* РБК — новости

* *

Главная Новости

Чому Закарпаття знову заслужило лише косметичний ремонт траси Київ-Чоп

Опубликовано: 24.10.2018

З 170 тис. км доріг державного та місцевого значення капітально ремонтувати потрібно 94%, але в більшості випадків справа обмежується зароблянням ям. “Обозреватель” розповідає, за що тепер відповідає “Укравтодор”, які дороги будуть ремонтувати в 2018 році і скільки на це є грошей.

Загальна протяжність автомобільних доріг в Україні – близько 430 тис. км. З них 250 тис. км – це вулично-дорожня мережа в населених пунктах. За ці дороги відповідають органи місцевого самоврядування. Ще 123 тис. км – це дороги місцевого значення, які з’єднують між собою села, і села з районними центрами. З 1 січня 2018 року ці дороги були передані в управління обласним державним адміністраціям. У відомстві “Укравтодору” залишаються дороги державного значення – основні міжнародні та національні транспортні коридори сумарною довжиною 46 тис. 985 км, пише Обозреватель .

Згідно з Програмою розвитку доріг 2018-2022 рр. планується з’єднати всі обласні центри за маршрутним принципом. В рамках реалізації цієї програми за 5 років планують відремонтувати кілька основних напрямків:

– М-09 Львів – Тернопіль – Рава-Руська – 83 км;

– М-05 Київ-Одеса – 130 км;

– М-03 Київ – Харків – Довжанський – 370 км;

– М-04 Знам’янка – Луганськ – Ізварине – 92 км;

– М-12 Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка – 428 км;

– М-19 Доманове (в напрямку Бреста) – Ковель – Чернівці – Тереблече – 276 км;

– М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський – 238 км;

– М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ – 237 км.

Скільки грошей закладено на дороги в 2018 році

У 2018 році фінансування дорожньої галузі заплановано в розмірі 45,7 млрд грн (без урахування проектів міжнародних фінансових організацій). 6 млрд з них – погашення боргових зобов’язань, повідомили “Обозревателю” в “Укравтодорі”. З Дорожнього фонду заплановано фінансування в розмірі 33,3 млрд грн, за рахунок окремих інвестиційних проектів – 11,4 млрд грн. Більш того, очікується, що Митний експеримент “принесе” 6 млрд грн.

Також з Дорожнього фонду буде виділено 2,5 млрд грн на забезпечення безпеки дорожнього руху.

Інфографіка: Укравтодор

Які дороги ремонтуватимуть у 2018 році

За загальною програмою в 2018 році передбачено 6,6 млрд грн на ремонт по маршрутним принципом напрямків:

– М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський на ділянці Житомир – Вінниця;

– М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече;

– Н-11 Дніпро – Миколаїв;

– М-06 Київ – Чоп (ремонт найбільш зруйнованих ділянок автомобільної дороги);

– Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь на ділянці Запоріжжя – Маріуполь;

– Н-09 Мукачеве – Івано-Франківськ – Львів;

– Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв на ділянці Кропивницький – Миколаїв;

– М-22 Полтава – Олександрія.

Також роботи проводитимуться і за рахунок окремих бюджетних програм. Так, 4 млрд грн передбачені на ремонт дороги Львів-Тернопіль-Умань (GO Highway). За рахунок цієї програм також планується ремонт дороги Біла Церква – Одеса – Миколаїв.

1 млрд грн повинен бути направлений на ремонт Н-03 Житомир – Чернівці (в Житомирській, Хмельницькій, Чернівецькій областях). 982,2 млн грн планується витратити на дорогу Р-46 Харків – Охтирка (в Сумській та Харківській областях). І 2 млрд грн. – на М-03 Київ – Харків – Довжанський.

94% доріг потребують капітального ремонту

Одна з найбільших складнощів на сьогоднішній день – дороги, які роками експлуатуються понад нормативи і на яких проводиться аварійний – ямковий – ремонт. За словами радника голови “Укравтодору” Олександра Кави, з 170 тис км. доріг державного і місцевого значення 160 тис км – а це 94% – знаходяться в ненормативному стані. І тільки 10 тис. км не потрібно капітально ремонтувати. Якщо говорити тільки про дороги державного значення, то в ненормативному стані знаходиться 80% з них, говорить Кава. Їх капітальна реконструкція повинна була бути проведена десятки років тому. Зараз стан цих доріг настільки поганий, що гарантувати якість ямкового ремонту не може ніхто, каже він.

На думку Кави, для того, щоб дорожня мережа була повністю приведена в нормативний стан в доступному для огляду майбутньому, в рік необхідно ремонтувати капітально, реконструювати і проходити середній ремонт не менше 10-12 тис. км, тобто в 5-6 разів більше тих обсягів , які є зараз. А в минулому році, який став рекордним за останні десятиліття за обсягом відремонтованих доріг, сумарно було зроблено трохи більше 2 тис. 100 км з 170 тис. км.

Що стосується ямкового ремонту, то в “Укравтодорі” стверджують, що це – вимушений захід. Однак у 2017 році він дозволив забезпечити проїзд по 40 тис. км доріг. Якби гроші, витрачені на аварійний ремонт, були спрямовані на середній, то вистачило б їх на 300 км – в середньому 1-1,5 км на область. Але в перспективі ще кількох років ямковий вид ремонту доріг нікуди не дінеться.

В цьому році прийняті постанови дозволяли приступити до ремонтних робіт вже з 1 березня. Однак зробити це завадили погодні умови. Але на сьогоднішній день, як стверджують в “Укравтодорі”, аварійні роботи почалися практично у всіх областях України. Завершити на міжнародних дорогах вони повинні до 1 травня 2018 року, а на національних і регіональних – до 1 червня.

Як повідомляв “Обозреватель”, з початку 2018 року в Україні запрацював Дорожній фонд, а понад 120 тис. км доріг були передані в управління облдержадміністраціям. У тому числі розрахунок був і на те, що управління ними на місцях буде більш ефективним. Однак ОДА виявилися до цього не готові, тому відразу чекати результатів не доводиться, говорять експерти.

zakarpatpost.net

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss