* РБК — новости

* *

Главная Новости

Європейське середньовічне місто - Навчальні презентації - Твори школярів

Опубликовано: 08.10.2018

На початку Х-ХІІІ століття в Європі починають виростати міста: спочатку з'являються міста Генуя, Венеція, Флоренція, Піза, Неаполь в Італії, пізніше Марсель, Тулуза, Нарбон, Арль у Південній Франції, ще пізніше виникають міста в Англії, Нідерландах, на півдні Німеччини, а в кінці ХІІ – ХІІІ століттях в країнах Скандинавії, Північній Німеччині, Ірландії, Угорщині.

Міста в Європі забудовувалися нерівномірно, найбільша їх кількість була в Італії, Брабанті, Фландрії та на землях німецьких вздовж р.Рейн.

Так як замки не могли приютити безмежну кількість торговців та крамарів, які приїжджали сюди продавати свій товар, почали будувати готелі та зводити будинки біля замкових воріт, щоб вони могли переночувати або пожити деякий час, поки йде торгівля. Але незабаром поселення біля мостів настільки розросталось, що з часом утворювалося велике місто. У просторіччі увійшло навіть в звичай говорити "Йдемо до моста", що означало йдемо в місто.

Як правило міста будували так, щоб була можливість оточити їх захисною стіною і щоб місцевість цьому сприяла. Тому міста виникали на берегах річок, на вершинах гір або пагорбах, островах посеред річки. Їх оточували фортечними стінами та валами, а потрапити туди можна було лише через вузькі ворота або по підйомному мосту.

Будинки в містах забудовувалися стихійно, тісно тулилися один біля одного і мали декілька поверхів, так як вартість міської землі була високою. На верхніх поверхах розташовувалися житлові приміщення, а на нижніх – ремісничі майстерні або торгові лавки.

Вулиці в містах були настільки вузькими і кривими, що інколи не могли роз'їхатися два екіпажі. У ХІІІ столітті з'являються в Європі і перші правила дорожнього руху, відповідно до яких порожній віз повинен пропускати завантажений віз. Каналізації і водопроводу в містах не було, всі нечистоти виливали на вулицю, а воду черпали з криниці. Якщо додати до цього тварин, які бродили по вулицях, то складається картина повної антисанітарії. Від заразних хвороб, які легко поширювалися в тісному місті, часто гинули люди. Під час затяжних дощів, в калюжах, що утворювалися в містах, можна було навіть потонути. На центральній площі міста розміщувався ринок, собор і міська рада – ратуша, де засідав – магістрат.

Вся земля, а значить і міста, у середньовічній Європі належала феодалам, які намагалися від городян одержати якомога більше прибутку. Тому городяни боролися з феодалами за самоврядування міст. Наприклад, жителі міста Лана, що на півночі Франції, виборювали свою незалежність понад 200 років. Незалежні міста одержували "хартію" – спеціальний документ, в якому були записані права і вольності городян.

Городяни звільнялися від найтяжчих феодальних повинностей, обирали свій орган міського самоуправління, військові сили, суд, фінанси, встановлювали самі розмір податку. Завдяки боротьбі, кожен житель середньовічного міста, хто прожив у ньому "рік і один день", назавжди ставав вільним.

В презентації можна також дізнатися про цехи та ремесло в середньовічному місті Європи, лихварство та торгівлю, ритм міського життя та інші питання, які необхідно знати при вивченні даної теми з всесвітньої історії.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss