* РБК — новости

* *

Главная Новости

Сімейні сварки на інтимному грунті

Опубликовано: 03.09.2018

Дослідження сімейних конфліктів, втім, як і подружніх взаємин, вельми складно, оскільки ця область є частиною суто особистою, індивідуальною життя людини, а точніше двох людей.

Тут шлюб і сім`ю можна уявити як невеликі "закриті" групи, і стороннім особам в них, зрозуміло, "вхід заборонено". Залишається фактом, що при дослідженні сімейних відносин складно простежити, що ж власне послужило причиною тієї чи іншої конфліктної ситуації.


На Харківському вокзалі поліцейський відгамселив чоловіка

Трохи поміркувавши, можна зробити висновок, що причин, за якими виникають сімейні сварки, безперечно, дуже багато.

Подружня пара може не мати проблем в плані матеріальних цінностей. Однак якщо у подружжя немає постійного припливу позитивних емоцій і чіткої впевненості в тому, що один шлюбний партнер готовий у всьому підтримати іншого, може бути конфлікт. Якщо один з подружжя не може надати допомогу і сприяння в подоланні різних життєвих труднощів (навіть якщо він не сумнівається, що труднощі будуть подолані) - це ще одне підмога для серйозного конфлікту.

Якщо немає інтимної задоволеності, нарешті (нехай навіть шлюб і не розпадається), у одного з подружжя спостерігається нестача життєвих сил, відсутня активна життєдіяльність і висока працездатність, творча активність - все це призведе до сварок в сім`ї з тими чи іншими наслідками, розлучення, як правило. Що ще гірше, розлучення може не бути, оскільки, наприклад, хтось із подружжя бачить у збереженні сім`ї свій борг перед маленькими діти, але яка, в такому випадку це буде сім`я, якщо в ній немає гармонії і любові, взаєморозуміння і інтимної близькості подружжя ...

Хоч би якими були причини, всі вони говорять про те, що у подружжя немає головного - задоволеності від шлюбу, всієї повноти сімейних відносин і отримання задоволення від усього цього.

Давайте розглянемо ті причини, за якими нерідко виникають сімейні сварки на інтимному грунті. Адже вони часто є наріжним каменем розірвання шлюбу або нестерпному продовження спільного життя.

Перша причина - почуття неповноцінності, ущемлення, одного чоловіка перед іншим.

Багато конфліктів виникає на основі заниженого почуття власної гідності, власної значущості, цінності поняття "Я в цьому світі" (не плутайте з "его"). Будь-яка людина буде сильно переживати, коли порушені питання утиску його особистої гідності, коли він позбавлений поваги, коли, нарешті, до нього просто ставляться без будь-якого належної поваги.

Коли один з подружжя відчуває себе скуто, ущемленими по відношенню до своєї половинки, це звичайно буде породжувати цілий ряд негативних емоцій в сім`ї і в великій мірі переходити в незадоволеність, брак позитивних почуттів між двома людьми. Недолік буде спостерігатися і в ласці, ніжності подружжя один до одного, турботі про неї (нього) і звичайно в турботі і вихованні своїх дітей. Психологічне відчуження між подружжям починається зі зниженою самооцінки одного з подружжя, з критичних зауважень на адресу особистості свого партнера. Таким чином, в сім`ї порушується душевна гармонія, життєва стійкість, самоствердження і на противагу зростає відчуття своєї непотрібності і цінності для іншої людини. Ці події призводять до того, що в шлюбі людина не здатна затвердити самого себе як особа, значуще для свого партнера. Швидше навпаки він починає відчувати якийсь психічний дискомфорт у себе ж сім`ї, з`являється почуття обмеженості, невпевненості у власних вчинках, не здатності знайти вихід з будь-якої повсякденному життєвій (сімейної) ситуації. У нього зникає відчуття підтримки з боку чоловіка (дружини), а згодом можливо і з боку свого оточення, почуття солідарності і захищеності.

Чоловік часто виявляється в становищі людини, яка просто випрошує або можливо навіть вимолює близькість, що звичайно дозволяє дружині відчути свою владу над чоловіком, піднестися на трон. З такої висоти відчуттів себе "королевою", вона в залежності від свого настрою буде або зглянутися до чоловіка, ощасливлюючи його своїм рішенням, або рішуче припиняти його "недоречні" домагання.

Людині, яка не знає з боку всіх подробиць подружніх відносин цієї пари (адже це інтимна, приватна життя двох людей, чи не так) досить непросто зрозуміти, чому дружина, яка в принципі не особливо-то блищить ні розумом, ні жіночої привабливістю з такою зневагою дивиться на свого, можливо куди більш обдарованого і талановитого чоловіка. Почуття самоствердження, власної гідності чоловіки при таких відносинах день у день травмується, що поступово знижує температуру в родинне вогнище, замінює теплі відносини холодним розрахунком. Звичайно тривалої така ситуація бути не може, оскільки кожен з нас не в силах приймати неприємну йому ситуацію нескінченно. Вона виллється в серйозний шлюбний конфлікт з подальшим розпадом сім`ї.

Інший фактор сімейної сварки, що виникла на інтимної грунті - поява у жінки почуття відрази до фізичної близькості, а не задоволення як це повинно бути.

В цьому випадку подружнє ложе виявляється для жінки чимось на зразок місця катування. Зрозуміло, відразу до статевого акту дружини переноситься і на чоловіка, який звичайно його потребує. І дружина живе або, стиснувши зуби, з постійним відчуттям себе жертвою (зі страху самотності, почуття обов`язку перед дітьми), або взагалі відмовляє чоловіку в інтимній близькості. Звичайно, для сім`ї наслідки цієї ситуації виявляються знову ж трагічними. Такий результат виникне і при фізичному (та й психологічної теж) нездатності чоловіка задовольнити дружину.

Не залишимо без стороною і таке поняття як нудьга в ліжку.

З нею слід боротися з особливою інтенсивністю. Пам`ятайте, спальня - не місце для конфліктів. Розберіться з усіма спірними питаннями заздалегідь.

Крім цього до сексу, не слід ставитися як до чогось належного (таке буває і дуже навіть часто). Проведемо аналогію. Захотів чоловік перекусити, відкрив холодильник, зробив бутерброд на швидку руку, запив чаєм або газованою водою. Ні, аналогію тут слід проводити з іншим поняттям. Секс повинен нагадувати розкішну вечерю при свічках, тільки в цьому випадку подружжю ніколи не буде нудно разом.

Відмінність думок чоловіки і жінки, конфлікти на інтимної грунті, так і в повсякденному подружньому житті - це все звичайно природно і при найбільш гармонійних відносинах. Але в будь-якому випадку, природним, раціональним вирішенням конфліктів може бути або доброта, або сварка. Як це розуміти?

При доброті в сімейному житті на першому плані стоїть найголовніше - гармонія відносин, при сварці ж панує не істина або добрі відносини, а прагнення утвердити себе, вийти переможцем, що в результаті можливо і збереже шлюб і повноту сімейного життя. Хоча ми визначили 2 чинники, що сприяють вирішенню подружніх відносин в кращу сторону, слід враховувати, що сварка принципово не є вирішенням проблеми, оскільки вона, звичайно, буде підривати ці відносини. Вища мораль в сім`ї - саме добрі "люблячі" відносини, які набагато вищі позиції "Я завжди правий, а ти ні". Спірні ж відносини тільки розпалюють конфлікт, але ні як не дозволяють його. У тій родині, де є розуміння такої культури сімейного буття, можливе довге і приємна подружнє життя.

І, все-таки якщо хтось із подружжя, заради збереження любові в сім`ї вирішив піти другим шляхом - посваритися, довести "що я правий", тут слід скористатися суперечкою, як своєрідною культурою, яка в принципі здатна вирішити конфліктну ситуацію. І нічого складного в цьому немає. Потрібно з одного боку, ясно (аргументовано, якщо хочете) висловлювати свою думку, не ображаючи партнера підвищенням голосу, а з іншого боку, вміти визнавати правоту свого чоловіка (дружини), вміти підкорятися цій правоті. І при цьому ні в якому разі не потрібно, що називається "переходити на особистість", показувати своє "его", взаємно звинувачувати один одного або, що ще гірше ображати. Подружжю при цьому слід свідомо не піддаватися негативним емоціям, навіть в процесі суперечки показувати свою повагу один до одного, пам`ятати, що у кожного з них стоїть завдання не «настояти на своєму», і домогтися перемоги в суперечці за всяку ціну, а прийти до істини, тобто до вирішення, приємному їм обом. Для цього потрібно вміти слухати свого "сперечальника", прагнути зрозуміти його позицію, і, звичайно, вміти виявитися на його місці, вислухати свої аргументи «його вухами», іншими словами бути один до одного трохи уважнішими.

І останнє.

Запитайте себе: "З чого складається щастя сімейного життя, та й просте людське щастя?"

Напевно ви вгадали, відповідь проста - звичайно, це любов, довіра, ніжність, пристрасть, усвідомлення того що ти не марний, а кому то потрібен і здатний допомагати іншим людям, отримуючи допомогу взамін. Думаю все. Сюди можна додати матеріальну забезпеченість сім`ї, здоров`я подружжя і нарешті, багато-багато приємних миттєвостей, проведених разом.

У спільному житті ділите все пополам: і горе, і радість, адже ви - дві половинки з яких і складається людина повноцінний.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss