питання, куди звертатися далі для вирішення проблеми.

До всього цього потенційному донору необхідно пройти спеціальний медогляд, під час якого визначається тиск, пульс, температура і загальне самопочуття (чи болить голова або паморочиться, нудить, слабкість). При деяких симптомах небезпечним може бути навіть просте кровотеча з носа. Кожен після обстеження повинен заповнити відповідну анкету, де вказати всі перенесені захворювання в дитинстві або зрілому віці.

Після всіх необхідних процедур йде вирішення питання про допуск пацієнта на здачу чи ні. Можуть не допускатися навіть ті, хто часто переносив кровотечі під час операцій або при поганій згортання крові.

Як часто можна здавати кров і коли вона оновлюється?

Чоловікам дозволяється здавати кров не більше п'яти разів на рік, відповідно її оновлення за час перерви проходить добре, навіть не дивлячись на можливі кровотечі. Від однієї здачі до іншої повинно пройти не менше двох місяців, після чого можна знову здавати. Що стосується жінок, то здача крові дозволяється тільки 4 рази, після чого рекомендують робити піврічний перерву. Особливо це стосується вже народжують жінок або перенесли під час пологів сильна кровотеча.

Перерва від однієї здачі до іншої становить близько півтора місяця. Якщо необхідно здавати плазму, то всі терміни і кількість здачі збільшується в половину. Це пояснюється тим, що на відновлення плазми йде більше часу.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss