* РБК — новости

* *

Главная Новости

Рішення суду про визнання права власності на торгівельний павільйон.

Опубликовано: 01.09.2018

.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМ`ЯМ УКРАЇНИ

25 квітня 2006 року

Дністровський районний суд м. Донецьку в складі:

Головоючого – судді

при секретарі

розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Донецької міської Ради, «про визнання права власності на торгівельний павільйон»

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ним право власності на торговий павільйон площею 63, 2 кв.м., розташований за адресою м. Донецьк, АДРЕСА_1.

Позивач зазначає, що 19 лютого 1999 року він придбав зазначений торгівельній павільйон, загальною площею 30 кв.м. у приватну власність за договором купівлі-продажу між ним та приватним підприємцем ОСОБА_2 Вказаний договір купівлі-продажу був засвідчений приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу Донецької області і зареєстрований в реєстрі за № 1523.

В результаті проведення будівельних робіт по реконструкції та расширенню торгівельного павільйону загальна площа була збільшена та составила 63,2 кв.м.

При проведенні будівельних робіт по реконструкції торгівельного павільйону було строго дотримано проектне рішення та технічні умови, при цьому реконструкція відповідала будівельним нормам і правилам, не порушувала права і інтереси інших осіб.

Позивач вказує, що відповідно до Акту державної технічної комісії про прийняття закінченого будівництва об’єкта в експлуатацію від 30 травня 2003 року, закінчений реконструкцією павільон-магазин по вул. АДРЕСА_1 в м. Донецьку прийнято в експлуатацію, та даний акт є підставою для оформлення права власності на збудований об’єкт та включення його до державної статистичної звітності.

Позивач звернувся із відповідною заявою з додатками всіх необхідних документів до ДМБТІ і РОН для реєстрації торгівельного павільйону, однак йому було відмовлено, так як даний торгівельний павільйон з’являється самовільним будівництвом та він не з’являється його власником та було запропоновано звернутися до суду.

Позивач просить суд ухвалити рішення, яким визнати за ним права власності на торгівельний павільйон, загальною площею 63,2 кв.м., розташований за адресою м. Донецьк, АДРЕСА_1.

Представник відповідача Донецької міської Ради у судове засідання не з’явився, сповіщався належним чином.

Згідно зі ст.169 ЦПК України якщо суд не має відомостей про причину не явки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

При викладених обставинах суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, що не з'явився двічі, ухваливши заочне рішення в справі, зі згодою позивача, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд задовольняє вказаний позов, при цьому виходячи з наступних підстав:

19 лютого 1999 року за договором купівлі-продажу позивач купив у ОСОБА_2 торгівельний павільйон, площею 30,0 кв.м., який розташований за адресою – місто Донецьк, АДРЕСА_1. Вказаний договір купівлі-продажу був засвідчений приватним нотаріусом Донецького міського нотаріального округу Донецької області ОСОБА_2 і зареєстрований в реєстрі за № 1523. (а.с. 10 ).

Як встановлено судом в судовому засіданні, позивачем за власні кошти були проведенні будівельні роботи по реконструкції торгівельного павільйону, після проведеної реконструкції загальна площа була збільшена на 33,2 кв.м. (а.с. 5-8 ).

Відповідно до висновкам акту державної технічної комісії про прийняття закінченого будівництва об`єкта в експлуатацію від 30 травня 2003 року узгоджений з Донецької міською радою виконавчого комітету Дністровської районної адміністрації, Донецькою міською санітарно-епідеміологічною станцією, Управлінням пожежної безпеки, державній технічній комісії був пред’явлений закінчений реконструкцією павільйон-магазин по вул.АДРЕСА_1 в м. Донецьку, загальною площею 63,2 кв. м., збудований згідно з дозволом на виконання будівельно-монтажних робіт, виданим інспекцією ДАБК м. Донецьку від 28 вересня 2001 року. Рішення Державної технічної комісії – павільйон-магазин по вул. Комунальна, 14 «Г» прийняти в експлуатацію. Цей акт є підставою для оформлення права власності на збудований об’єкт та включення його до державної статистичної звітності. (а.с. 4 ).

Між позивачем та виконавчим комітетом Донецької міської Ради заключена угода на підставі розпорядження виконкому від 06.06.1997 року № 500, реєстраційний номер 1315 про дозвіл на експлуатацію тимчасового об’єкту торгівлі від 18 квітня 2005 року для здійснення рознічної торгівлі (а.с. 9 ).

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що позивач придбав права власності на торгівельний павільйон у відповідності до ст. 331 Цивільного кодексу України – він реконструював належний йому торгівельний павільйон, який відповідає будівельним нормам і правилам та акту державної технічної комісії про прийняття закінченого будівництва об`єту в експлуатацію, та не порушує права і інтереси інших осіб, тому необхідно визнати за позивачем право власності на торгівельний павільйон за адресою м. Донецьк АДРЕСА_1, загальною площею 63,2 кв.м.

Керуючись ст.ст. 16, 331, 376 України, ст.ст. 130, 213, 215, 224-226, 233 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Визнати право власності на торгівельний павільйон загальною площею 63,2 кв.м., розташований в місті Донецьку, вул. АДРЕСА_1 за ОСОБА_1.

Копію постанови направити до Донецького міського бюро технічної інвентаризації і реєстрації об`єктів нерухомості для виконання.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss