* РБК — новости

* *

Главная Новости

За неправильну назву посади в трудовій книжці – штраф 3723 грн

Опубликовано: 31.10.2018

Держпраці наголосила, що неправильне зазначення назви посади у трудовій книжці загрожує штрафом у розмірі мінімальної заробітної плати (у 2018 році – 3723 грн).

Держпраці у  листі від 24.09.2018 р. №4501/4/4.3-зв-18  наголосила, що при проведенні інспекційних відвідувань (невиїзних інспектувань) інспектор праці може дослідити питання щодо внесення до трудової книжки відомості про роботу ( частина четверта ст. 48 КЗпП ), в тому числі дотримання  п. 2.14 Інструкції №58 .

Нагадаємо, що цим пунктом передбачено, що у графі 3 розділу «Відомості про роботу» як заголовок слід писати повне найменування підприємства. Під заголовком у графі 1 зазначаємо порядковий номер запису, що вноситься, а у графі 2 – дату прийняття на роботу. У графі 3 прописуємо «Прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво» із зазначенням його конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. 

Скільком би працівникам на підприємстві не було зазначено неправильну назву посади, штраф за ці порушення єдиний - одна мінімальна зарплата, яка буде встановлена на момент виявлення порушення. 

При цьому записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у «Класифікаторі професій».

Та  чи буде штраф за неправильне зазначення назви посади?   На думку Держпраці, так . І це передбачено  статтею 265 КЗпП , як за порушення інших вимог трудового законодавства. Відповідно до  абзацу восьмого частини другої статті 265 КЗпП  до роботодавців застосовуватиметься штраф в розмірі мінімальної заробітної плати (у 2018 році –  3723 грн ).

Зверніть увагу:  цей штраф застосовується за всі інші порушення законодавства з праці, за які цією статтею КЗпП не передбачено окремої відповідальності. Отже, скільком би працівникам не було зазначено неправильну назву посади, штраф за ці порушення єдиний - одна мінімальна зарплата, яка буде встановлена на момент виявлення порушення. 

Зазначимо, що Держпраці вважає помилки у веденні трудової книжки (зокрема, і зазначення в ній неправильної назви посади) порушенням законодавства з праці досить давно. Наприклад,  тут  фахівці Держпраці наполягали на тому, що за порушення вимог законодавства щодо оформлення трудової книжки передбачається, зокрема, адміністративна відповідальність. На їх думку,  інші порушення вимог законодавства про працю (зокрема, невідповідність найменувань робіт, професій або посад КП)  тягнуть за собою згідно з  ч. 1 ст. 41 КУпАП  накладення штрафу на посадових осіб підприємств незалежно від форми власності та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тож, застосування фінансової відповідальності за такі інші порушення на підставі  ст. 265 КЗпП  - це лише наступний і логічний крок. 

Але існує й інша точка зору. Деякі фахівці  вважають , що назва посади може і не відповідати Класифікатору професій, а норма, наведена в  п. 2.14 Iнструкції №58 , з одного боку є застарілою, а з іншого — «напівмертвою», оскільки на практиці не діє. Тож доцільно цю норму вдосконалити.

Источник:  https://news.dtkt.ua/law/contractual-relationship/50963

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss