* РБК — новости

* *

Главная Новости

Які і коли у дітей випадають зуби

Опубликовано: 29.09.2018

видео Які і коли у дітей випадають зуби

Этапы смены молочных зубов на постоянные

Випадання зубів у дітей дошкільного віку є природним і безболісним процесом, який не повинен приносити дискомфорт самим малюкам і хвилювання їхнім батькам. Однак багатьох мам і тат продовжують турбувати стоматологічні питання і дилеми. Коли у дітей випадають зуби? Що робити, якщо старий «помічник» ще тримається, а поруч уже пробивається його заміна? Як і чим обробити інформацію, що з'явилася ранку? Безумовно, багато побоювання дорослих є обґрунтованими, адже йдеться не лише про красиве майбутньої посмішці, а й про здоров'я малюка.Чому у дітей випадають зуби

Випадання молочних зубів у дітей-це своєрідний знак матінки-природи про те, що фізіологічні системи організму дитини стали більш пристосованими до засвоєння дорослої їжі. Починаючи рости, постійні зубки повільно руйнують коріння своїх молочних попередників. З кожним днем молочний зуб починає все більше розхитуватися, поки не випадає. Корінні зуби відрізняються більш високою міцністю емалі.


Голодування Сенцова: у політв'язня почали випадати зуби

Вірним провісником того, що скоро перші молочні зуби у дітей випадуть, виступає поява премолярів (далеких корінних зубів). З віком зазнає змін і зубощелепна система дошкільника. Спостерігається збільшення міжзубних проміжків, адже корінні зуби володіють більшими розмірами.

Кожному зубок - свій час

Середньостатистичним початком періоду, коли у дітей випадають зуби, вважається вік від 5 до 7 років. Першими випадають різці, після цього - моляри (четверті і п'яті зубки молочного ряду), а потім вже - ікла.

За словами стоматологів, неможливо з точністю до місяця вказати, коли і які зуби випадають у дітей (на відміну від досить певних термінів появи молочних зубок). Багато що залежить від раціону дитини та якості питної води, а також від індивідуальних фізіологічних особливостей організму малюка. Навіть у здорових діток даний процес може починатися у когось в 4 роки, а у когось - майже в 8 років. Як правило, терміни поновлення зубів верхньої щелепи більш тривалі.

Обробка ранки після випадання зубів у дітей

У процесі, коли у дітей випадають зуби, нерідко спостерігається кровотеча з утвореної ранки. Це може налякати дитину і викликати стурбованість батьків. Щоб допомогти малюкові, потрібно запропонувати йому марлеву серветку або ж дати прополоскати рот холодною кип'яченою водою з додаванням кількох крапель спиртової настоянки календули або хлорофіліпту.

Враховуючи наявність мікротравми в ротовій порожнині, стоматологи рекомендують протягом 2 годин після цього утриматися від прийому їжі і, бажано, пиття. В день, коли у дітей випав зуб, не пропонуйте їм гострою, гіркого, гарячої та солоної їжі. Це може призвести до повторного кровотечі. Уникайте також твердою і гарячої їжі. Кращим варіантом стануть м'які кашки і супчики.

Тривожні симптоми при випаданні молочних зубів у дітей

Мам і тат повинні насторожити наступні симптоми, супутні процесу втрати зуба:

Вкрай рідко випадання зубів у дітей може супроводжуватися підвищенням температури. Якщо жар тримається більше кількох годин, або температура перевищує 38 проС, батьки повинні негайно звернутися до лікаря. Не виключено наявність запального процесу в ротовій порожнині, внаслідок якого і сталася втрата зуба; Корінний зуб починає рости до випадання молочного, у другий ряд - в цьому випадку слід проконсультуватися у дитячого стоматолога. Іноді доводиться не чекати, коли у дітей випадуть зуби природним шляхом, а видаляти деякі з них штучно; Якщо дитина віком 4,5 років, а у нього вже випав зубок, розумніше буде відвідати фахівця. Якщо школяреві виповнилося 8 років, проте процес заміни зубів так і не розпочався - це також не є нормою; Коли ознаки кровотечі з ранки, зберігаються більше 15 хвилин, слід звернутися до лікаря. Тривожним симптомом є біль в області зуба, що випав протягом декількох днів. Якщо зуб випав природним шляхом, а не був самостійно вирваний дитиною після розхитування або вибитий (наприклад, при падінні), хворобливих відчуттів практично не спостерігається.

На думку психологів, ситуацію, коли у дітей випадають зуби, можна перетворити на веселу гру. Наприклад, запропонувати послідувати народними повір'ями, згідно з якими, треба закопати молочний зубок під найвищим і міцним деревом - тоді новий зуб виросте таким же рівним і міцним. У деяких селах досі хлопчики й дівчатка відправляються в супроводі дорослих на горище - шукати мишку або домовичка, які повинні забрати випав зубок, а натомість повернути новий. Як бачите, навіть такий тривіальний «стоматологічний» процес можна перетворити на захоплюючу пригоду.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss