* РБК — новости

* *

Звіт про використання коштів│виданих на відрядження

Опубликовано: 25.10.2018

Звіт про використання коштів, виданих на відрядження, ще неофіційно називають авансовий звіт. Він є необхідним документом для кінцевого оформлення господарських операцій з підзвітними особами. Помилки при складанні Звіту можуть мати штрафні наслідки, тому бухгалтеру треба детально вивчити всі нюанси пов’язані з його оформленням. Про них сьогодні в консультації.

 Зміст статті:

Форма авансового звіту

Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі – Звіт) затверджено наказом Мінфіну від 28.09.2015 р. № 841 (в редакції наказу Мінфіну від 10.03.2016 р. № 350). Цим же наказом затверджений Порядок складання Звіту (далі – Порядок № 841 ). 

Одразу зазначимо, що ніяких інших форм цього Звіту використовувати не можна, так як пп. 170.9.2 ПКУ прямо вказує, що Звіт подається за формою, яка встановлена ДФС. Якщо форма Звіту, яка подана працівником за сприяння бухгалтера відрізняється від форми, яка офіційно затверджена, в т.ч. є застарілою, то ДФС має всі права не визнати даний документ на підставі пп. 170.9.2 ПКУ , що має такі ж наслідки як неподання Звіту. Тому радимо бути уважними з бланком цього документа.

Звіт про використання коштів або Звіт про відрядження 

Звіт обов’язково складається, якщо працівник ( пп. 170.9.2 ПКУ ):

отримував кошти як аванс на відрядження; отримував кошти на господарські (виробничі) цілі, на витрати, пов’язані з виконанням деяких цивільно-правових дій.

►  Авансовий звіт: нова форма — старий порядок заповнення

Таким чином, Звіт про відрядження є підставою для списання виданих коштів з підзвітної особи. Крім того, Звіт є підставою для відшкодування працівникові підприємства витрат, які він поніс у відрядженні чи закупівлі товарно-матеріальних цінностей для цілей підприємства за рахунок власних коштів.

Звіт про використання коштів, виданих на відрядження: строки подання

Звіт має бути складений до закінчення 5 банківського дня , що настає за днем, у якому платник податку завершив відрядження або завершив виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, яка видала йому грошові кошти ( пп. 170.9.2 ПКУ ).

Авансовий звіт БЛАНК скачати 

Винятки з цього правила існують у разі якщо працівник у відрядженні:

отримує готівку з застосуванням платіжної картки – термін скорочується до 3-х банківських днів після закінчення відрядження ( пп. 170.9.3 ПКУ ); розрахунки проводить з використанням платіжних карток у безготівковій формі – термін звітування збільшується до 10 банківських днів після закінчення відрядження. Дозволяється за наявності суттєвих причин навіть ще збільшити його до 20 банківських днів (наприклад, наявність розбіжностей між платіжними документами ( пп. 170.9.3 ПКУ ).

 Як бухгалтеру перевірити авансовий звіт

Звертаємо увагу, що дані винятки стосуються тільки відряджень та не поширюються на виконання окремих цивільно-правових дій. Щодо них, то незалежно від того, чи розрахунки  здійснюються з застосуванням чи без застосування платіжних карток, у готівковій чи безготівковій формі, але термін використовується єдиний – 5 банківських днів ( пп 170.9.3 ПКУ ).

Наслідки невчасного подання Звіту про використання коштів

Якщо працівник подав Звіт невчасно, то:

відбувається порушення касової дисципліни та, як наслідок, нараховується штраф у розмірі 25% виданих під звіт сум (ст. 1 Указу Президента від 12.06.1995 р. № 436); посадовим особам підприємства загрожує адміністративний штраф ( ст. 164-2 КпАПУ ): від 136 грн до 255 грн (від 170 грн до 340 грн при повторному вчиненні порушення протягом року); відбувається нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) на основі натурального коефіцієнта та військового збору (ВЗ) (див. нижче про неподання Звіту).

  Що робити, коли берете гроші під звіт

У разі невчасного подання Звіту за умови надання необхідних касових чеків та рахунків готелю у підприємства зберігається право на податковий кредит з ПДВ та визнання таких витрат в податковому обліку.

Якщо завтра у відрядження...

Майже на кожному підприємстві час від часу виникає потреба направити працівника у службове відрядження. Чинне законодавство України містить гарантії відрядженим працівникам, зокрема й щодо виплат за час виконання таких службових обов’язків. На практиці бухгалтеру доводиться брати до уваги чимало нюансів їх розрахунку й оподаткування. Розглянемо їх детально

Наслідки неподання Звіту про використання коштів

Якщо працівник взагалі не подав Звіт, то це має такі наслідки для підприємства:

порушення касової дисципліни. У цьому випадку нараховується штраф у розмірі 25% виданих під звіт і неповернутих сум; на посадових осіб підприємства накладається адмінштраф (уже згадана ст. 164-2 КпАПУ ); не можна визнати витрати на таке відрядження (або вчинення цивільно-правових дій) у податковому обліку, так як відсутні підтверджувальний документ, яким є Звіт, що є порушенням п. 44.1 ПКУ (див. також лист ДФС від 09.06.2016 р. № 12672/6/99-99-15-02-02-15 ); неможливо визнати податковий кредит з ПДВ навіть за наявності таких документів, як чеки, рахунки готелю та ін., так як податковий кредит у таких випадках визнається на дату затвердження Звіту.

►  Власні кошти на цілі підприємства: коли писати авансовий звіт

Наслідки такої ситуації для працівника:

необхідно сплатити ПДФО за ставкою 18% з надміру витрачених коштів, які неповернуті в строк ( пп. 164.2.11 ПКУ , п. 4 Порядку № 841 ). Для визначення бази оподаткування у такому випадку щодо суми невідзвітованих коштів використовується так званий натуральний коефіцієнт ( п. 164.5 ПКУ ). Він становить 1/(1–0,18) = 1,21951; необхідно сплатити ВЗ за ставкою 1,5% ( п. 16 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ ). Базою оподаткування для нього є сама сума коштів, по яким було не відзвітовано. Натуральний коефіцієнт для нарахування ВЗ не застосовується (див. лист ДФС від 27.11.2015 р. № 25405/6/99-99-17-02-01-15 ).

З працівника ПДФО та ВЗ необхідно утримати та сплатити не пізніше 30-го числа наступного місяця ( пп. 168.1.5 ПКУ ). Їх треба утримати за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а у разі недостатності суми – здійснити це треба за рахунок оподатковуваних доходів наступних звітних місяців до повного погашення ( пп. “б” пп. 170.9.1 ПКУ ).

Помилки при складанні звіту та штрафонебезпечні реквізити

При виявленні помилок виправлення має бути здійснене коректурним способом (неправильні дані закреслюються, здійснюється надпис “Виправленому вірити” та ставляться підписи посадових осіб, що відповідальні за складання документа). Також якщо внаслідок помилки у працівника залишилася неповернута сума авансу, то здійснюються такі ж дії, як і при невчасній подачі Звіту.

►  Алгоритм заповнення авансового звіту

До найбільш штрафонебезпечних реквізитів Звіту належать:

сума внесеного залишку авансу за даними Звіту та дату його внесення; дата подання Звіту; наявність підписів посадових осіб; правильність розрахунку ПДФО та ВЗ, а також сум Звіту.

Як скласти Звіт про використання коштів

Розглянемо тепер порядок заповнення деяких реквізитів Звіту:

Звіт про відрядження зразок (заповнення основних частин)

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Агентство недвижемоти
Здравствуйте товарищи! С вами Саша Борисов! В своей прошлой статье « Пишу, пишу, а посетителей все нет и нет» я говорил о том, как писать статьи правильно, соблюдая все базовые правила seo

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss