* РБК — новости

* *

Главная Новости

Свідоцтво про народження: порядок отримання та проставлення апостиля

Опубликовано: 28.10.2018

Як відомо, свідоцтво про народження є першим і одним з найголовніших особистих документів маленького громадянина. Його отримують батьки малюка (або інші особи) відразу ж після появи малюка на світ, а припиняє свою дію цей акт тільки після досягнення дитиною 14 років. У виняткових випадках, якщо свідоцтво не було отримано до повноліття, його можуть видати громадянину вже після виконання йому чотирнадцяти років.


Богодухов TV. Консультування громадян в центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Юридична характеристика документа

Якщо оперувати суто юридичними термінами, то свідоцтво про народження - це документ, який видається з метою підтвердження факту народження людини. Така подія обов'язково підлягає державній реєстрації. Крім того, цей папір підтверджує громадянство і особистість дитини. На підставі свідоцтва молода людина надалі отримає всі інші документи (паспорт, медичну картку і т. Д.).

Зміст свідоцтва про народження

У цьому самому головному документі новонародженого вказується наступна інформація:

- ПІБ;

- дата народження;

- дані про матір та батька;

- відомості про номер запису і датою складання документа;

- дані про місце держреєстрації з найменуванням органу РАГСу;

- відомості про дату видачі свідоцтва.

Нюанси процедури

У деяких випадках складання розглянутого документа може мати свої особливості. Так, якщо дитину народила мати-одиначка, і не буде спільної заяви батьків або ж буде відсутній судове рішення про встановлення особи батька, то малюк отримує прізвище матері. А яке дати ім'я та по батькові дитині, вирішуватиме безпосередньо мати новонародженого. Дані про національність прописувати не обов'язково - такі відомості вказуються тільки за бажанням батьків.

Швидкі зміни

Свідоцтво про народження заповнюється російською мовою, всі записи проводяться чорним чорнилом машинописним способом. У деяких суб'єктах РФ при оформленні документа крім російської може використовуватися державна мова республіки. Варто відзначити, що з 2015 року ФМС почне видавати не паперові посвідчення особи, а універсальну електронну карту. Вона повинна буде замінити багато документів, у тому числі і акти про народження.

Як отримувати свідоцтво?

Щоб отримати свідоцтво про народження дитини, необхідно в органи РАГСу подати наступні документи:

довідку з пологового будинку; заява від матері немовляти (або батьків); паспорт батька і матері; якщо батьки одружені, подається свідоцтво про шлюб;

якщо ж мама і тато дитини не розписані, подається спільна заява про видачу свідоцтва на немовля від обох; якщо батьки особисто не можуть подати заяву, це можуть зробити інші родичі, однак для цього їм необхідно надати нотаріально завірене доручення і паспорт; якщо жінка народжувала вдома, і довідка з пологового будинку відсутній, то необхідно надати заяву від особи, яке було присутнє під час пологів. Крім того, довідку спеціального зразка може видати медзаклад. У деяких випадках, якщо жінка народжувала не в лікарні, буде потрібно рішення суду про встановлення батьківських прав.

Терміни та держмито

Заява про народження нового громадянина можуть зробити не тільки батьки, а й їхні родичі або інші уповноважені за дорученням особи. Такий папір повинна подаватися не пізніше ніж через один місяць після появи дитини на світ. Інакше батькам загрожує адміністративна відповідальність, і доведеться платити штраф. Якщо є необхідність у встановленні батьківства, то органи РАГСу можуть видавати свідоцтво тільки після відповідного рішення суду або після спільної заяви обох батьків. Однак якщо жінка перебуває у шлюбі, і свідоцтво про встановлення батьківства не було надано, немає претензій від інших осіб з приводу батьківства, то дитину записують на законного чоловіка. Видають даний документ за місцем народження немовляти або за місцем проживання одного або обох батьків. Плата за його отримання законом не передбачена. Якщо свідоцтво не було видано з якихось причин, то його можна отримати протягом року з дня народження громадянина. Якщо минуло більше часу, то розглянутий документ видають тільки після винесення відповідного рішення суду.

Заміна свідоцтва

У деяких випадках свідоцтво про народження дитини необхідно буде замінити:

1. Якщо воно було зіпсовано або втрачено, то необхідно звернутися в ЗАГС за місцем реєстрації і написати відповідну заяву. Заплативши держмито, ви отримаєте новий документ, повністю ідентичний загубленої.

2. Свідоцтво може змінюватися через зміни прізвища або імені, в такому випадку в заяві потрібно вказати причину заміни документа.

3. Якщо при заповненні паперу ім'я, по батькові або прізвище батька чи матері були вказані невірно, це також є приводом для заміни.

4. Акт про народження дитини також може бути замінений, якщо в графі «Батько» потрібно поставити прочерк. Однак це буде можливо тільки на підставі рішення суду.

Як запевнити свідоцтво при виїзді закордон?

Щоб документ мав юридичну силу в інших країнах (втім, це стосується тільки держав-учасниць Гаазької конвенції), на нього ставлять спеціальний штамп під назвою апостиль. Свідоцтво про народження дитини в іншому випадку буде просто нелегітимним. Поставити згаданий штамп можуть в управліннях юстиції Росії або в органах РАГСу. Тут є свої нюанси. Так, в РАГСі апостиль ставиться на оригінал представленого документа. В управліннях юстиції він проставляється на нотаріально завіреної копії акта про появу людини на світ і завірений нотаріусом переклад. Можна поставити і так званий подвійний апостиль. Перший роблять на оригіналі свідоцтва, а потім штамп ставлять на завірену нотаріусом копію. До останній сторінці вищезазначеної копії підшивають переклад, який також підтверджується в нотаріальній конторі, після чого апостиль проставляється в третій раз.

Який варіант вибрати?

Де поставити апостиль на свідоцтво про народження найкраще? Варто відзначити, що всі перераховані вище способи будуть мати однакову силу. Однак, щоб перестрахуватися і вибрати той варіант, який підходить саме вам, слід проконсультуватися з даного питання в органі, куди необхідно подавати документ. Це буде найбільш правильним рішенням. Наприклад, консульство Італії вимагає обов'язково ставити апостиль тільки на оригіналі свідоцтва про народження. До оригіналу повинен прикладатися італійський переклад, а консульство своєю печаткою повинно запевнити такий переклад. Після такої процедури документ буде вважатися повністю легалізованим для його використання на території Італії. Відповідно до законодавства за проставлення апостиля беруть плату в розмірі 1500 рублів. Держмито необхідно внести до проставлення штампа на документі. Видати свідоцтво з проставленим апостилем вам повинні протягом трьох днів, які обчислюються з наступного для після подачі всіх потрібних паперів.

Статті за темою "Свідоцтво про народження: порядок отримання та проставлення апостиля"

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss