* РБК — новости

* *

Главная Новости

Гроші з води, або хто в цій країні переможе рибну мафію? | Блог пользователя Mercury75 | Рыбалка.com - социальная сеть рыбаков и охотников

Опубликовано: 06.11.2018

видео Гроші з води, або хто в цій країні переможе рибну мафію? | Блог пользователя Mercury75 | Рыбалка.com - социальная сеть рыбаков и охотников

Ігор Гузь проти рибної мафії

 

 


ЦРУ. За кадром. Гроші з води, або хто в цій країні переможе рибну мафію?

Рибний бізнес в Україні – це ціла імперія зі своїми законами, ієрархією та смотрящіми. Із офіційних повідомлень Держрибагенства, лише цього річ зафіксували порушень на 35 мільйонів гривень.

Про ненаситних браконьєрів, які нещадно нищать рибу заради заробітку, не зважаючи на сезон, нерест, офіційні заборони та встановлені квоти у новинах розказують щороку. І фабула цих повідомлень, як правило однакова: затримали, рибу вилучили, наклали адмінштраф.


Рыбная мафия: сколько денег вылавливают из воды? - Достало! 27.07

З офіційних повідомлень держорибагенства – лише за цьогорічні півтора нерестових місяці зафіксували порушень на 35 мільйонів гривень. Щоправда "зафіксувати", тобто виписати штрафи, і отримати реальні гроші до казни – то речі таки різні.

І попри високі штрафи рибалки не відмовляються від спокуси збільшити улов по максимуму, бо ж це все гроші. А можливість домовитись із рибінспектором збільшує шанси уникнути справи та адмінштрафу. Корупція є не лише у вищих ешелонах влади, вона може зачаїтися навіть у комишах на сусідній водоймі. За певну мзду інспектор дозволить ловити вам тонами. Тобто не помічатиме зухвалого вилову. В народі це називають "кришуванням".

І от як побороти це замкнене коло? Ще 2 роки тому кабмін Яценюка доленосно вирішив ліквідувати всю рибінспекцію, що давно мала славу однієї з найкорумпованіших структур. Ну, ситуацію можна порівняти із тою, коли ліквідовували ДАІ, потім міліцію, щоб створити нову незалежну природоохоронну структуру. В даному випадку – рибний патруль. Старт реформі дав нинішній очільник держрибагенства Ярема Ковалів.

Співробітники риб патруля за задумом мали б відрізнятися насамперед чесністю, принциповим ставленням до служби та стійкістю до хабарів. Набір до регіональних підрозділів мав так само проходити на конкурсній основі. І от дотепер реформа не завершена. Знайти та поставити у регіональні відомства справжніх принципових та непідкупних стало таки проблемою. Найбільше скандалів навколо конкурсу та призначень прийшлося на Черкащину.

Черкаси, до речі – дуже перспективний регіон. Кременчуцьке водосховище годує не одну сотню рибалок і десятки рибних артілей. Сезонні заборони на вилов та встановлені державою квоти для багатьох – порожній звук. Їсти та заробляти вони хочуть щодня, а дотримання квот часто зводить нанівець витрати на утримання штату рибалок та техніки.

Мова йде здебільшого про так званих промисловиків – тобто про підприємців, в яких вилов та торгівля рибою поставлені на потік. І парочкою карасів вони не переймаються.

Процвітанню такого бізнесу принципові державні наглядачі за водоймами могли б добряче зашкодити. От і не складається у регіоні із цією структурою.

Там за посаду головного рибного патрульного розпочалася справжня битва. Інспектори, що були в темі та й напевне ще в долі, це до речі нашому агентові під час розслідування підтверджували і самі рибалки, пішли у ва-банк. Хоч і конкурс провели, і очільника вже ніби вибрали – Олега Синицю, і вже майже призначили на посаду… Як от почалися скандали, інтриги та навіть затримання із залученням правоохоронців.Спочатку підлеглого Синиці інспектора СБУ схопило на хабарі, далі в біографії спливли факти зухвалого браконьєрства. Призначення врешті так і не відбулося. Далі почалися мітинги та акції перед Держрибагенством. Чи правдиві вони, чи сфальшовані – питання справді відкрите. Тож навіть участь впливових громадських активістів у цьому дійстві викликала справжній розкол в "Автомайдані".

Справжній риб патруль, саме той, незалежний і принциповий, яким його замислювали з самого початку – як кістка в горлі так званій рибній мафії. Зараз його створенню йде шалений опір, і черкаська історія тому підтвердження.Наші агенти кілька діб провели у човні в акваторії Дніпра, розслідуючи реальні зв’язки рибалок-підприємців та держнаглядачів. З побаченого та почутого стало зрозуміло – на водоймах крутяться шалені гроші, відмовлятися від яких ніхто просто так заради закону та турботи про природу не буде. Тож, чи стане сил реформованому відомству перемогли рибну мафію, чи гарна реформа так і загине в зародковому стані? Поки триває вся ця катавасія, реальний контроль над водоймами втрачений.

Источник:  24 Канал

 

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss