* РБК — новости

* *

Главная Новости

Тищенко Олена Юріївна

Опубликовано: 22.10.2018

видео Тищенко Олена Юріївна

Пресняков та Подольська розкрили секрет свого кохання

Глава Управління по забезпеченню повернення активів, одержаних злочинним шляхом (з липня 2015 р.), юрист з міжнародного бізнес-права.Народження, освіта

Народилася 26 серпня 1976 року.

У 1999 році закінчила факультет правознавства Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (спеціаліст).

У 2006 році - University of Westminster, Лондон, факультет правознавства, Graduate diploma in Law (аналог бакалавра).

У 2007 році  - London College of Law, Лондон, факультет права, LPC (спеціаліст права).


Ukrainian Pole Sport CHAMPIONSHIPS 2015 Олійник Софія Володимирівна

У 2010 році - Лондонську школу економіки та політичних наук (The London School of Economics and Political Science), отримала ступінь магістра міжнародного бізнес-права.

Дисертація - міжнародні фінансові злочини.

2011 рік - University of Surrey - дисертація на тему «Корупція в країнах СНД».


Наукова школа професора В. В. Тіщенка

Володіє російською, українською, англійською, французькою та іспанською мовами.

Кар’єра

У1997-2004 рр. - юрист, начальник юридичного відділу в комерційних компаніях. Ведення юридичних процесів в судах загальної юрисдикції та арбітражних судах, в тому числі участь у міжнародних процесах. Податкове та митне право, фінансове планування діяльності компаній, повний юридичний супровід їх діяльності. Податкові спори, робота в кримінальних процесах в якості юридичного консультанта з фінансово-правових питань. Робота на ринку цукру, зерна, металопродукції, нафтопродуктів та ін.

Після подій на Майдані та Помаранчевої революції залишила комерційну діяльність.

У 2004 – 2005 рр. працювала старшим консультантом Комітету Верховної Ради з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

У 2005 році залишила роботу в комітеті і виїхала за кордон.

З 2010 по 2014 рік займалася приватною юридичною міжнародною практикою. Супровід діяльності офшорних компаній, міжнародне фінансове планування, процеси щодо екстрадиції, участь у великих судових процесах (до 1300 компаній-учасників, з сумою позовів 6 мільярдів доларів США) в судах Англії, Голландії, Швейцарії, Австрії, Кіпру, Британських Віргінських островів, Джерсі, Сейшельських островів, Белізу, Російської Федерації, України.

У 2014 році приїхала в Україну.

З квітня  по серпень 2014 року - заступник начальника Головного управління Адміністрації Президента України з питань правоохоронних органів, Глава міжвідомчої робочої групи з антикорупційного законодавства, делегат від України в GRECO (Група держав проти корупції).

Брала участь у  розробці указів Президента, постанов Кабінету Міністрів України, законопроектів з питань реформування та боротьби з корупцією та ін.

З 7 липня 2015 року - глава Управління по забезпеченню повернення активів, одержаних злочинним шляхом (створеного за наказом Арсена Авакова у червні 2015 року). Спецперевірка, яка триває 6 місяців і яку повинна була пройти Олена Тищенко до свого призначення на посаду, не була завершена на момент призначення.

Родина

Була у шлюбі. Мама чотирьох доньок.

Колишній чоловік – Сергій Тищенко. Причетний до скандалу, пов'язаного з незаконним продажем нафтопродуктів, конфіскованих державою у бізнесмена Курченко. Є одним з керівників і акціонерів фінансово-промислової групи «ФАКТОР», яка належить, за даними ЗМІ, зокрема Сергію Пашинському.

За даними ЗМІ, група «ФАКТОР» причетна до перерозподілу активів Сергія Курченко, замість передачі їх у власність України

Довідка

У 2004-2005 роках працювала в Комітеті ВР з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Під час роботи в комітеті, була утримувачем акцій юридичної компанії.

Брала участь у процесі «Криворіжсталь» на стороні Фонду Держмайна; брала участь у розробці кількох законів та державної програми з ліквідації дефіциту ринку та зменшення ціни цукру для населення.

За словами Олени Тищенко, пропрацювавши півроку на посаді старшого консультанта в комітеті, була розчарована відсутністю змін і ситуацією в країні і виїхала закордон. 

9 років жила закордоном, зокрема в Англії та інших країнах.

Компромат

За даними ЗМІ, у 2011 році Олена Тищенко почала працювати на Мухтара Аблязова як юрист, коли її чоловік, відомий український підприємець Сергій Тищенко, запропонував свої послуги з «вирішенням проблем» в Україні. Достеменно невідомо, коли стосунки між Оленою Тищенко і Аблязовим вийшли за межі суто робочих. Проте на момент, коли Аблязов залишив Велику Британію напередодні оголошення вироку, і переховувався в Європі, саме простеживши за Оленою Тищенко від Лондона до секретної вілли на Лазурному узбережжі, БТА-банк (з якого були вилучені кошти) зміг вийти на слід Мухтара Аблязова, розшукуваного Інтерполом.

Як писали ЗМІ, Олена Тищенко стала для Мухтара Аблязова партнером і зовсім в іншій області - вона очолила роботу з відмивання всіх викрадених активів, приділяючи найбільшу увагу російським активам.

Пізніше вона була затримана в Росії і деякий час перебувала ув’язненою у зв’язку зі справою про корупцію. Звинувачувалась у відмиванні коштів казахстанського банку, як зазначалось у ЗМІ, в легалізації 3,3 млрд доларів, викрадених екс-керівником БТА-банку Мухтаром Аблязовим.

У 2015 році, за даними ЗМІ, призначення Олени Тищенко в Україні главою Управління по забезпеченню повернення активів, одержаних злочинним шляхом, багато хто пов'язує з ім'ям в.о. глави Адміністрації Президента України Сергія Пашинського - давнім приятелем і, згідно з деякими джерелами, бізнес-партнером колишнього чоловіка Олени Сергія Тищенка .

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss