* РБК — новости

* *

Главная Новости

Відповіді на питання читачів - Все про бухгалтерський облік

Опубликовано: 23.10.2018

видео Відповіді на питання читачів - Все про бухгалтерський облік

12 вопросов предпринимателей о ведении учёта и аренде на едином налоге
Аграрій відмовляється від спецрежиму: чи доведеться вести окремий ПДВ-облік за сільгоспопераціями


Ответы на вопросы по единому налогу

Якщо наше підприємство-спецрежимник стане платником ПДВ на загальних умовах, чи потрібно буде вести окремий податковий облік операцій

— із зерновими та технічними культурами;

— з продукцією тваринництва;

— з іншими сільськогосподарськими товарами/послугами?


Government Surveillance of Dissidents and Civil Liberties in America

А також чи треба частково сплачувати суми ПДВ до бюджету та на поточні рахунки в розрізі цих операцій?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.05.2016

Відповідь редакції на це питання

Посіви загинули: як відобразити в обліку та обкласти ПДВ

У результаті зимових заморозків частина посівів озимої пшениці загинула. Як відобразити в бухобліку списання таких посівів? Чи треба оподатковувати таку операцію ПДВ?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.05.2016

Відповідь редакції на це питання

Які дані брати спецрежимнику під час розрахунку питомої ваги

Які дані потрібно брати для розрахунку питомої ваги сільгосптоварів/послуг: фактичні обсяги реалізації за рахунком 70 бухобліку чи суми з декларацій?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 20.04.2016

Відповідь редакції на це питання

Чи вправі міжнародний перевізник претендувати на відшкодування з ПДВ як експортер

Наше підприємство займається міжнародними перевезеннями. Під час заповнення декларації з ПДВ у таблиці 1 додатка Д4 зазначили питому вагу експорту послуг у загальному обсязі постачання. Але сьогодні отримали від податкової інспекції повідомлення-рішення про невідповідність критеріям, визначеним п. 200.19 ПКУ. А саме — питома вага експортних операцій у загальному обсязі постачання — 0%. Аргументували, що в п. 200.19 ПКУ зазначено конкретно «експорт товарів», а не експорт послуг.

Чи правомірне таке твердження податківців?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 07.04.2016

Відповідь редакції на це питання

ПДВ-облік витрат на відеоспостереження під час будівництва житлово-офісного комплексу

Будівельне підприємство (замовник) має власну земельну ділянку, на якій будує багатоповерховий житловий будинок з офісними приміщеннями та підземним паркінгом (у три черги). Після закінчення будівництва право власності оформлятимуть на наше підприємство, продаж квартир буде здійснювати наше підприємство.

Облік ведемо окремо за чергами. На підприємстві є витрати, які стосуються всіх черг (відеоспостереження, електроенергія та інше). Їх ми обліковуємо як загальновиробничі витрати та в кінці місяця розподіляємо між чергами.

1.Чи буде підприємство мати право на податковий кредит у повному обсязі на витрати щодо відеоспостереження, електроенергії тощо?

Чи визначити коефіцієнт, якщо на житловий фонд є пільга, а на офіси — немає?

2.Підприємство отримує забезпечувальні платежі за житло й офіси.

Чи потрібно визначати коефіцієнт і здавати додаток Д7 до декларації в період отримання коштів ,чи в період фактичного продажу житла.

Допоможіть розібратися в цьому питанні.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 06.04.2016

Відповідь редакції на це питання

Постачальник не реєструє ПН через розірвання договору про електронний документообіг: що робити

Наш постачальник не реєструє ПН у ЄРПН, мотивуючи тим, що податкова в односторонньому порядку розірвала з ним договір про електронний документообіг. Як нам зберегти свій податковий кредит? Чи врятує нас додаток 8 до декларації ПДВ?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.03.2016

Відповідь редакції на це питання

ПДВ-облік списання активів підприємства

Наше підприємство виконує роботи з проведення капітальних та поточних ремонтів нежитлових будівель, для виконання яких використовують будівельний інструмент, інші малоцінні необоротні матеріальні активи. Частина інструменту належить до основних засобів, а частина — до малоцінних необоротних матеріальних активів. У процесі здійснення господарської діяльності підприємства протягом декількох років (наприклад, придбання у 2012 році) матеріальні цінності фізично зношуються, не підлягають ремонту, через це не можуть використовуватись у подальшій господарській діяльності підприємства. Чи потрібно нараховувати ПДВ під час списання зазначених матеріальних цінностей, керуючись листом ДФСУ від 04.12.15 р. №25961/6/99-99-19-02-02-15?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.03.2016

Відповідь редакції на це питання

Стали платником ПДВ у середині місяця: коли звітувати вперше

Ми — юрособа — стали із 04.01.16 р. платниками ПДВ. Контролери порадили здати декларацію в березні за лютий і туди включити січень. Чи правильно це й що нам робити? Чи будуть штрафні санкції?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 15.03.2016

Відповідь редакції на це питання

Чи має значення розмір літер у податковій накладній

У Статуті організаційно-правову форму підприємства написано маленькими літерами й назву підприємства великими, у свідоцтві платника ПДВ усе написано великими літерами. Як правильно має бути зазначено в податкових накладних назву організаційно-правової форми підприємства (розмір літер: великі чи маленькі)?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.03.2016

Відповідь редакції на це питання

Чи можна стати спецрежимником із ПДВ, коли пропрацював менше ніж рік

Наше фермерське господарство створено у 2015 році. Хочемо бути платниками ПДВ за спецрежимом. У податковій стверджують, що оскільки ми працюємо менше ніж 12 календарних місяців, то нам не дадуть спецрежиму. Чи правда це?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.03.2016

Відповідь редакції на це питання

У податковій накладній вітчизняний товар із кодом УКТ ЗЕД: чи буде це помилкою

Наше підприємство придбало товар у постачальника, у якого в податковій накладній зазначено коди УКТ ЗЕД, хоч товар насправді український. Як нам під час постачання таких товарів виписувати податкові накладні? Якщо ми частину товару реалізували без кодів, які штрафи нам загрожують?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 02.03.2016

Відповідь редакції на це питання

Гігієнічні засоби для працівників: чи буде податковий кредит

Наше підприємство — платник ПДВ, з метою виконання вимог ст. 19 Закону України «Про охорону праці» (а саме: витрати на охорону праці на підприємствах становлять не менше 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік) придбаває санітарно-гігієнічні засоби (туалетний папір, мило, мийні засоби, пакети для сміття) та медикаменти. Надані податкові накладні зареєстровані постачальниками таких товарів відповідно до законодавства. Суму ПДВ за ними ми відобразили у складі податкового кредиту. Чи можна віднести такі операції до господарської діяльності підприємства та не нараховувати за ними компенсаційні податкові зобов’язання згідно з п.198.5 Податкового кодексу України?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.02.2016

Відповідь редакції на це питання

Обігрівач для адмінкабінету: чи буде податковий кредит

Наше підприємство придбало обігрівач для обігріву адмінкабінету. Чи потрапляє сума ПДВ, зазначена в податковій накладній на обігрівач, до податкового кредиту? Чи потрібно писати наказ і як сформулювати виробничий характер використання обігрівача? Яка думка із цього приводу ДПА?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.12.2015

Відповідь редакції на це питання

Путівки за рахунок підприємства: чи потрібно нараховувати ПДВ і визнавати кредит

Наше підприємство забезпечує своїх працівників санаторно-курортними путівками згідно з колективним договором. Чи маємо ми право на податковий кредит? Чи повинні нараховувати зобов'язання?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.12.2015

Відповідь редакції на це питання

ПДВ за товарами, використаними в необ'єктних операціях

Наше підприємство частково використовує придбані товари, за якими було відображено податковий кредит, в операціях, місце постачання яких знаходиться за межами території України згідно з п. 186.2 ст. 186 р. V ПКУ. Чи потрібно в такому разі нараховувати «умовні» податкові зобов'язання? Якщо так, то який тип причини зазначати в податковій накладній?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 10.11.2015

Відповідь редакції на це питання

«Шведський стіл» для працівників за рахунок підприємства: що з ПДВ

Наше підприємство придбало продукти харчування без ПДВ у неплатника ПДВ для працівників, які харчуються за методом «шведського столу». Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 20.11.2015

Відповідь редакції на це питання

Чи враховувати вхідний ПДВ за транспортним квитком

Працівник був у відрядженні і надав квитки з ПДВ. Я врахувала податок у податковому кредиті, але тепер виявилося розходження з показниками Витягу з системи електронного адміністрування ПДВ. Чи маємо ми право на податковий кредит? Як його правильно показати?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 07.10.2015

Відповідь редакції на це питання

Як визначити податкове зобов'язання з акцизу та пдв із роздрібних продажів

Як роздрібним торговцям алкогольними напоями — платникам і неплатникам ПДВ визначити податкове зобов'язання з акцизного  податку? І як їм визначити зобов'язання з ПДВ, якщо вони зареєстровані платниками цього податку?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 07.10.2015

Відповідь редакції на це питання

Собівартість сільгосппродукції вище договірної ціни: ПДВ-облік у спецрежимника

Фермерське господарство на спеціальному режимі оподаткування реалізувало власну продукцію за ціною нижчою, ніж її фактична собівартість. У якій декларації з ПДВ показати різницю між такими сумами?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.09.2015

Відповідь редакції на це питання

Виправлення помилок в податковій накладній

Оформили ПН на оплату 05.06.15 р. Юрособа вчасно не надала ПДВ-реквізити ,тому ПН зареєстрована як «Неплатник» з типом 02. 03.07.15 р. юрособа звернулася за ПН надавши реквізити. Як правильно оформити РК в такому випадку із збереженням для юрособи податкового кредиту?

У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.09.2015

Відповідь редакції на це питання

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss