* РБК — новости

* *

Главная Новости

Як позбутися стресу

Опубликовано: 29.09.2018

видео Як позбутися стресу

Як перемогти стрес: 6 головних кроків

Як позбутися стресу? Як позбутися депресії? Як підняти настрій і позбутися втоми?

Я думала, що на тему того, як позбавитися від стресу, в даний час досить багато дієвої інформації. Але за останні кілька місяців все більше приходить листів з подібними питаннями, і мені стало цікаво - чому? Адже якщо є багато порад на цю тему, бери і користуйся, позбувайся стресу і живи собі щасливо і розслаблено. Так у чому ж справа? Переглянувши ряд статей і публікацій, я зробила кілька висновків.По-перше, для того, щоб позбутися стресу, потрібно не нервувати.

По-друге, якщо цей самий стрес вас все-таки відвідав, потрібно терміново, незважаючи ні на що, заспокоїтися (От тільки не пишуть про те, що це малореально. У всякому разі я таких людей не зустрічала, особливо коли у людини відбувається щось серйозне).


5 способів позбутися стресу - у програмі "Хелоу-шоу" на "Рівне 1"

По-третє, більше бувати на природі (з цим я згодна).

По-четверте, більше відпочивати. По-п'яте, зустрічатися з друзями або ходити по магазинах. По-шосте ... По-сьоме ... і так далі.

Єдине, що залишилося для мене незрозумілим, це те, як всі ці дії допоможуть мені позбутися стресу? Адже вони не спрямовані на усунення причини, через якого і відбувається стрес і нервові зриви у людей. А якщо ми не усуваємо причину стресу, то можна хоч скільки зустрічатися з друзями, виїжджати на природу, слухати приємну музику і говорити собі «Я спокійний», все це діє приблизно так само, як якщо ми взагалі нічого робити не будемо, т.е ., ніяк не діє (я не кажу про якийсь короткочасний, 20-хвилинний ефект).

Отже, звідси випливає висновок.

Щоб позбутися від стресу, необхідно позбутися від причини, яка викликає цей самий стрес (або від ряду причин, якщо їх декілька)

Що значить «позбутися причини»? Як зрозуміти, в чому причина стресу? І як саме від неї позбавлятися?

Ну, по-перше , не діє так, як діє більшість, наприклад, коли хворіють. Часто як буває? Припустимо, у людини починає боліти живіт, і він замість того, щоб зрозуміти причину цього болю, йде в аптеку, купує якісь таблетки і порошки, спрямовані на поліпшення травлення. А через кілька років або місяців людини відвозять на швидкій з гострим приступом болю і діагнозом, який можна було б уникнути, знайди і усунь він відразу причину дискомфорту в організмі. Наприклад, якщо причина болю через неправильне харчування, то потрібно було не відмахуватися рукою і не думати, що «все прокотить», а позбавлятися від шкідливих продуктів у своєму раціоні і харчуватися здоровою їжею , бажано приготовленої вдома не з напівфабрикатів, а з нормальних продуктів. Також обстежитися на опісторхоз, тому він є частою причиною болю, через описторхоза страждає вся травна система людини

і весь організм в цілому.

Оскільки у нас не медичний сайт, я привела даний випадок лише для прикладу, щоб ви краще зрозуміли, що часто причина болю і дискомфорту лежить набагато глибше, ніж нам здається.

Думаю, кожен з вас може сам привести ряд прикладів зі свого життя, коли ви намагалися вплинути на слідства, не усуваючи причину, і що в підсумку вийшло. Якщо говорити щодо стресу, то в першу чергу потрібно як слід подумати, а що саме (чи хто) у вашому житті викликає у вас сильний стрес? Найкраще поставити собі це запитання письмово, тобто взяти аркуш паперу і ручку і написати: «Що в моєму житті викликає у мене стрес?» Головне, постарайтеся не робити цей список об'ємним. Зрозумійте основні причини, що викликають у вас стрес і запишіть їх. Наприклад, некомфортні житлові умови, нестача грошових коштів, спілкування на роботі з Васею Пупочкіним чи погані відносини з чоловіком (дружиною). У кожної людини свій список ситуацій, які викликають у нього стрес і найсильніший дискомфорт, але суті справи це не міняє, просто напишіть свої причини.

По-друге , тепер подумайте не про те, як позбутися стресу, а про те, як вирішити завдання, поставлене перед вами життям і усунути дискомфортні ситуації. Наприклад, якщо вас не влаштовують житлові умови, подумайте про те, як їх поліпшити. І не потрібно говорити собі про те, що в наш час це зробити нереально, що зарплати низькі, а нерухомість дорога. Тисячі, і навіть мільйони людей справляються з цією метою, значить і ви впораєтеся. Знову ж таки, якщо будете щось робити і діяти, а не скаржитися всім підряд на те, як погано вам живеться, залишаючи в форумах гнівні коментарі та скарги на наш уряд, ситуацію в країні і в світі, на тих, хто вирішив свої проблеми і так далі. Як кажуть: «Цю б енергію , да в правильне русло ». Так і ви, почніть працювати над усуненням дискомфортною ситуації, яка викликає у вас стрес.

Якщо повернутися до ситуації з нерухомістю, то скажу, що свого часу, коли ми з чоловіком тільки одружилися, спочатку ми жили на орендованій квартирі, потім з батьками в прохідній квартирі, але вже через півтора року ми переїхали в комуналку. І нехай це були не супер умови, але це була наша перша окрема кімната, де ніхто нам не вказував, як жити і що робити! При цьому, коли ми збирали на кімнату, ми працювали на самих звичайних роботах (я ж взагалі періодично не працювала, тому ще вчилася і їхала на сесії). Просто в нашому житті була дуже дискомфортно ситуація, яка викликала у нас постійний стрес, і ми поставили собі мету позбутися її. Ми так були зосереджені на цьому, що відкладали буквально кожну копійку, купуючи все по самому мінімуму. Потім причиною стресу стали нові сусіди по комуналці, і ми знову почали позбавлятися від стресу. Але не подумайте, не шляхом з'ясування відносин з сусідами (хоча і ці моменти були присутні), а тим, що стали збирати на квартиру.

Після того, як квартира була куплена, і ми переїхали в неї, стрес сам собою кудись випарувався.

Те ж саме відноситься і до інших причин, що викликають стрес. Якщо у вас низький рівень доходів, постійна нестача грошей, немає резервного рахунку на непередбачені ситуації, все це неминуче викликатиме у вас стрес. І марно намагатися позбутися стресу, поки у вас сильна нестача грошей. Ми живемо в матеріальному світі, не потрібно від цього йти, і багато питань вирішуються набагато легше і простіше, коли у вас достатньо грошей.

Про те, як підвищити свій дохід, як заробити гроші, як сформувати резерв ви можете прочитати гарні статті на нашому сайті «Сонячні руки» в розділі "Сімейний бюджет. Як заробити гроші" .

Я впевнена, що багато хто почне заперечувати і сперечатися, і говорити приблизно таке: «Ми живемо в маленькому місті», «У нас ніде влаштуватися на роботу», «Я працюю багато, а заробляю мало», «Все таке дороге, і так всього хочеться, я не можу відмовити собі в задоволенні купувати нові речі »і так далі. На всі ці заперечення я скажу лише одне - це всього лише ваша лінь і небажання взяти відповідальність на себе за своє життя. Завжди можна знайти підробіток, завжди можна відкласти 10% від будь-якої суми вашого доходу, завжди можна скоротити видатки і не купувати те, що по суті вам не так вже й потрібно, а просто навіяно рекламою про те «як буде круто, якщо ви купите ось це ».

Мені доводиться спілкуватися з багатьма людьми, починаючи від самих багатих і закінчуючи тими, хто поки ще перебуває на утриманні у батьків або родичів. І всі ці люди живуть у різних містах, від найбільших до дрібних, деякі з них живуть у селищах або селах. Серед моїх знайомих є два брати, які живуть в одному селі, різниця у віці - 2 роки. Тільки один все, що заробляв, відкладав і відкладав на будинок, а другий - витрачав на одяг і розваги. Зараз у молодшого брата свій будинок і господарство, а у старшого грошей завжди не вистачає, хоча він заробляє більше молодшого брата.

Гаразд, це все лірика, давайте повернемося до питання про те, як позбутися стресу. Отже, нестача грошей може так само бути однією з основних причин вашого стресу. Тому в цьому випадку марно медитувати, виїжджати на природу і слухати гарну музику, все це не усуне основної причини. Краще задумайтесь над тим, як підвищити свій дохід, як зменшити витрати і створити резерв, щоб надалі подібних ситуацій не виникало.

Якщо у вас погані відносини в сім'ї, то займіться вивченням психології протилежної статі, вивчайте психологію відносин, задайте собі питання, що ви робите не так і чому стосунки не складаються. Послухайте, не перебиваючи і не сперечаючись, партнера і його претензії, потім постарайтеся побачити себе з боку. Часто цих дій достатньо для того, щоб зрозуміти, в чому помилка і що потрібно виправити.

Думаю, алгоритм щодо виявлення та усунення основних причин, що викликають стрес, зрозумілий. Цей алгоритм ви можете застосовувати не тільки при вирішенні фінансових завдань, але так само і у відношенні з людьми. Якщо причиною вашого стресу є постійне спілкування з негативно налаштованим людиною, вампіром по суті, то марно кожен день вселяти собі, що ви терпима людина і прощаєте Твердопупкіну за її настирливість, критичність, плітки, які вона поширює про вас багато років і т.д. Замість цього простіше перестати спілкуватися з такою людиною, навіть незважаючи на те, що вас звинуватять у всіх гріхах зі створення світу. Повірте, завтра така людина знайде іншу «жертву», а про вас благополучно забуде. Так що не варто дуже вже терпіти і постійно через це відчувати стрес, який з часом може перерости в якісь більш серйозні проблеми, в тому числі і захворювання.

По-третє (Напевно, ніколи не втомлюся писати про цю причину) Позбавтеся від телевізора і не читайте ЗМІ, в яких тільки й роблять, що переливають кожен день один і той же негатив.

Зараз все більше людей, особливо молодих, приходять до подібного рішення. Після того, як ми з чоловіком позбулися від телевізора (на самому початку сімейної життя) і стали фільтрувати те, що читаємо, я відчула, як ніби якийсь тягар пішла з моєї душі і мого тіла.

Далеко не у всіх вистачає сміливості зробити подібний крок, але ті, хто все-таки приймає подібне рішення, через якийсь час розповідають мені про те, що і спати вони стали міцнішими, і головні болі пішли, і настрій стало набагато краще, і нарешті задумалися про своє життя і поставили собі нові цілі. А головне, у багатьох пар поліпшуються відносини, тому з'явилося більше часу та енергії, які раніше йшли на перегляд телевізора, стали більше гуляти, частіше займатися сексом (як відомо, секс допомагає розслабитися і підвищує настрій) і більше спілкуватися. Так що, якщо хочете, спробуйте позбавитися від телевізора, думаю, вам сподобається.

По-четверте , часто для того, щоб позбутися від постійного стресу, потрібно закінчити якісь незавершені справи, нікому не потрібні, довго тяглися відносини. Часом будь незавершена дрібниця може викликати у людини стрес і негативні переживання. У цьому випадку краще отримати негативну відповідь, відмова від людини або з якоїсь установи, відмовитися від перспективного, але тривалого проекту, ніж перебувати в стані невизначеності тривалий час.

По-п'яте , по дрібницях. Не завжди стрес і втому викликають якісь глобальні причини. Часто буває, що причин декілька і вони дрібні. Стрес накопичується поступово, день у день, через якихось дрібниць, на які, як вам здається, ви увагу не звертаєте. Якщо коротко, то це завжди включений стільниковий телефон, особливо якщо у вас напружена робота, і ви вечорами телефон не відключати. Навіть якщо вам ніхто не повинен подзвонити, включений телефон викликає хоч і непомітне, але постійна напруга. Кращим рішенням буде два номери, один з яких ви будете відключати, йдучи з роботи. При цьому другий номер на роботі знати не повинні.

У багатьох постійна напруга викликають сервіси, які сповіщають про знову отриманих повідомленнях або електронних листах. Начебто дрібниця, але людина може сильно втомлюватися і втрачати концентрацію, якщо раз на півгодини на комп'ютері буде вискакувати повідомлення про новий лист. Набагато краще відключити подібні сервіси і перевіряти пошту 2-3 рази на день (якщо є така необхідність).

Відсутність фізичного навантаження так само може викликати внутрішнє роздратування і сильний дискомфорт. Нашому організму потрібна регулярна, досить інтенсивне фізичне навантаження. Можете прочитати цікаву статтю "Правила здорового способу життя".

Є ще багато способів, які прекрасно знімають стрес, такі як зміна діяльності, відпочинок, медитації і т.д. Всі вони діють, але якщо не усувати причини, то ефект від них буде недовгим. Адже якщо ви не любите свою роботу, скільки ви не медитуйте, стрес повернеться завтра. Тому усувайте причину, що викликає стрес, не дивіться телевізор і не слухайте кожен день негативні новини, створюйте у своєму житті резерви грошей, часу і енергії , закінчуйте давно розпочаті справи і ваше життя, включаючи ваше настрій , стане значно краще.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss