* РБК — новости

* *

Главная Новости

Перша допомога при анафілактичному шоці

Опубликовано: 29.09.2018

видео Перша допомога при анафілактичному шоці

Анафілактичний шок, причини ,ознаки,допомога.

Анафілактичним шоком називають бурхливо виражену алергічну реакцію, блискавичний перебіг якої закінчується для потерпілого смертельним результатом. Людині на ваших очах стало погано - раптом це анафілаксія? Як «вирахувати» небезпечний стан і надати першу допомогу?


Тренінги з надання першої невідкладної допомоги

Відразу розпізнати анафілактичну реакцію складно - у неї дуже багато «масок» (у медицині це називають поліморфізмом). Скільки випадків - стільки й різних зовнішніх проявів, пов'язаних з ураженим органом безпосередньо.

Форми анафілаксії і їх ознаки

Блискавична реакція.  Людина навіть не встигає зрозуміти, що з ним відбувається: алергену в крові достатньо 1-2 хвилин, щоб «відключити» свідомість нещасного. Пацієнт різко блідне, у нього утруднюється дихання, іноді яскраво виражені симптоми клінічної смерті. Через деякий час розвивається гостра серцево-сосудістсая недостатність, і людина вмирає, не приходячи до тями.


Неотложка при анафілактичному шоці

 

Важка реакція.  Ознаки анафілаксії можна помітити через 5-10 хвилин після проникнення алергену в кров. Пацієнт не може зробити повноцінний вдих і починає задихатися, у нього болить серце. Якщо людині не буде вчасно надана необхідна допомога, він помре.

 

Середня реакція. Через півгодини після насичення крові речовиною-алергеном людину долає сильний головний біль, підвищується температура тіла, виникає неприємне відчуття здавленості в грудній клітці. Смертельні випадки в результаті цього виду анафілаксії дуже рідкісні.

 

Анафілактичний шок може «атакувати» організм відразу в декількох напрямках. Серед тривожних симптомів цієї алергічної реакції розрізняють:

шкірні - у вигляді кропивниці, дрібної висипки, почервоніння, набряку Квінке; дихальні - виражені задишкою, шумним диханням, набряком верхніх дихальних шляхів, раптово з'явилися нежиттю. Часто анафілаксії супроводжують астматичні напади; серцево-судинні - при сильному впливі алергену людині здається, ніби його серце от-от вискочить з грудей - так сильно і часто воно б'ється. При цьому пацієнт відчуває сильний біль за грудиною. Дуже часто серцево-судинна система «реагує» на алерген різким спазмом судин, в результаті якого людина втрачає свідомість; шлунково-кишкові ознаки виражені тяжкістю та спазмами в шлунку, нудотою, блювотою, стільцем з домішкою крові; на нервовому грунті внаслідок анафілактичного шоку з'являється судомний синдром, зростає почуття тривоги і паніки.

 

Причини виникнення анафілаксії

Фактори, що провокують стрімкий розвиток такої сильної патологічної реакції, можуть бути різного походження. Найбільш поширена алергічна анафілаксія, але можливі й інші варіанти.

 

Що відбувається в організмі в стані шоку?

У разі реакції алергічного генезу при проникненні в кров чужорідного білка людський організм виробляє величезну дозу гістаміну, під впливом якого судини сильно розширюються, викликаючи набряк і різке зниження артеріального тиску.

При неалергічній анафілаксії в основі виділення великої кількості гістаміну лежить реакція на різні препарати, які впливають на так звані «гладкі» клітини і викликають ті ж симптоми.

В основному реакція зачіпає шкіру і слизові оболонки, що виражається через кілька хвилин після контакту з причиною анафілактичного шоку.

&nbsp

Стимуляторами анафілаксії алергічного походження, як правило, стають:

медикаментозні засоби (найчастіше Пеніцилін, Стрептоміцин, Цефалоспорін, Тетрациклін); гормональні препарати (інсулін, прогестерон); ферментні речовини (стептокіназа, трипсин, хемотрипсин); протиправцеві і противодифтерійна сироватка, антилімфоцитарну глобулін; бджолиний, зміїний і мурашиний яд; щеплення (особливо ті, в основі яких яєчний білок - овальбумін); харчові продукти (горіхи, мед, риба, морепродукти); інші (латекс, насіннєва рідина).

 

Важкі випадки анафілактичного шоку не проходять безслідно для жодної з систем організму. Деякі пацієнти можуть звільнитися сильним переляком, інші ж після пережитого отримують стрес на все життя. Анафілаксія може стати реальною загрозою для життя, тому потрібно ознайомитися з алгоритмом дій з надання першої допомоги хворому, для здоров'я якого дорога кожна секунда.

Долікарські дії при анафілаксії

Викличте швидку допомогу. У деяких випадках встановити причину алергічної реакції не складає труднощів, тому потрібно негайно перервати контакт хворого з предметом-алергеном. Наприклад, якщо людині стало зле після укусу оси, видаліть з ранки жало і охолодіть місце укусу. Якщо ви знаходитесь у приміщенні, відкрийте всі вікна, щоб свіже повітря вільно проникав у кімнату. Покладіть хворого на бік. Добре, якщо вдома виявиться ампула антигистаминного засобу - без зволікання зробіть потерпілому укол. Якщо ліків під рукою не виявилося, чекайте бригаду швидкої допомоги.

Якщо в цій страшній ситуації вам коли-небудь доводилося виступати в ролі потерпілого, то, ймовірно, ви повинні знати про те, що схильні до анафілактичних реакцій люди повинні завжди мати при собі дозу адреналіну. Ліки вводять в будь-яку частину тіла при перших симптомах анафілаксії, щоб «протриматися» до приїзду лікарів.

Екстрена медична допомога при анафілактичному шоці

Лікарі поєднують медикаментозні і немедикаментозні процедури і діють дуже швидко, щоб не втратити жодної цінної секунди.

Якщо реакція з'явилася на ліки, його введення негайно припиняють. Всі ін'єкції при невідкладної допомоги - тільки внутрішньом'язові, адже можна істотно заощадити час, не відволікаючись на пошук вен. Якщо симптоми анафілактичного шоку виникають при внутрішньовенному краплинному введенні препарату-алергену, голку з вени виймають, щоб ввести через неї протишокові засоби.

Велике значення має і положення тіла потерпілого: його потрібно покласти на рівну тверду поверхню, трохи підняту там, де знаходяться ноги людини. Голову хворого повертають набік, висуваючи при цьому його нижню щелепу, щоб не спровокувати напад задухи через запалого в глотку язика. По можливості хворого роздягають або просто послаблюють здавлююче тіло одяг.

Потім розчин адреналіну змішують з фізіологічним розчином натрію хлористого у пропорції 1:10 і обколюють ліками місце введення речовини-алергену. Якщо алерген потрапив в організм пероральним шляхом, в першу чергу промивають шлунок. Коли анафілаксія розвинулася у відповідь на закопування ліки-алергену в ніс або очей, то носову слизову оболонку і очну кон'юнктиву потрібно промити великою кількістю проточної води і закапати краплі з гідрокортизоном (0,1%).

Основне ліки в наданні невідкладної допомоги - адреналін. Розчин препарату (0,1%) вводять внутрішньом'язово з розрахунку 0,1 мл на 1 рік життя. Якщо через 10 хвилин знижений артеріальний тиск не нормалізується, роблять повторний укол адреналіну в половинній дозі. Крім того, невід'ємною частиною заходів з порятунку життя хворого є такі медикаментозні препарати, як преднізолон, дексаметазон, Пипольфен, Супрастин, Димедрол, Кальцію глюконат (антигістамінні засоби).

Бронхоспазм знімають за допомогою розчину еуфілін (2,4%) - 0,1 мл препарату на 1 рік життя. При серцевої недостатності стан хворого стабілізують, застосовуючи серцеві глікозиди і діуретики. Якщо в результаті дій бригади «швидкої допомоги» не настає очікуваний ефект, постраждалого госпіталізують в стаціонар, де будуть проведені реанімаційні заходи та інтенсивна терапія.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss