* РБК — новости

* *

Главная Новости

Гімнастика для немовлят

Опубликовано: 29.09.2018

видео Гімнастика для немовлят

Гімнастика для немовлят : від 6 до 8 місяців. Ірина БерегиняЗміст:

Як допомогти малюкові Принципи занять Гімнастика в 1-2 місяці Гімнастика в 3 місяці Різноманітність

Розвиток дитини залежить не тільки від правильного харчування і турботи з боку батьків, але і від фізичних занять, відповідних віку малюка (наприклад, добре зарекомендувала себе гімнастика для немовлят). Саме руху дозволяють прискорити процес кровообігу в організмі крихти, забезпечити всі органи додатковою порцією кисню і, як наслідок, «підхльоснути» розумовий розвиток. Проте сьогодні більшість батьків все ще дотримується «лежачою» точки зору, коли новонароджена дитина в їхньому розумінні - це крихке і беззахисне істота. Дійсно, крихітка потребує захисту, але от крихкістю він аж ніяк не володіє. Зате має дуже високий потенціал розумового і фізичного вдосконалення, а також БАЖАННЯ розвиватися.


Масаж новонародженим немовлятам з перших днів. Марку 8 днів. Масаж для немовлят масаж новонародженим

Як допомогти малюкові

Перша допомога для грудничка - це масаж

По-перше, це масаж. І при цьому молодій мамі не варто чекати, коли призначення до професійного масажиста випише дільничний педіатр (або інший дитячий лікар). Достатньо ознайомитися з переліком основних прийомів масажу для немовлят і приступити до їх «втіленню в життя», як тільки мама трохи відновиться після пологів.


Гимнастика ребенку от 1 месяца

По-друге, це гімнастика. Основний її принцип: «Робимо, поки дитині подобається». Всі вправи являють собою комбінацію рухів з обов'язковим залученням в роботу не менше ніж двох суглобів і декількох груп м'язів. Але при цьому всі ці рухи відповідають природним (наприклад, повзання або кроки). Окремі рухи, спрямовані тільки на один який-небудь суглоб, не включені в програму гімнастики для малюків, так як дитина в цьому віці інстинктивно на зовнішній подразник відповідає загальної рухової реакцією.

Принципи занять

Гімнастикою не варто займатися натщесерце, після їди або нічного сну (дитина буде млявим і ефект від вправ знизиться).

Якщо є можливість, перенесіть все гімнастичні заняття на свіже повітря або займайтеся разом з малюком в добре провітрюваному приміщенні.

У випадках, коли малюк під час вправ починає вередувати і плакати, краще припинити заняття і заспокоїти малюка . Можливо, що у нього щось болить, або інші природні потреби (в тому числі голод) не дають йому отримати задоволення від рухів.

Влітку заняття проводите або в ранкові, або у вечірні години (уникаючи перегріву дитини). Пам'ятайте, що наслідком рухової активності стане нагрів тіла.

Вправи слід чергувати, щоб не викликати односторонню навантаження на будь-які окремі групи м'язів.

Перед гімнастикою варто «розігріти» малюка, зробивши йому невеликий масаж.

Якщо у дитини виявлено серйозні захворювання, що є протипоказанням для масажу і гімнастики, обмежте заняття простими легкими погладжуваннями і як можна частіше, але обережно, беріть дитину на руки. Безпосередня близькість великого теплого і рідного тіла (мами, тата і навіть бабусі з дідусем), допоможуть організму крихти впоратися з хворобою.

Гімнастика в 1-2 місяці

Основна гімнастика для одномісячних дозволяє трохи упорядкувати руху малюка, ще не опанував своїм тілом:

«Повзання» - покладіть дитину на живіт, потім акуратно зігніть його ніжки (коліна в сторони) і упріть свою долоньку до його ступень - дитина розігне ноги і, енергійно відштовхуючись, просунеться вперед (стежте, щоб малюк не поповз з поверхні столу або дивана, на якому Ви з ним займаєтеся); «Ембріон» - покладіть грудничка на спину і «згрупуйте» його, склавши навхрест його ручки на грудях і підтягнувши ніжки до живота (з широко розведеними колінами), нахиліть голівку до грудей, підтримуючи її, - це вправа дозволяє тренувати вестибулярний апарат і добре впливає на нервову систему; «Ходьба» - підхопите малюка попід пахви обличчям до себе (можна і від себе), поставте його стопами на рівну поверхню, злегка нахиліть вперед і ... крихітка піде (слідкуйте, щоб випадково не здавити йому грудну клітку, і не дозволяйте йому «крокувати» на носочках) - продовжуючи робити цю вправу щодня, Ви не дасте малюкові можливості «розучитися» ходити (а це прискорить навчання повзання і вже самостійного ходіння).

У перший місяць слід також починати освоювати разом з малюком надувний пластиковий м'яч (теплий і чистий) для фітнесу. Для початку можна використовувати звичайний дитячий надувний м'яч, розмір якого повинен дозволяти який лежить на ньому дитині лише злегка дотягуватися до «землі». Така гімнастика для немовлят на м'ячі не вимагає особливих навичок. Покладіть дитину на м'яч животом, його коліна розведіть в сторони, а ручки залиште вільно звисати перед грудьми. Тепер покачайте малюка вперед, назад, по колу і в сторони (з невеликим розмахом). Не забувайте міцно тримати малюка, щоб він не зісковзнув. М'яч можна замінити валиком з скручений ковдри, але тоді похитування будуть обмежені рухами вперед і назад.

До того ж лікувальна гімнастика на фітбол для грудничков дуже часто застосовується при порушеннях психомоторного розвитку, дозволяючи зменшити тонус м'язів.

Гімнастика для 2-х місячних немовлят аналогічна вправам для першого місяця. Відрізнятися ж вона буде лише трохи збільшеною тривалістю занять. Не забувайте, що всі вправи повинні приносити задоволення і Вам, і дитині. Не перетворюйте гімнастику в «обязаловку».

Гімнастика в 3 місяці

До всіх перерахованих вище вправ гімнастика для 3-х місячних додасть:

«Ковзаючі кроки» - укладіть крихту на спину, візьміть своїми руками його ніжки в нижній частині гомілки і тихенько випряміть одну ногу, злегка ковзаючи стопою по столу; потім повторіть рух для іншої ноги - з боку це має виглядати так, як ніби ніжка дитини - це лопата, якою Ви щось зачерпує зі столу (розпрямляючи її); повороти зі спини на живіт - використовуючи хапальний рефлекс, вкладіть в долоньку крихти свій палець (іншими пальцями міцно обхопіть його кисть), а другою рукою захопіть обидві ноги в районі гомілки (вказівним і великим пальцем - перший ногу, а іншими - другий); поворот на бік починайте з руху ніг, а потім злегка тягніть за його ручку, поки малюк не виявиться на животі; «Плавець» - поверніть дитину на живіт, підведіть свою долоню під його груди і живіт, утримуючи його ноги другою рукою (див. Попередню вправу); тепер підійміть малюка над столом (дитина повинна лежати на Вашій долоньці, як на горизонтальній поверхні, піднявши вгору голову), ноги повинні бути трохи вище голови; не повторюйте вправу більше 1 разу на день і робіть його всього кілька секунд; неповне присаживание - дайте дитині великі пальці обох своїх рук (іншими захопіть його пензля) і потягніть на себе, не доводячи до сидячого положення (не лякайтеся, якщо його голова буде відставати від тіла), потім акуратно покладіть його на бік, щоб не вдарився потилицею ; додайте до похитування на м'ячі момент відштовхування стоп дитини від землі.

Різноманітність

Різноманітність в гімнастичних вправах для немовлят

Існують й інші варіанти гімнастики. Наприклад, динамічна гімнастика , представляє собою різняться за рівнем складності вправи «в повітрі». Освоювати їх можна вже з місячного віку, але бажано на заняттях у спеціальних групах (це додасть Вам впевненості, адже деякі «кульбіти» явно не розраховані на слабкодухих, але зате дуже подобаються малюкам).

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss