* РБК — новости

* *

Європейський суд з прав людини постановив: роботодавець може читати приватні повідомлення співробітників

Опубликовано: 12.01.2019

Європейський Суд з прав людини (ЄСПЛ) завдав досить виражений удар по конфіденційності службовців. Як постановив адміністративний орган, керівники організацій мають повне право отримати доступ до особистих повідомленнями своїх безпосередніх підлеглих, відправленим у робочі години.

Будь-яка листування співробітника з колегами або іншими фізичними особами, створена в межах європейської компанії, може бути прочитана босом або іншою особою за його прохання. При цьому абсолютно неважливо, через яку програму або обліковий запис буде відправлено текстове повідомлення. Керівники зможуть переглядати будь-які особисті дані в чатах. Про це повідомляє газета Guardian.

Позов від потерпілого

Причиною такого гучного постанови став один румунський інженер. Громадянин, ім`я якого - Богдан Барбулеску, був налаштований досить вороже проти свого боса. Інженер подав позов до ЄСПЛ, на основі якого було порушено судову справу. Як розповів потерпілий, в 2007 році він працював в одній приватній фірмі. Роботодавець незаконно отримав доступ до особистих повідомленнями Барбулеску, а потім просто звільнив підлеглого. Позивач зазначив, що він був ображений настільки непрофесійною поведінкою свого боса. За словами Барбулеску, у нього було повне довіру до начальника, яке той, в свою чергу, не виправдав.

Інженер був твердо переконаний, що подібна поведінка роботодавців щодо підлеглих неприйнятно, тому що воно порушує цивільне право на конфіденційне листування. Він сподівався, що суд погодиться з його думкою. До слова, раніше Барбулеску отримав негативну відповідь на свій позов в декількох румунських судах.

Справа не було виграно

На жаль, потерпілий так і не отримав бажаний результат. В ЄСПЛ відхилили його позов, не погодившись із звинуваченнями, які пред`явлені в документі. Більш того, суд порахував винним самого Барбулеску. Як заявив адміністративний орган, інженер порушив правила, встановлені компанією, а керівник мав повне право перевірити діяльність свого підлеглого на робочому місці.

Європейська конвенція

Рішення було винесено судом на цьому тижні, а, точніше, у вівторок. Воно діє щодо всіх держав, які підписали Європейську конвенцію з прав людини. Хоча, наприклад, у Великій Британії новий закон не є юридично обов`язковим, так як судді Сполученого Королівства повинні враховувати рішення ЄСПЛ, а не беззаперечно підкорятися їм.

Вищевказана Європейська конвенція була затверджена більш ніж півстоліття тому - 3 вересня 1953. Документ, серед усього іншого, гарантує людям права на свободу їхніх поглядів, життя і безпеку. Однак в конвенції нічого не згадується про життя співробітників компанії в робочий час. Згідно зі статтею 8, людина може бути повністю недоторканний в своєму приватному житті, однак тут йдеться про сім`ю, будинку та інших особистих цінностях.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Статті схожі на "Європейський суд з прав людини постановив: роботодавець може читати приватні повідомлення співробітників"

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама