* РБК — новости

* *

Главная Новости

Як отримати і дізнатися ІПН фізичної особи?

Опубликовано: 28.10.2018

видео Як отримати і дізнатися ІПН фізичної особи?

Пошук в ЄДР. Як шукати дані про юридичну особу та фізичну особу-підприємця в ЄДР

У Росії ідентифікаційний номер платника податків був введений для відповідного обліку. Присвоювати ІПН фізичним особам стали з 1999 року.


Відеоінструкція: ЄДР юридичних осіб та ФОП та громадських формувань

Визначення

Позначається номер дванадцятьма арабськими цифрами. З них дві перші свідчать про код суб'єкта РФ. Дві наступні цифри означають номер інспекції. Наступні шість позначають число, під яким була занесена запис платника податків. Дві останні здійснюють контроль достовірних даних. Через них неможлива помилка при копіюванні і записи номера.


Інструкція з отримання електронної виписки з ЄДР

Як дізнатися ІПН?

В даний час податкова служба РФ на своїх інтернет-порталах розмістила онлайн-сервіс. Це достовірний факт. У даному сервісі надані відомості про ІПН кожного російського громадянина, що перебуває в Єдиному держреєстрі платників податків (ЕГРН). Дана послуга є досить-таки зручною. Крім цього, дізнатися ІПН можна, звернувшись до відповідної інспекції, що знаходиться за місцем проживання фізичної суб'єкта.

Де ж можна отримати ІПН?

Складності в даному випадку ніякої немає. Відповідне свідоцтво ІПН фізичної особи отримати можна в податковій інспекції за місцем його проживання.

Порядок отримання ІПН фізичними особами

Пункт 7 ст. 84 Податкового кодексу РФ передбачає присвоєння єдиного по всіх зборів і податків, що підлягають сплаті під час пересування товарів через митницю РФ, а також на всій території Росії, ідентифікаційного номера (ІПН). Це важливо знати. Правильність отримання ІПН фізичної особи свідчить про повний контроль над суб'єктами, що займаються бізнесом, а також працюють в державних установах і відраховують встановлені податки. Це є чимало значущим. Фізична особа повинна вказувати ІПН при відрахуванні податків з джерел доходу, а також за певних платежах банкам та іншим установам. Щоб отримати документ про присвоєння вказаного номера, необхідно звернутися за місцем проживання до податкової інспекції із заявою про постановку на облік у відповідний орган, розміщений на території РФ. На підставі пункту 2 ст. 11 зазначеного кодексу, місцем проживання фізичної особи вважається адреса (назва суб'єкта РФ, місто, район, вулиця, квартира, № будинку), де особистість зареєстрована в установленому порядку, як того вимагає законодавство РФ. Умови та порядок присвоєння номера, використання та його зміни визначається наказом МНС РФ № БГ-3-09 / 178 від 03.03.2004 р

Якщо немає можливості особисто звернутися до відповідного державного органу там, де проживає фізична особа, то дозволяється поштове відправлення (з обов'язковим повідомленням про вручення). У даному листі повинні бути наступні матеріали:

- Заява, заповнене за формою № 2-2-Облік.

- Копія паспорта громадянина РФ або іншого документа, що підтверджує особу. Це важлива умова. Також необхідні копії документів, які б підтверджували, відповідно до законодавства РФ, адреса проживання фізичної суб'єкта на території Росії.

В даному випадку правдивість усіх матеріалів повинна бути завірена нотаріусом. Крім цього, заявник зобов'язаний повідомити у відповідну інспекцію (там, де він проживає) діючу адресу для взаємодії з ним.

Протягом якого терміну присвоюється ІПН?

Постановка на облік в податковому органі займає певний час. Даний процес проводиться протягом 5-ти робочих днів з моменту подання зазначеної заяви від фізичних осіб, які не відносяться до підприємців. Сюди ж входить і подальша видача свідоцтва про прийняття на облік за місцем проживання у відповідному органі. Даний документ містить форму № 2-1-Облік, яка підтверджує присвоєння ІПН для платника податків. Дотримання чітких правил отримання ІПН фізичної особи - приклад для кожного дисциплінованого платника податків.

ІПН для дитини

Тут також немає нічого складного. Для отримання зазначеного документа, що свідчить про присвоєння дитині до 14-ти років ІПН, одному з його батьків необхідно звернутися із заявою, складеним за формою №2-2-Облік, до податкової інспекції за місцем проживання дитини.

Процес пошуку свого ІПН по Інтернету

Особистий номер ідентифікаційний можна дізнатися, зайшовши на сайт ФНС РФ. Він розташований за адресою: nalog.ru. Служба, яка працює за даною адресою в Інтернеті, називається «Дізнайся ІПН» і розташовується на сторінці під рубрикою «online-сервіси». Крім цих підказок, в Інтернеті розміщено багато інших посилань, що відповідають на питання про те, як дізнатися ІПН фізичної особи. Це є зручним для багатьох громадян.

Коли ви зайдете в онлайн-сервіс, вам відразу ж слід заповнити запропоновану форму з наявною інформацією і відправити запит на сервіс. У тому випадку, якщо ви зареєстровані в податковій інспекції, результатом пошуку стане ваш ідентифікаційний номер. Людина, який забув або втратив свій ІПН, може відразу ж звернутися на даний сервіс і отримати потрібну йому інформацію. Щоб знайти відповідь на питання про те, як дізнатися ІПН фізичної особи, слід заповнити деякі поля:

ПІБ. Місце і дата народження. Номер та серія паспорта.

Рада

Пам'ятайте, що встановити ІПН фізичної особи можна лише в тому випадку, якщо ви взяті на облік в податковий орган. В іншому випадку вам слід його для початку отримати. А якщо так, то вам необхідно звернутися з документом, що посвідчує особу, до відповідної інспекції за місцем вашого проживання. При отриманні ІПН необхідно сплатити встановлену мито.

Пошук ІПН іншої фізичної особи

Даний процес також не займе особливих труднощів. Будь-яка юридична і фізична особа може скористатися правом на отримання інформації про податковий номер іншого суб'єкта. Для цього необхідно виконати наступні кроки:

Знайти портал ФСП Росії за адресою nalog.ru. Тут же потрібно зайти в меню «Електронні сервіси» і вибрати пункт «Дізнайся ІПН». Він розміщений на головній сторінці справа. У новому вікні пункт «Дізнатися чужий ІПН» (service.nalog.ru/inn-others.do).

Потім необхідно заповнити дані цікавить вас суб'єкта і внести з картинки код. Запит відправляємо для отримання даних.

Кінцевим результатом стане інформація про наявність або відсутність ІПН потрібної фізичної особи. При видачі чужого номера буде зафіксований реєстраційний номер вашого запиту, який треба буде представити для подальшого звернення до податкового органу. Список документів та адресу інспекції, потрібні для пред'явлення, будуть вам надані.

Коли людина-заявник - фізична особа, то звертатися у відповідний державний орган слід за місцем проживання та прописки. Це важливо знати. Якщо заявник є юридичною особою, тоді слід звертатися за місцем знаходження посадової суб'єкта, внесеного в онлайн-запит.

Певні критерії

Відповідно до законодавства РФ, інформація про ІПН конкретної фізичної суб'єкта надається:

безкоштовно - особистості, якій цей номер належить, а також судам, самоврядний, правоохоронним і позабюджетних державним органам; платно (в сумі 100 рублів) - іншим організаціям і громадянам.

Підсумок

Ознайомившись з вищесказаним, кожен може переконатися в тому, що процес отримання та визначення ІПН фізичної особи складним не є. Варто тільки дотримуватися певних інструкцій.

Статті за темою "Як отримати і дізнатися інн фізичної особи?"

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss