* РБК — новости

* *

Главная Новости

Коли потрібен РРО при використанні платіжних карток фізособою-«єдинником»?

Опубликовано: 31.10.2018

Коментар до листа ДФСУ від 11.05.2018 р. №2099/ІПК/26-15-14-09-13/ІПК 

Обов’язок застосовувати РРО стосується усіх суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Статтею 2 Закону про РРО  визначено, що  розрахункова операція  - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) - оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

При цьому,  РРО можуть не застосовуватись платниками єдиного податку:

першої групи; другої та третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень (крім платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту).

Розглянемо, чи підпадає оплата через інтернет-банкінг та через ПТКС під визначення розрахункової операції.

Оплата через інтернет-банкінг

Податківці наводять визначення терміну  "Інтернет-банкінг"  - це сучасний програмний комплекс, що дає змогу контролювати стан своїх рахунків та здійснювати банківські операції без відвідування установи банку в режимі 24 години на добу з будь-якої точки світу, де є доступ до мережі Інтернет.

У свою чергу,  безготівкові розрахунки  - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізосіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Таким чином, перерахування коштів через інтернет-банкінг цілком підпадає під визначення безготівкових розрахунків, а отже, п ри отриманні коштів таким чином застосовувати РРО не потрібно.

Оплата через ПТКС за допомогою картки

У коментованій ІПК податківці зазначали, що у разі здійснення розрахунків у безготівковій формі із використанням платіжних карток через платіжний термінал, ПТКС (які належать суб'єкту господарювання) банківський автомат застосування РРО згідно з  вимогами  ст. 3 Закону про РРО  для платника єдиного податку третьої групи є обов'язковим. При цьому суб'єкт господарювання повинен роздрукувати та видати відповідний розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО), у якому має бути зазначено форму оплати - безготівковий розрахунок.

Тож  у даній консультації податківці зробили акцент саме на те, що для визнання розрахунковою операції з оплати за товари, роботи, послуги через ПТКС, він повинен належати суб’єкту господарювання. Якщо ж розрахунок здійснюється через ПТКС, що належить банку, то в такому випадку така операція не є розрахунковою і через РРО її проводити не потрібно.

Про те коли застосовувати РРО при розрахунку в Інтернеті  ми писали тут>>

А чи потрібен РРО якщо розрахунки проводяться тільки у безготівковій формі?

У разі здійснення розрахунків при продажу товару (робіт, послуг) виключно у безготівковій формі (у значенні Закону про РРО, тобто, з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок), то в такому випадку дані розрахунки вважаються безготівковими та  проводяться без застосування РРО.

Источник:  https://news.dtkt.ua/state/cash-handling/48434

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss