* РБК — новости

* *

Главная Новости

Глисти у дітей

Опубликовано: 29.09.2018

видео Глисти у дітей

Глисти у дітей. Алло лікарю!

 Про цю проблему говорити неприємно, та що там говорити, навіть думати про неї не хочеться. Але коли мова йде про здоров'я наших дітей, хочеш - не хочеш, а опановувати знаннями необхідно, адже ворога треба знати в обличчя. Давайте поговоримо про небезпеку гельмінтозу, а також про заходи профілактики та лікування.


Як вивести гельмінти (глисти) у дитини?

Медична статистика стверджує, що захворюваність глистовими інвазіями (гельмінтозами, зараженнями) дуже велика. Серед дітей, що відвідують дошкільні та шкільні дитячі установи, зараженість глистами близька до 80%.

 

Фахівці впевнені, що глисти є у більшості населення (навіть додержується правил гігієни). Велика кількість глистових інвазій на ранній стадії формування протікає в прихованій формі, і не кожен лікар може вчасно поставити правильний діагноз. При цьому ні один орган і жодна тканина людини не застраховані від можливості інвазії тим чи іншим видом глистів. Паразити здатні жити в організмі людини роками, навіть десятиліттями, пристосовуючись до несприятливих умов, і ніяк себе не проявляти. Активізуються вони, коли у носія знижується імунітет.


Глисты, паразиты, гельминты фото, симптомы, анализы, лечение, профилактика

Мінімізувати ризик для всієї родини просто : необхідно дотримувати звичайні правила особистої гігієни, а також обов'язково проводити дегельмінтизацію домашніх вихованців мінімум 4 рази на рік. Перед тим варто порадитися з лікарем, оскільки ряд препаратів, представлених на ринку, може не містити необхідної кількості діючої речовини. Правильно підібрати препарат зможе тільки фахівець.

 Джерела ризику

В теплі сезони діти багато часу проводять на свіжому повітрі, грають в піску, купаються у водоймищах, їдять свіжі овочі і фрукти, не завжди маючи можливість або бажання помити руки з милом. Малюки активно освоюють світ, їм неодмінно хочеться спробувати кожен предмет на смак.

Не останню роль у зараженні глистами грають мухи та інші комахи. Вони переносять яйця глистів на продукти харчування. Ризик зараження зростає, якщо в сім'ї є домашня тварина. Адже гельмінти, що паразитують у собак і кішок, можуть бути збудниками хвороб людини. Згідно зі статистикою, у кожної п'ятої російської сім'ї є собака і у кожної третьої - кішка. У заражених тварин симптомів звичайно не буває, або господарі просто не пов'язують їх з гельмінтозом.

 Непрохані гості

В організмі дорослої здорової людини паразитів чекає кілька захисних бар'єрів. У роті є ферменти, згубні для яєць глистів. Якщо вони прорвуться крізь першу перешкоду, їх зупинить агресивна кисле середовище шлунка. А місцевий імунітет кишечника, що виробляє антитіла,який знищить найбільш стійких представників. У дитячому - ще не сформованому організмі - ці захисні бар'єри можуть не спрацювати, як і в ослабленому організмі дорослої людини.

Подальший життєвий шлях гельмінта залежить від виду збудника. Наприклад, аскарида паразитує в кишечнику. Але перш проходить шлях в організмі людини по кровоносних судинах, печінки , бронхах і легенях , викликаючи відповідні симптоми. Потім гельмінти через дихальні шляхи потрапляють у ротову порожнину, заковтуються і тільки після цього розвиваються в кишечнику в дорослі особини, обґрунтовуючись на постійне місце проживання, де і починають розмножуватися. У добу самка аскариди може відкласти до 25000 яєць.

 

Клінічні прояви гельмінтозів теж більш виражені у дітей, ніж у дорослих. Використовуючи для свого розвитку поживні речовини, а також порушуючи їх всмоктування в кишечнику і отруюючи дитячий організм продуктами метаболізму, гельмінти негативно впливають на стан здоров'я дитини. Життєрадісний і активний малюк з часом може стати млявим і примхливим. Він швидко стомлюється, з'являються алергічні реакції , в тому числі шкірні - такі як висип , кропив'янка, почервоніння і роздратування.

&nbsp

Лікарі-алергологи стверджують, що більше половини всіх алергічних реакцій - це результат існуючого або колись пережитого гельмінтозу. Паразити негативно впливають на захисні сили організму, а це призводить до зниження імунітету , що в свою чергу, веде до почастішання гострих респіраторних та інфекційних захворювань, продовження та ускладнення їх перебігу.

 Види паразитів

Паразитів прийнято розділяти на кишкових і позакишкових гельмінтів. Як зрозуміло з назви, в першому випадку глисти і їх личинки живуть у кишечнику, а в другому - поза його: в м'язах, легенях, печінці та інших органах. З током крові вони можуть розноситися у будь-який куточок людського організму і надовго безтурботно осісти там.

Найбільш поширеними глистовими захворюваннями вважаються кишкові: ентеробіоз (гострики), аскаридоз (аскариди) і токсокароз (токсокари).

 Гострики - ці глисти (розміром близько 6 мм) паразитують у нижніх відділах кишечнику людини. У нічний час самки гостриків виходять з анального отвору і відкладають яйця в області заднього проходу, викликаючи роздратування і сильний свербіж. Будучи дуже легкими, яйця гостриків переносяться з повітрям і осідають на простирадлах, одяг або іграшки. При користуванні цими речами повторно заражаються діти і дорослі. 

Такі симптоми, як свербіж в області заднього проходу, неспокійний сон або поява темних кіл і мішків під очима повинні насторожити батьків.

Іншим поширеним видом глистів у дітей є аскариди. Ці паразити викликають аскаридоз - хвороба, що займає друге місце серед глистових поразок. Доросла аскарида являє собою круглого хробака довжиною 25-30 див. На відміну від гостриків, самозараження аскаридами неможливо: яйця цих глистів потрапляють в організм людини з грунту, в якій яйця зберігають життєздатність кілька років. Ці глисти у дітей можуть з'явитися, якщо яйце аскариди було проковтну. На жаль, це не така вже рідкість - погано помиті овочі, фрукти, зелень або просто брудні руки - головні причини зараження.

 

Аскариди більш небезпечні для дитини. По-перше, в період міграції личинки можуть викликати прямі ураження кишечника, печінки, легенів. По-друге, аскариди можуть бути причиною важкої алергії ! Крім того, будучи досить великими червами, вони можуть призвести до непрохідності кишечнику, викликати механічну жовтяницю з-за перекриття жовчних проток або навіть асфіксію, потрапивши у верхні дихальні шляхи при важких стадіях розвитку захворювання.

 

Аскариди в кишечнику особливо небезпечні для вагітних жінок, оскільки їх личинки під час міграції по організму можуть проникнути через плаценту і заразити майбутню дитину. Якщо при цьому личинки гельмінта оселяться в легенях плоду, то малюк може страждати нескінченними «застудами», не завжди піддаються лікуванню.

 

 

Токсокари - круглі черв'яки, які можуть досягати до 40 см в довжину. Яйця цих паразитів розвиваються в грунті, а переносниками можуть бути домашні тварини. Навіть не заражений цим паразитом домашній вихованець, який просто гуляє на вулиці, може стати джерелом зараження для людини. При токсокарозі людина є проміжним, так і основним «господарем». У першому випадку, при попаданні яєць паразитів в організм людини личинки через стінку кишки і по кровоносних судинах потрапляють в різні органи і тканини, де інкапсулюються, викликаючи личинкову форму хвороби, а разом з нею запалення та алергії. У другому випадку токсокари паразитують у кишечнику.

 Профілактика глистів у дітей зводиться до гігієнічних заходів.

 

Дитину потрібно привчити регулярно мити руки, особливо перед їжею, не їсти немиті фрукти, ягоди та зелень. Треба відучити дитину гризти нігті, «пробувати на зуб» землю, глину, іграшки та інші предмети. А також регулярно стригти нігті.

Порада : Сходіть з дитиною в магазин, нехай малюк сам вибере мило. Це допоможе йому регулярно і з задоволенням користуватися запашної покупкою.

М'ясо і рибу слід готувати при високій температурі, фрукти і овочі ретельно мити, пити тільки кип'ячену або очищену воду. Ці прості заходи позбавлять від неприємностей, пов'язаних з самими поширеними паразитами.

 Знайти і знешкодити

Якщо уникнути зараження дитини глистами не вдалося, потрібно, не відкладаючи, починати лікування.

Для діагностики гельмінтозів необхідні спеціальні аналізи. Дітям зазвичай призначають аналізи калу на яйця глистів і зішкріб на ентеробіоз. Врахуйте, що результати можуть бути не точними. Щоб виявити яйця, треба вловити той момент, коли паразити розмножуються. Для цього необхідно здати триразовий аналіз з інтервалом у кілька днів. Супутні обстеження також можуть підтвердити гельмінтози - аналіз на дисбактеріоз (пригнічення нормальної кишкової палички) і загальний аналіз крові ( низький гемоглобін , підвищена кількість еозинофілів і показники ШОЕ). Бажано здати кров на визначення імуноглобулінів до основних видів гельмінтів. Якщо у дорослих це захворювання дуже часто протікає безсимптомно, то у дитини найчастіше хвороба проявляє себе як алергія.

 

Сучасна медицина володіє цілим арсеналом препаратів для лікування глистів: це і хіміопрепарати, і фітотерапія, і гомеопатичні препарати, і озонотерапія. Але точно призначити лікування може тільки лікар-гастроентеролог або інфекціоніст, тому що кожен препарат має свої показання і протипоказання.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss