* РБК — новости

* *

Главная Новости

Як зробити з дитини лідера класу?

Опубликовано: 29.09.2018

видео Як зробити з дитини лідера класу?

Як виховати у дитині лідерські якості

Саме в школі заново формується характер дитини, адже є можливість заново вибудувати відносини з однолітками (не так, як в саду). Але як зробити з дитини лідера класу — непросте завдання для батьків. Домашнє виховання в цьому випадку відіграє найважливішу роль. Дитина копіює поведінку (в тому числі і звички) своїх батьків, а також людей, які є для нього авторитетом.


Як виховати лідера в дитині?

Як зробити з дитини лідера в класі, як навчити його мислити так, щоб до нього тягнулися інші діти, бачили в ньому свою шляхову зірку? По-перше, потрібно дати зрозуміти дитині, що його думка значимо, що він поважаємо навіть у колі сім’ї. Це дасть йому впевненість у своїх силах. Адже ми знаємо, що невпевнені в собі особистості лідерами не стають.

По-друге, щоб зробити з дитини лідера, потрібно пояснити йому самому, що головним бути добре, описати переваги, але і попередити про те, що на нього покладається відповідальність. Не варто боятися цього слова, навпаки — привчати його до цього будинку, доручаючи які-небудь дрібні справи. З раннього віку потрібно привчати дитя до самостійності. У початкових класах дитина повинна вміти розподіляти час: яке витратити на уроки, відпочинок. Набуті навички дитина перенесе і в школу.

Лідер класу — завжди цікавий співрозмовник. Тому батьки повинні навчити його правильно говорити, завжди дослухувати до кінця його думку, навіть якщо вони її вгадують раніше — це навчить дитину виражатися. Також слід задуматися про предмет розмови. Потрібно зробити його цікавим співрозмовником. Для цього розвивайте своє чадо: ходите на різні концерти, виставки, у кіно, театр. Природно, не варто його тягнути туди. Щоб у нього не виникало почуття відторгнення, перший похід повинен йому обов’язково сподобатися. Для цього ретельно продумайте — чи буде ця тема, постановка, фільм цікаві для його віку. Обов’язково обговорюйте з ним похід, запитуйте, що особливо його вразило. Можете доповнити розмову цікавою інформацією. У початкових класах діти вбирають усі знання, отримані з навколишнього світу, як губка.

Дитина-лідер не обов’язково повинен бути відмінником, але вчитися добре і прагнути до кращого, адже він стає прикладом для наслідування в класі. Оцінки в школі для його однолітків є показником його інтелекту, індикатором для вибудовування відносин. Часто можна помітити, як діти недолюблюють своїх однокласників нема за якісь риси характеру або вчинки, а просто тому, що вони трієчники. Все ж головне, щоб лідер класу володів свіжою, цікавою інформацією (навіть не претендує на правдивість).

Природно, главу класу можна відрізнити за активної життєвої позиції — жоден захід в школі не обходиться без нього. Він також повинен вміти заманити ідеєю інших, а в незручних випадках і спритно викрутитися з положення.

Важливо для дітей і фізичний розвиток. Завжди трапляються якісь сварки, в яких дитина — лідер класу — повинен вміти відстояти своє право називатися найкращим. Діти більш шанобливо ставляться до тих, хто може постояти за себе і у фізичному плані, віддати «здачу», захистити від нападок з іншої «зграї».

Лідер класу поважаємо і за те, що вміє досягати поставлені цілі. Дитина повинна зрозуміти, що таке успіх, як йти з ним поруч, рука об руку. При цьому він повинен тримати слово, доводити справу до кінця. Ці якості також «культивуються» в домашніх умовах. Але варто пояснити дитині, як потрібно поводитися при невдачах. На прикладах казкових героїв визначити шляхи відступу, пояснити, що труднощі і невдачі загартовують характер, тому не варто опускати руки. Звичайно, в якийсь момент і лідеру хочеться поплакати жилетку, але головне, як він це піднесе, адже і отрута можна звернути в мед. Безпрограшний варіант — звернути затію жартома. Так, почуття гумору для лідера — незамінний якість.

Якщо ви хочете зробити з вашої дитини лідера, варто подумати над його індивідуальністю. Він повинен чудово володіти яким-небудь майстерністю: малювати, виконувати фізичні вправи, співати, грати та ін. Для цього буде корисним відвести його в гуртки. Можливо, щоб зрозуміти його схильності, пройтися по декількох гуртках. Індивідуальність проявляється і в одязі. Звичайно, вона не повинна привертати несхвальні зауваження вчителів, але лідер повинен виглядати стильно, доглянуто. Комфортний одяг, як і дорослим, допомагає дитині відчути себе більш впевнено.

Звичайно ж, дитина з дитинства має звикати бути в центрі уваги, не усамітнюватися в компаніях, не боятися публіки і публічних виступів. Навіть просто збираючись у сімейному колі, потрібно проявляти до нього увагу, повагу до його точки зору (навіть якщо вона вам здається наївною і смішною).

Відчувши смак влади, дитина може почати маніпулювати своїми «дармоїдами». Навчіть його відрізняти серед них справжніх друзів, а також цінувати думку інших людей. Природно, підтверджуючи слова своїми діями — проявляйте любов, ласку, ні в якому разі не принижуйте його, не лайте при сторонніх, хваліть за вчинки, які дійсно гідні похвали. Обов’язковим пунктом стоїть спілкування з родиною: дитина повинна довіряти родині, відчувати опору і захист, криниця життєвої мудрості, що виходить з ваших вуст. Але не перестарайтеся — показувати шляхи вирішення проблем потрібно тільки в складних випадках, в іншому він повинен набивати власні «шишки».

 

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss