* РБК — новости

* *

Главная Новости

Якщо дитина не хоче ходити в дитячий сад

Опубликовано: 03.09.2018

видео Якщо дитина не хоче ходити в дитячий сад

Анна Олєйнікова - Садочок прощавай

Найпоширеніша причина, по якій батьки віддають в дитячий садок свою дитину, пов`язана з тим, що мама змушена виходити на роботу. Зазвичай це трапляється, коли закінчується відпустка по догляду за дитиною. Але, на жаль, не всі діти схильні до таких змін у своєму житті. Якщо дитина не хоче ходити в дитячий сад, що робити? Читайте про це в нашій сьогоднішній статті!Серйозною проблемою для батьків стає період адаптації дитини до нових умов. Фахівці ділять дітей на три групи по пристосуванню до дитячого садка. Дітлахи, у яких в період адаптації починаються нервово-психічні розлади і часті простудні захворювання, відносяться до першої групи. Діти, які часто хворіють, але явні ознаки нервового перенапруження у них не спостерігаються, входять до другої групи, а третю групу складають хлопці, пристосовуються до садка без ускладнень.


Чому діти не хочуть ходити до школи | Головна тема

У дитячий сад починають приймати дітей з півтора років, але найбільш підходящим віком вважається 3 роки. Хоча і в цьому віці адаптація до дитячого садка процес не швидкий. Середня його тривалість складає близько місяця. Коли дитина тільки почав ходити в садок, небажання йти, страхи і так далі - цілком зрозумілі. Звичайно ж, умови перебування в дошкільному навчальному закладі відрізняються від домашніх. У дитячому садку дитина вже не в центрі уваги, як вдома, вихователь і нянечка розподіляють свою увагу рівномірно на всіх дітей. Дитину лякає нова обстановка, велика кількість незнайомих людей і, найголовніше, відсутність коханої матусі, поруч з якою малюк почуває себе захищеним. Ці причини і викликають психічний стрес, який виражається плачем.


Чому дитина відмовляється ходити до школи

Щоб адаптаційний період пройшов менш болісно і швидше, дитину потрібно підготувати заздалегідь. Дитина повинна звикнути до необхідністю відвідувати дитячий садок. Від того, наскільки дитина буде краще знати те, до чого готуватися, чого очікувати, залежить готовність дитини до зустрічі з новим колективом, з новими умовами.

Спочатку по можливості мама повинна зменшити час перебування зі своєю дитиною. Наприклад, на прогулянки нехай ходить тільки тато, частіше залишайте малюка з бабусею і йдіть по своїх справах.

Також потрібно більше і частіше розповісти дитині про дитячий садок, зводити його туди, щоб у нього склалося уявлення про нього.

Режим дня малюка постарайтеся наблизити до такого, як в дитячому садку, за кілька місяців до надходження в нього.

Для того, щоб дитина звикла до спілкування з іншими дітьми та дорослими, вибирайте для прогулянок дитячі парки та майданчики, походіть в дитячі центри на розвиваючі заняття. Намагайтеся частіше ходити в гості, на свята, дні народження друзів.

Постарайтеся познайомитися з вихователем групи заздалегідь і розкажіть про індивідуальні особливості вашої дитини.

Не можна віддавати дитину в садок відразу після перенесеної, навіть несерйозною хвороби. Він повинен ще набратися сил, інакше величезна адаптаційна навантаження може вилитися дуже важкими наслідками в плані фізичного і психічного здоров`я.

Після того, як ви привели дитину в садок і залишили одного, то обов`язково заспокойте його, сказавши, що ви за ним через деякий час повернетеся.

У перші дні потрібно приводити дитину з ранку на 1,5-2 години, тому в перші місяці не виходьте відразу на роботу. Потім можна залишити на сніданок разом з іншими дітьми, ще через кілька тижнів можна спробувати залишити на денний сон. Такий поступовий режим звикання найчастіше не викликає у дитини стресового стану.

Постарайтеся розлучатися з дитиною легко і швидко. Інакше ваше занепокоєння може передатися і дитині. Якщо дитина з працею розлучається з мамою, то відводити його повинен тато. Тим більше стриманості у чоловіків більше, а чутливості поменше, ніж у жінок.

Можна вибрати разом з малюком улюблену іграшку, яка буде ходити разом з ним кожен день в садок і знайомиться там з іншими іграшками. А після садка розпитайте іграшку, що з нею відбувалося в дитячому саду, з ким вона познайомилася і дружила, хто її засмутив, не нудьгувала вона по дому. Це допоможе вам дізнатися про те, як малюкові вдається звикнути до садка.

Позитивний результат може дати гра в дитячий сад, де якась з іграшок буде самою дитиною. Подивіться, що буде робити і говорити ця іграшка, навчіть її разом з дитиною заводити друзів і вирішіть проблеми дитини через неї.

Може скластися така ситуація, що дитина не хоче ходити до конкретного вихователю. Якщо це повторюється щодня, то спробуйте дізнайтеся наскільки претензії дитини обгрунтовані -дійсно чи вихователь погано поводиться з малюком, кричить і лається на дітей. Якщо ж це не так, то поговоріть з вихователем про це. Хороший і грамотний вихователь повинен постаратися знайти підхід до вашої дитини. Якщо ж через деякий час ситуація не зміниться і дитина як і раніше не хоче йти до цієї виховательці або слова дитини підтвердилися, то постарайтеся перевести дитину в іншу групу. Не допускайте того, щоб ваша дитина страждав і спілкувався з неприємними людьми, адже в саду дитина буде проводити більшу частину часу.

Якщо дитина вже давно ходить в дитячий сад, а потім раптом ні з того, ні з сього відмовляється, то постарайтеся з`ясувати причину цього. Можливо, малюк на когось образився чи втомився від раннього підйом з ранку. Якщо причина несерйозна, то через деякий час він знову захоче в дитячий сад.

Якщо ж його "нелюбов" до саду наростала з часом і потім стала хронічною, то швидше за все справа в тому, що дитині в саду нудно, заняття для нього нецікаві або з дітьми взагалі не займаються. У цьому випадку, постарайтеся змінити ситуацію в саду, поговоривши із завідуючою дитячого садка, або навчіть дитину самому розважати себе, нехай бере з собою свої улюблені ігри та іграшки.

У будь-якому випадку відмовитися від дитячого садка потрібно, якщо:

- дитина відвідує садок більше 4-6 тижнів, але так і не звик, активно відмовляючись ходити в туди;

- поведінку дитини стало агресивним;

- нервовий стрес у дитини, що супроводжується енурезом, нічними страхами і ін.

Спостерігаючи за здоров`ям свого малюка, його поведінкою і настроєм, ви самі можете собі дати відповідь на питання «чи потрібен дитині сад», адже ви знаєте, що робити, якщо дитина не хоче ходити в дитячий сад!

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss