* РБК — новости

* *

Главная Новости

Сумісність груп крові для зачаття: таблиця і план здачі аналізів

Опубликовано: 29.09.2018

Ви плануєте обзавестися потомством? Вже чули про сумісність за групою крові? Сьогодні ми розповімо вам про те, наскільки це важливий фактор для партнерів на момент зачаття дитини, розвіємо міфи про конфліктну вагітності і покажемо вам науковий підхід до даного питання.

Трохи про резус-факторі

Це білок у крові, який розташовується на поверхні клітин еритроцитів, незалежно від груп крові людей. Відповідно, якщо у людини він є, то резус буде позитивним, якщо ж він відсутній? негативним. Більше 85% людей мають цей білок.

Визначення параметрів крові і процес вагітності

Сумісність по даному типу у подружжя визначають фактично у всіх аналізах жіночій консультації, як тільки жінка стає на облік. Це важливий момент для всіх батьків, і надалі він може сильно вплинути на процес виношування або стати негативним фактором для нормального зачаття і вагітності .

Якщо, наприклад, малюк успадковує позитивний резус у свого батька будь-якої групи, однак, при цьому, у матері він буде іншим, то білок дитини буде чужорідним для материнського організму (існує спеціальна таблиця, яка визначає сумісність батьків).

Тіло матері під час вагітності почне активно виробляти антитіла, які будуть атакувати клітини плоду. При такому розвитку подій у новонароджених часто спостерігаються такі хвороби: жовтяниця, еритробластоз, анемія і навіть водянка (яка найчастіше закінчується смертю дитини в утробі матері). Ось чому так важливо для партнерів визначення сполучуваності до вагітності.

Групи крові та їх вплив на сумісність

Здається ніби всі складні моменти пройдені: визначення резусів, складні аналізи. Все позаду. Ніщо не заважає нормальній вагітності.

Однак моментом, який ускладнює цей процес можуть так само стати групи і їх сумісність. До моменту зачаття необхідно це враховувати і розуміти наскільки важливо це для всіх партнерів. Тільки, коли організм майбутньої мами не сприймає білок малюка, як чужорідний об'єкт - виношування проходить нормально.

Жінки носії перших груп з чоловіками з будь-якими іншими, часто дають здоровий плід, проте таке поєднання загрожує появою в крові груп антитіл на момент зачаття. Для попередження цього ефекту на 32-му тижні терміну виношування здається аналіз на AB0. Так само існує спеціальна таблиця поєднання білків у людей.

А тепер давайте розглянемо конфлікти при виношуванні і проблеми в момент зачаття при різних факторах і не поєднанні груп, або ж навпаки при повній сумісності.

Позитивний резус і процеси при вагітності

У такому випадку навіть негативна кров батька ніяк не вплине на дитину. Мати і малюк абсолютно сумісні.

Але не завжди у двох батьків з однаковою кров'ю буває такий же малюк.

Якщо батько малюка негативний, то все одно конфлікту всередині тіла матері не відбудеться. Раніше згадувалося, що фактор у людей - це білок. У мами він вже є, а кров зародка не містить інших чужорідних компонентів. Для батьків це дуже хороший результат.

Негативний резус і процес вагітності

Зараз ми розглянемо які поєднання груп та інших моментів небезпечні.

У подружжя з негативним факторами дитя буде таким же, складнощів під час зачаття не буде.

Мати з негативною кров'ю і з позитивною батько дають дитя з фактором матері. Як ми розуміємо, організм дитя і матір не містить агглютинина. А значить, проблем з виношуванням не буде.

Конфліктні вагітності

Коли негативна мати виношує позитивний плід, неминуче виникає конфлікт, при том не резусів батьків. Організм розпізнає чужорідний елемент і починає боротьбу з ним. Таким чином наше тіло захищається. Спочатку активно виробляються антитіла. Вони проходять крізь плаценту і атакують еритроцити дитини. Ембріон теж намагається захистити себе, на знос працюють печінка і селезінка. Безумовно, це призводить до збільшення їх у розмірі, що стає причиною появи недокрів'я. Щоб уникнути таких ситуацій завжди потрібно проходити спеціальне визначення.

Наслідки резус-конфлікту

У партнерів має чітко виробитися розуміння того, наскільки важливо прислухатися до сигналів усередині вагітною. Ігнорування їх чревато:

анемією; водянкою; порушенням розумового розвитку дитини; жовтяницею.

Щоб захистити себе і малюка від таких хвороб, всі мами з негативною кров'ю проходять тест на сумісність.

Що робити при конфліктній вагітності?

Такі проблеми, як правило, не виникають у першої дитини для подружжя, хоча у батьків може бути різний фактор. Але, яка б група крові не була у матері, при наступних вагітностях, виникнення конфлікту дуже велике. А тому жінці необхідно проходити визначення на сумісність до вагітності.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss