* РБК — новости

* *

Подорож у казку: замки України, які варто відвідати з дітьми

Опубликовано: 12.01.2019

видео Подорож у казку: замки України, які варто відвідати з дітьми

Музей Казок 2017 Новорічне шоу для дітей Fairytale Museum Музей сказок 2017 muzeika show 4kids

Маленькі дівчатка мріють стати прекрасними принцесами, а хлопчики – відважними лицарями. Діти точно знають, як будувати уявні замки із піску. Вам же під силу подарувати їм дещо більше – казкову мандрівку до справжньої домівки вельмож. Замки України – чудовий варіант для сімейної подорожі у вихідні дні.


«Ніч у Луцькому замку»: як це було?

  Кам’янець-Подільська фортеця

Фортеця у Кам’янці-Подільському є одним із найкрасивіших та найбільш відвідуваних замків країни, з 2007 року вона входить до «Семи чудес України». Приїжджати сюди приємно у будь-яку пору року, але весною святкують День міста, організовують різноманітні фестивалі і лицарські турніри. Неприступний замок-фортеця вперше згадується  в історичних джерелах у 1374 році, а сьогодні – це популярний музей. Тут можна відвідати театралізовану екскурсію з цікавими розповідями, танцями та піснями, поїздити верхи на конях, викарбувати пам’ятні монети, постріляти з лука та просто насолодитись неповторністю подорожі у часі.


Котик Мурчик + інші дитячі пісні з любов'ю до дітей - ukrainian children's songs | 50хв

Де знаходиться: м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.

Більше корисної інформації: http://muzeum.in.ua/  (офіційний сайт історико-архітектурного заповідника «Кам’янець»)

 

2. Хотинська фортеця

Ще один замок із «Семи чудес Ураїни». Автентичний вигляд фортеці сприяв її появі у фільмах «Захар Беркут», «Три мушкетери», «Стріли Робін Гуда», «Запорозька січ» та інших.  Щороку тут проводять фестиваль «Битва націй», в якому змагаються лицарі із різних країн. Під час турніру організовуються ярмарки, майстер-класи, конкурси і концерти. Замок оповитий легендами. Кажуть, що неподалік, під товщею води, знаходиться справжній скарб часів Хотинської битви.

Де знаходиться: м.Хотин, Чернівецька обл.

Більше корисної інформації: http://khotynska-fortecya.cv.ua/  (офіційний сайт історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця»)

 

3.     Замок у Радомишлі

Чудовий зразок середньовічних замків. Фундамент тут будували не люди, а природа.  Будівля стоїть на гранітній скелі часів палеоліту. Замок виглядає автентично та пронизаний духом старовини. Відвідувачі можуть прогулятися ландшафтним парком, скушувати страв за давніми рецептами та виготовити папір за технологією 17 століття. Ізюминка замку – готель, який при ньому функціонує. Ось де можна по справжньому відчути себе королем або королевою.

Де знаходиться: м.Радомишль, Житомирська обл.

Більше корисної інформації: http://www.radozamok.com.ua/ (сайт замку)

4.     Олеський замок

Вперше Олеський замок згадується в історичних джерелах 1327 року. Правда, після зміни кількох власників, землетрусу та пожеж, фортеця була майже повністю зруйнована. Реставрація будівлі відбулась лише у радянські часи. Сьогодні це музей, у якому можна побачити зразки іконописного та портретного живопису, роботи львівських скульпторів та колекцію творів Пінзеля.

Де знаходиться: смт. Олесько, Львівська обл.

5.     Аккерманська фортеця

Аккерман, більш відомий як Білгород-Дністровський, – найдавніше місто України. А ще тут знаходиться найбільша фортеця. Колись замок мав 34 вежі. До нашого часу збереглись не усі, але 2,5 кілометри оборонних стін залишились і, погодьтесь, це варте бути побаченим. На території фортеці є музей, де зібрані археологічні знахідки з Білгород-Дністровського та навколишньої території. Замок входить до «Семи чудес України».

Де знаходиться: м. Білгород-Дністровський, Одеська обл.

6.     Замок Паланок

Замок знаходиться на Закарпатті і отримав таку назву завдяки «паланку» – дубовому частоколу. Сьогодні цієї огорожі вже нема, але найменування прижилось. Замок Паланок входить до п’яти найкращих такого типу у Європі. Зараз тут знаходиться музей загальною площею 3,5 тис. кв.м. Є де прогулятись, насолодитись духом історії та відчути себе справжніми вельможами.

Де знаходиться: м. Мукачево, Закарпатська обл.

Більше корисної інформації: http://palanok.org.ua/ (сайт замку)

7.     Золочівський замок

Замок був побудований як оборонна фортеця у 1634 році. Однак, за часи існування будівля встигла побути королівською резиденцією, в’язницею, панською садибою і навчальним закладом. На території є два палаци – Великий та Китайський. Останній особливо цінний з архітектурної точки зору, бо зразків східного мистецтва на наших землях не так багато. Сьогодні це музей-заповідник, який чудово підійде для сімейної подорожі замками України.

Де знаходиться: м. Золочів, Львівська обл.

8.     Замок Любарта

Яскравий представник «Семи чудес України». А ще символ міста Луцьк і прототип зображення на 200-гривневій валюті. Замок має кілька назв: Замок Любарта, Верхній замок та Луцький замок. Пам’ятка архітектури постійно реставрується та відкрита для відвідувачів. Саме тут знаходиться єдиний в Україні музей дзвонів.

Де знаходиться: м. Луцьк, Волинська обл.

9.     Замок у Підгірцях

Надзвичайно красивий замок у фільмі «Д’артаньян і три мушкетери» став…Лувром. Нічого дивного, адже він був побудований для урочистих прийомів, балів і парадів. Замки України, до речі, в радянських фільмах про лицарські часи, з’являлись часто. Існує версія, що Підгорецький замок у стилі барокко і Пізнього Ренесансу став прототипом Петергофу, побудованого для Петра І. На жаль, з 2008 року палац потрапив до Переліку 100 пам’яток світу, яким потрібна негайна реставрація. Популярні екскурсії замками містять у собі Підгірці, хоча для відвідувачів відкрита лише територія навколо будівлі.

 Де знаходиться: с. Підгірці, Львівська обл.

10.  Дубенський замок

Побудований у 15 ст., замок князів Острозьких ні разу не був взятий штурмом. Як результат, більша частина будівлі перебуває у гарному стані. Сьогодні у замку знаходиться музей та організовуються різноманітні виставки.

Де знаходиться: м. Дубно, Рівненська обл.

Більше корисної інформації: http://zamokdubno.com.ua/ (сайт історико-культурного заповідника м. Дубна).

Стаття в тему:  Сімейна подорож по Україні: найкращі маршрути. Затишний і загадковий Кременець.

Замки і фортеці України завжди оповиті старовинними легендами. Одна справа – прочитати дітям історії про неприступні цитаделі, зовсім інша – показати їх велич наяву. Не гайте часу! Обирайте маршрут і вирушайте у сімейну подорож замками.

Стаття в тему: Відпочинок з дітьми. Про що важливо не забути, вирушаючи у відпустку з маленькими мандрівниками

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама