* РБК — новости

* *

Главная Новости

Печіння мови: що робити, як лікувати і куди звернутися

Опубликовано: 21.10.2018

Звідки береться це захворювання?

Чи знайоме вам відчуття печіння в роті? Коли пече не тільки мову, небо і ясна, а навіть губи і горло? І зовсім не зрозуміло, чому ж викликані ці неприємні відчуття. Все це носить назву «синдром печіння в роті», також відомий як «глосалгія». Дане захворювання набагато частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.


Calling All Cars: June Bug / Trailing the San Rafael Gang / Think Before You Shoot

симптоматика

Основним симптомом синдрому є печіння мови і горла. Найчастіше ця ознака проявляється днем, і посилюється до вечора. Також може виникати сухість в роті і на губах, оніміння мови, металевий присмак і гіркота.

Причини виникнення синдрому

Найчастіше печія язика є супутнім симптомом для ряду захворювань і станів:

Синдрому сухості в роті. Сухість у роті і, як наслідок, печіння, може бути викликана прийомом лікарських препаратів і синдромом Шегрена. В цьому випадку позбутися від неприємних відчуттів допоможе рясне пиття і скасування ліків, які викликали цей неприємний симптом. Нестачі вітамінів і мінералів в організмі. Дефіцит заліза, вітаміну B і фолієвої кислоти може викликати печіння мови. Лікування в цьому випадку проводиться додаванням в раціон людини продуктів, що містять відповідні вітаміни і мікроелементи. Афтозного стоматиту. Це грибкова інфекція, при якій спостерігається білий сирнистий наліт у порожнині рота і не залишає чувствожженія. Лікування в даному випадку повинен призначити стоматолог після огляду. Менопаузи. Гормональні зміни, що відбуваються в організмі жінки, можуть спровокувати появу відчуття печіння в ротовій порожнині. Справитися з цим неприємним симптомом допоможуть гормональні препарати, призначені гінекологом. Діабету. Люди, які страждають на діабет, періодично відчувають печіння мови. У такому випадку потрібно ретельніше стежити за рівнем цукру в крові. Депресії. Депресивний стан саме по собі не викликає глосалгія, воно може лише погіршити наявні захворювання. Також стрес впливає на обсяг вироблення слини, що в свою чергу посилює неприємні відчуття.

Синдром печіння в роті може бути наслідком реакції на склад зубної пасти і роздратування від зубних протезів, а також може вказувати на зниження рівня гормонів щитовидної залози і на зміни в складі слини.

Що ж робити?

Періодично відчуваючи печіння мови, необхідно негайно звернутися до стоматолога. Якщо після огляду лікар виключить захворювання порожнини рота, то варто відвідати терапевта. Справжня причина неприємних очищений буде виявлена лише після здачі необхідних аналізів. Грунтуючись на їх результатах, лікар призначить найбільш ефективне лікування.

лікування синдрому печіння в роті

Лікування глосалгії засноване на усуненні захворювання, яким вона викликана. Необхідно лікувати саме першопричину, будь то діабет або стоматит. Відчуваючи печіння мови, варто виключити з раціону гострі продукти і напої, що містять кислоту, а також утриматися від куріння і алкоголю. Важливо, щоб в складі вашої зубної пасти не було лаурилсульфата натрію. У будь-якому випадку необхідно звернутися до лікаря.

Статті за темою "Печіння мови: що робити, як лікувати і куди звернутися"

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss