* РБК — новости

* *

Главная Новости

Захист торгової марки або патенту України за кордоном

Опубликовано: 22.10.2018

видео Захист торгової марки або патенту України за кордоном

Our Miss Brooks: Cow in the Closet / Returns to School / Abolish Football / Bartering

Сухарев Станіслав

Патентний провірений України № 427


Our Miss Brooks: Connie's New Job Offer / Heat Wave / English Test / Weekend at Crystal Lake

Директор у справах інтелектуальної власності

ПП «Патентна фірма «Єдність»

23.04.2014

Сучасний досвід компаній – резидентів України, які здійснюють експорт товарів на території інших країн дозволяє нам здійснити аналіз питань та ситуацій, які виникають на територіях інших країн стосовно таких товарів, які експортуються резидентами України з території України та/або з інших територій, наприклад з Китаю в інші країни. В цій статі маються на увазі всі правові питання, які виникають на території інших країни, і які стосуються захисту та розпорядження правами на об’єкти інтелектуальної власності – торгові марки, винаходи, промисловий дизайн, які мають відношення саме до таких експортованих товарів.

Зрозуміло, що для надання практичних консультацій з цих питань, ми також будемо мати на увазі досвід нерезидентів України, які є постачальникам товарів на територію України, що надасть нам можливість здійснити порівняння дій нерезидентів на тер. України та резидентів України на інших територіях.

Для початку необхідно визначити як першу аксіому те , що: будь який товар може бути захищений зареєстрованою торговою маркою; патентом на винахід (як склад товару, або його конструкція); патентом нам промисловий зразок (дизайн товару).

Другою аксіомою є те , що: правова охорона торгової марки та/або патенту мають територіальний характер, тобто – як що торгова марка або патент зареєстровані та діють на території однієї країни (наприклад - України), то це не визначає те, що ці охоронні документи також діють в інших країнах.

Відповідно, для ефективного захисту власних прав на власні товари у контексті інтелектуальної власності на територіях інших країн, необхідно реєструвати (патентувати) торгові марки, винаходи, промисловий дизайн товарів на інших територіях – саме тих, куда ці товари можуть експортуватись.

Крім того, під час експорту товарів на території інших країн (без попереднього захисту власних прав на торгові марки, патенти на ) може виникнути, і досить часто виникає, ситуація, коли права на торгові марки (патенти), які стосуються експортованих товарів вже належать іншим особам на цих територія. Це можуть бути як схожі до ступеню змішування торгові марки, так і абсолютно тотожні. Відповідно, у такому випадку експортер товару автоматично порушує права власників торгових марок, патентів на цій території, при цьому це відбувається незалежно від того, що резидент України (експортер товару) має власні зареєстровані торгові марки (патенти) на тер. України. Як тільки товар опинився на території іншої країни (крім транзитних випадків), то торгові марки, склад, конструкція, дизайн цього товару розглядатиметься у контексті діючого законодавства інтелектуальної власності саме цієї країни. І можливі власники прав торгових марок та патентів інших країн будуть мати всі законодавчі підстави для вчинення дій проти експортованих товарів, як що присутність цих товарів буде якимось чином негативно впливати на господарську діяльність таких осіб на такий території.

Крім зазначеного нам також відомі багаточисельні випадки, коли торгові марки (патенти) експортера (резидента України) реєструють на власне ім’я на іншій території партнери та/або контрагенти цього експортера. Такі дії контрагентів в майбутньому викликають досить серйозні складності та проблеми саме для цього експортера (резидента України): починаючі від контролю кінцевих (роздрібних) цін на товари, закінчуючи «зачинення» митниці цієї країни для експортера шляхом реєстрації певної торгової марки в митному реєстрі цієї країни і забороною ввезення товарів з такою торговою маркою.

Практика нерезидентів України, які здійснюють господарську діяльність на тер. України (що найменш ввезення та реалізацію товарів) показує, що більшість таких компаній заздалегідь здійснюють захист власних прав на торгові марки, патенти на інших територіях, де вони здійснюють власну діяльність, в тому числі це стосується і території України.

Висновок: резиденти України (як юридичні так і фізичні особи), відповідно до міжнародного та відповідно до національних законодавств інших країн, мають право одержати правову охорону на торгові марки (патенти) на територіях інших країн, як що такі самі або схожі об’єкти інтелектуальної власності не є раніше зареєстрованими на тер. таких країни на ім’я інших осіб.

Такі реєстрації надають наступні переваги особам, яки їх мають, а саме:

- захист власних прав на трогові марки, патенти на інших територіях;

- можливість впливати на недобросовісних конкурентів, які можуть незаконно ввозити подібні товари з подібними або тотожними торговими марками на цю територію;

- можливість впливати на партнерські фірми – контрагенти, які можливо здійснюють реалізацію Ваших товарів на тер. іншої країни (шляхом ліцензійних угод на розпорядження торговими марками, патентами)

- не порушення прав інших осіб на іншій території під час ведення власної діяльності;

- можливість продажі ліцензій на торгові марки, патенти іншим особам на іншій території;

- інші переваги власника прав на об’єкти інтелектуальної власності.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss