* РБК — новости

* *

Главная Новости

Нова Зеландія. Історія, клімат, природа Нової Зеландії

Опубликовано: 29.09.2018

видео Нова Зеландія. Історія, клімат, природа Нової Зеландії

Новая Зеландия. Орёл и Решка. Морской сезон/По морям
Краса і Здоров'я Туризм

Нова Зеландія - країна розвинута і сучасна, але для жителів багатьох інших країн вона досі залишається «білою плямою» - в Росії про неї теж знають небагато. Нам відомо, що ця країна розташована на далекому півдні - точніше, на південному заході Тихого океану, і складається з групи островів. Великих островів тільки два - Північний і Південний: на площі вони приблизно однакові, різниця становить 36 тисяч кв. км. Крім них, є багато дрібних островів і архіпелаги, але далеко не всі вони придатні для життя - у Новій Зеландії є навіть антарктичні володіння.


Новая Зеландия. Интересные Факты о Новой Зеландии

Далека країна Нова Зеландія

Щільність населення в Новій Зеландії низька: площа її територій перевищує загальну територію Великобританії, а проживають на ній тільки 4 млн. чоловік - не дивно, що сюди їдуть любителі спокою і великих просторів, втомлені від життя у великих містах.

Дуже приваблюють туристів з усього світу екстремальні розваги - у Новій Зеландії ціла індустрія таких розваг. Це катання по гірських річках на швидкісних човнах, катання з крутих гір з допомогою спеціальних снарядів, всілякі тарзанки, сплав по підземних річках; хелібордінг - сноубординг з участю вертольота; рафтинг, політ на парашуті; повітряний серфінг - політ в повітрі на маленьких човниках, оснащених парашутом, польоти в «повітряній байдарці» між височинами, зорбінг - спуск з гори у величезних надувних кулях, та ін. Досить екстремальним розвагою можна назвати спуск в кратери погаслих вулканів: в них діють гейзери з киплячою водою, і можна навіть спуститися в термоізольовані капсулі в вируючу магму.

Від Росії Нова Зеландія поки далека - в тому сенсі, що туди навіть немає прямих авіаперельотів, і доводиться літати через Корею і Японію - з пересадкою. У загальній складності, щоб дістатися до місця призначення, доводиться пробути в повітрі близько 24 годин - це досить серйозно.

Історія та клімат у Новій Зеландії

Острови, на яких розташована Нова Зеландія , були заселені близько 1000 років тому, а європейці дізналися про них у XVII-XVIII століттях. Англія зуміла швидко «прибрати до рук» нові землі, і досі Нова Зеландія є монархією і членом Британської співдружності, хоча членство це скоріше формальна. Королева Єлизавета II - теж формальний глава держави: вона царює, а керує країною парламент, як і в самій Великобританії.

Туристам, які планують відвідати цю далеку країну, цікаво дізнатися про її клімат і погодні умови. Новозеландський клімат можна назвати м'яким: зима там буває, коли у нас літо, і температура повітря рідко опускається нижче 10°C; влітку рідко піднімається вище 30°C - у нас річний розкид температур більш відчутний. Зате різка зміна погоди тут часте явище: спека може змінитися холодним дощем, і навпаки - це відбувається тому, що дуже швидко переміщаються теплі і холодні маси повітря. Жителям Росії рекомендується приїжджати сюди з листопада по березень - найтеплішими місяцями вважаються січень і лютий.

Первозданна природа Нової Зеландії

У Новій Зеландії чимало дивовижних пам'яток , хоча країною з багатим культурно-історичним минулим - за мірками європейців - її назвати не можна. Брак історичних пам'яток з лишком компенсується унікальною і чудово збереглася природою: не дарма Нова Зеландія вважається однією з найчистіших країн у світі в сенсі екології. Місцеві ландшафти дійсно природні - вони незаймані, і держава їх ретельно оберігає, вважаючи своїм головним надбанням. На порівняно невеликій території країни налічується 12 національних парків, і морські парки в тому числі.

Самим великим і розкішним вважається Фьордленд, займає територію близько 12,5 тисяч кв. км, і включений ЮНЕСКО в список Всесвітньої спадщини - втім, як і багато інших новозеландські парки. Щороку сюди приїжджають тисячі туристів з усього світу, і їм здається, що на територію цього парку ще не ступала нога людини»: тут безліч чистих і прозорих гірських озер; ростуть стародавні ліси - в них переважають південні дерева, але вони сусідять з льодовиками, не менше древніми - видовище більш ніж дивна. Тварини тут такі, яких більше немає ніде на Землі - Нова Зеландія цим відома, але от великих хижаків, отруйних змій і комах можна не побоюватися.

Окленд - найбільше місто країни

Веллінгтон - столиця країни, але найбільшим містом є Окленд. Він величезний, але майже всі будівлі в ньому одноповерхові, проте це не заважає йому бути економічним, культурним і промисловим центром. Історичних пам'яток небагато, але вони є: перш за все, це Оклендский Університет, заснований в 1883 році; кілька гарних вікторіанських особняків; пам'ятник першому міністру країни - Майклу Сэвиджу; форт «Вікторія», збудований у 1885 році. Цікава історія його будівництва: кажуть, що форт вирішили побудувати після того, як Росія зміцнила свої позиції на Тихому океані - англійці побоювалися, що росіяни можуть напасти на їх колонії.

Оскільки такої кількості різних тварин, як у Новій Зеландії, немає більше ніде, Оклендский зоопарк визнаний одним з кращих в світі - він має безліч різних нагород, у тому числі міжнародних. Зоопарк розділений на зони так, що тваринам зручно там жити, а людям зручно спостерігати за ними. Близько 180 видів тварин живуть на не дуже великій території - всього близько 20 га, але і вони, і відвідувачі відчувають себе в зоопарку дуже комфортно - місцеві жителі люблять приходити сюди у вихідні всією родиною.

В Окленді є й унікальний акваріум. Звичайно, в світі грандіозних акваріумів зараз десятки, але майже всі вони однотипні: відвідувачі спостерігають за життям водних тварин через скло, стоячи зовні - Оклендский акваріум влаштований по-іншому. По його дну проходить тунель зі скла, і люди, потрапивши в нього, виявляються як би на морському дні: морські мешканці плавають не просто поруч, за склом, але і прямо над головою, а сонце звідти здається далеким світловим плямою - враження незабутнє.

Зрозуміло, в Окленді багато розважальних і культурних закладів, чимало цікавих музеїв і парків, а з вершин згаслих вулканів, розташованих у межах міста, відкривається прекрасний вид на Тихий океан. Пляжів на узбережжі Нової Зеландії - упорядкованих і «диких» - близько 15 тисяч км - це дивно, якщо врахувати, що територія країни не так вже велика. Вони переходять один в інший, але західні пляжі різко відрізняються від східних: на одних золоті піски, а на інших - вугільно-чорні, вулканічні. Спортивних споруд побудовано безліч - любителям активного відпочинку не буде нудно, а серфінгісти з усього світу з'їжджаються сюди щоліта: таких хвиль немає більше ніде - вони дуже різні, тому кататися можуть і професіонали, і новачки.

Розповісти коротко про те, що варто побачити в сучасній Нової Зеландії, неможливо - туди треба їхати, проте це не всім по кишені: тури коштують дуже дорого, а з перельотами виходить ще дорожче. Вигідніше їздити в цю країну групами, або поєднувати поїздку з відвідуванням Австралії - відстань до Нової Зеландії від південного материка всього 2000 км.

Автор: Гатауліна Галина

Стаття захищена законом про авторські та суміжний права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на женский сайт www.inmoment.com.ua обов'язкова.

Повернутися на початок розділу Туризм і відпочинок

Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss