* РБК — новости

* *

Главная Новости

Правила перетину кордонів під час безвізового режиму

Опубликовано: 21.10.2018

видео Правила перетину кордонів під час безвізового режиму

Автобусом за кордон. Що потрібно знати для перетину кордону?

Скористатись безвізовим режимом встигли вже багато українських туристів. Проте, є багато нюансів, що стосуються перетину кордонів Шенген , які відомі не кожному.

Перше і найголовніше правило перебування в Європі по безвізовому режимі – це можливість залишатись на території країн ЄС не більше як 90 днів на 180.Але щодо цього виникає багато запитань типу: Чи є кордони, які не входять в даний підрахунок? Що буде, коли літак запізниться і я не встигну вкластись в час? Що у випадку хвороби, яка змусила потрапити в лікарню і залишити мене в країні Європи більше як 90 днів? Чи діє правило 90/180 для тих, хто працює в одній з країн Шенген?

Такі питання, регулярно виникають в українців, що зібрались до Європи. Тож ми зібрали найпопулярніші з них та спробували дати відповідь.


Перетин кордону у безвізовому режимі з біометричним паспортом. Подорож Європою VLOG #2

Звідки взялось правило 90/180?

Правило 90/180 присвячене контролю за тим, що поїздки були короткими, а не схожими на постійне проживання в Європі.  Тобто, іноземець має проводити менше часу в країнах Шенген, ніж за її просторами.


Гроші на безвіз. Скільки потрібно коштів під час перетину кордону?

Таке саме правило стосується для не шенгенських країн ЄС: Болгарії, Румунії, Хорватії, Кіпру. Жителі цих країн теж не мають права перебувати по безвізу в Шенген просторі більше як 90 днів на 180 днів.

Якщо ж Вам потрібно відправитись на тривалий час до однієї з країн Шенген простору, тоді варто оформляти візу або інший дозвіл на перебування.

Звичайно, країни Європи, які не належать до Шенген простору теж важливі для українських туристів. Адже це популярні курорти для відпочинку, такі як: Болгарія, Кіпр, Хорватія. Як бути з ними, чи розповсюджується безвіз на ці держави?

Так, тому що безвізовий режим діє на всю територію Європи, за винятком Британії та Ірландії. Кожна з цих не шенгенських країн також має обмеження 90/180, але кожна рахує дні проведені українцями на своїй території, окремо від сусідів.

До прикладу, Ви можете перебувати в шенгенській Польщі 80 днів, потім без повернення на Україну, відправитись до Хорватії, далі ще на 80 днів до Болгарії.

Тобто, країни Шенген зони рахують свої 90/180, а країни ЄС, які не належать до Шенген простору рахують кожна окремо свої 90/180.

Як рахувати?

Рахувати дні можете самостійно, з часу перетину кордонів, або доручити цю справу спеціальному калькулятору.

На сайті Єврокомісії є офіційний калькулятор для підрахунку днів, що оформлений кількома мовами (можна знайти російську та англійську).

Але калькулятор не дуже простий у використанні. Декому навіть буде простіше самому порахувати дні перетину кордону.

Ті, на кого правило 90/180 не діє:

Це українці, що мають дозвіл на проживання, роботу, навчання або мають Національну візу чи інший документ, який дозволяє довготривале перебування в Шенген просторі.

Екстрені випадки типу: зламався транспорт, потрапили в лікарню та маєте відповідну довідку…та інші. В даному випадку рішення лишається на розсуд прикордонника.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss